خانه / زناشویی / کمر درد و آثار آن بر رابطه جنسی
کمر درد و آثار آن بر رابطه جنسی
کمر درد و آثار آن بر رابطه جنسی

کمر درد و آثار آن بر رابطه جنسی

کمر درد و آثار آن بر رابطه جنسیReviewed by زناشویی برتر on Apr 29Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به مشکلات جنسی به بررسی موضوع کمر درد و آثار آن بر رابطه جنسی می پردازیم , همانطور که میدانید درد هایی مانند درد ناشی از دخول و کمر درد میتوانند مانع افزایش کیفیت ارگاسم شوند و تاثیر منفی داشته باشند و در صورت ادامه این درد ها زوجین در زندگی زناشویی با مشکلاتی مواجه میوند و این درد ها حتی میتوانند باعث شوند که زوجین از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند و به آن تمایلی نداشته باشند . در ادامه این مقاله به بررسی موضوعاتی همچون تاثیر کمر درد بر رابطه جنسی و کمر درد و رابطه زناشویی می پردازیم .

کمر درد و آثار آن بر رابطه جنسی

در ادامه بحث کمر درد و آثار آن بر رابطه جنسی باید گفت که ممکن است در اثر کمر درد افراد با وجود اینکه میل جنسی دارند اما برای فرار از درد های حین و بعد از رابطه جنسی از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند , در مواردی ممکن است این فرار از سوی یکی از افراد موجود در رابطه باشد که همین امر میتوانند سبب نارضایتی طرف مقابل شود و زمینه ساز بروز سایر مشکلات شود . پس در توجه به درد ها و اختلالات جنسی کوتاهی نکنید تا با داشتن روابط عاطفی و جنسی موفق به موفقیت در زندگی دست پیدا کنید . اثرات کمر درد بر رابطه جنسی از دو جنبه قابل بررسی است که در ادامه به بررسی این موضوعات می پردازیم .

تاثیر کمر درد بر آثار فیزیولوژیک

ممکن است که کمر درد بر اثر درد های فیزیولوژیکی و تغییرات فیزیولوژیکی بدن در فرد بوجود بیایند برای مثال ضربات ناشی از سوانح رانند گی میتوانند باعث بروز درد های کمر شوند و حتی دیسک کمر نیز میتواند بر این مسئله تاثیر گذار باشد و آسیب های وارده به کمر در اثر این عوامل میتوانند تاثیرات منفی بر میل جنسی و برقراری رابطه جنسی در فرد بگذارند .

همچنین مصرف دارو هایی که برای درد های مختلف آنها را مصرف میکنید میتوانند در میل جنسی شما تاثیر گذار باشند زیرا برخی از مسکن ها با تاثیر بر اعصاب مختلف نواحی بدن سبب میشوند تا فعالیت برخی از اعصاب نزدیک کمر و نخاع نیز برای مدتی مختل شود و همچنین باعث کاهش سطح تستوسترون در بدن فرد شوند . از طرف دیگر مصرف مسکن ها سب میشود تا حالت ارامش و خستگی در فرد ایجاد شود و دیگر میلی به فعالیت و برقراری رابطه جنسی نداشته باشد .

تاثیر کمر درد بر آثار روانشناختی

از آنجایی که کمر در طول رابطه جنسی در حال فعالیت است پس درد های این ناحیه سبب میشود تا فرد در طول رابطه همواره رنج ببرد و باعث بروز مشکلات روحی در او نیز شود برای مثال او دائما به خود تلقین میکند که نمیتواند یک رابطه بدون درد و موفق داشته باشد از این رو یک حالت افسردگی و سرافکندگی در شخص بوجود می آید و مانع از تجربه رسیدن به اوج لذت جنسی فرد میشود .

همچنین متوقف شدن در حین انجام رابطه جنسی برای استراحت دادن به کم ممکن است برای افرادی ناخوشایند باشد و دیگر آن میل و رغبت اولیه برای ادامه رابطه را نداشته باشند و همین امر سبب شود تا آثار روحی بدی در فرد ایجاد شود مانند اینکه او نمیتواند طرف مقابل خود را آنطور که باید ارضا کند . از طرف دیگر مصرف دارو های ضد درد نیز میتوانند سبب بروز مشکلاتی مانند افسردگی شوند .

در اینجا به برخی از آثار کمر درد بر رابطه جنسی زناشویی اشاره شد البته برخی از درد های کمر ممکن است بعد از انزال رخ دهند که برای اطلاع پیدا کردن از راه های رفع کمر درد بعد از انزال به مطلب مربوطه مراجعه کنید .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *