خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / چگونگی دریافت گواهی بکارت از پزشک قانونی
چگونگی دریافت گواهی بکارت از پزشک قانونی
چگونگی دریافت گواهی بکارت از پزشک قانونی

چگونگی دریافت گواهی بکارت از پزشک قانونی

چگونگی دریافت گواهی بکارت از پزشک قانونیReviewed by bestmarital on Aug 2Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع نحوه دریافت گواهی بکارت از پزشک قانونی می پردازیم , یکی از رسم و رسوماتی که در بین اکثر جوامع ایرانی وجود دارد این است که عروس باید از نظر سالم بودن بکارت مورد تایید زنی که پیش از ازدواج انتخاب میشود قرار گیرد و او باکره بودن دختر را تایید کند و پس از آن راهنمای عروس در شب زفاف باشد اما امروزه بجای استفاده از چنین رسمی از گواهی پزشکی قانونی درباره سالم بودن بکارت استفاده میشود .

چگونگی دریافت گواهی بکارت از پزشک قانونی

چگونگی دریافت گواهی بکارت از پزشک قانونی بدین صورت است است که امروزه بجای استفاده از رسم و رسومات قدیمی و تایید سالم بودن دختر از نظر باکرگی زوجین با مراجعه به پزشک قانونی و تایید سلامت باکره بودن دختر به انجام رسم و رسومات شب زفاف می پردازند اما گواهی پزشکی قانونی برای باکره بودن به این موضوع ختم نمیشود بلکه در موارد دیگری همچون تجاوزات مورد استفاده قرار میگیرد و پزشکان میتوانند با معاینه شخص بفهمند که باکره است یا باکرگی خود را از دست داده است حتی افرادی که شک دارند در اثر رفتار های پر خطر جنسی همچون خود ارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت با انگشت شده اند نیز میتوانند برای اطمینان پیدا کردن از باکره بودن خود به این مرکز مراجعه کنند و باکره بودن و یا عدم باکره بودن آنها ثابت شود . در رابطه با مراجعه به پزشک قانونی برای تایید باکره بودن نکاتی وجود دارد که در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم .

  • نکته اول در رابطه با باکره بودن از نظر پزشک قانونی

در مراجعاتی که شخص مراجعه کننده نیاز به گواهی کتبی برای باکره بودن ندارد نیازی به احراز هویت نیست اما اگر مراجعه کننده از پزشک درخواست گواهی کتبی کند باید ابتدا از نظر هویت تشخیص داده شود که آیا مدارکی که توسط شخص ارائه میشود با خود شخص مطابقت دارد و مشخصات یکسانی داشته باشند زیرا در غیر اینصورت افراد سود جو با استفاده از مدارک دیگری به سو استفاده از این موضوع می پردازند .

  • نکته دوم درباره تایید سالم بودن بکارت از نظر پزشک قانونی

معاینه باید تحت رضایت خود شخص انجام شود و یا اگر فرد اختیاری از خودش نداشت با رضایت سرپرست و والدین انجام شود زیرا قانون این حق را میدهد که فرد با رضایت خود این معاینه را انجام دهد پس پزشک نیز تا زمانیکه فرد رضایت نداشته باشد به انجام این معاینه نمی پردازد و در مواردی که دستور معاینه از سوی مراجع قضایی باشد در صورتیکه فرد رضایت نداشته باشد نمیکذارد معاینه انجام شود و در پاسخ به مراجع نوشته خواهد شد که فرد همکاری لازم برای انجام معاینه را نداشته و معاینه در حال حاضر مقدور نیست .

  • نکته سوم در رابطه با معاینه بکارت در پزشک قانونی

بهتر است برای جلوگیری از جعل گواهی دو نسخه از گواهی موجود ابشد و همچنین در هر دو گواهی تصویر فرد مراجعه کننده به صورت تمام رخ همراه با مهر زده شود تا امکان تعویض عکس وجود نداشته باشد .

  • نکته چهارم در رابطه با معاینه بکارت در پزشک قانونی

بهتر است در گواهی پزشک قانونی روز و ساعت دقیق انجام معاینه به دو صورت حروف و رقم ثبت شود تا امکان سو استفاده وجود نداشته باشد برای مثال ممکن است فرد پس از دریافت گواهی سالم بودن به پرداختن به رابطه جنسی بپردازد و موجب پاره شدن پرده بکارت شود , پس برای جلوگیری از بروز چنین سو استفاده هایی باید ساعت و روز دقیق معاینه ذکر شود .

  • نکته پنجم در رابطه با چگونگی معاینه بکارت در پزشک قانونی

گواهی صادر شده باید تحویل خود شخص مراجعه کننده داده شود و اگر فرد صغیر بود این گواهی به تحویل قیم یا سرپرست و والدین او برسد .

  • نکته ششم درباره دریافت گواهی سلامت بکارت در پزشک قانونی

در مواردی که برخی از خانم ها دارای پرده بکارت بدون سوراخ هستند باید قبل از انجام عمل جراحی برای باز کردن بکارت از پزشک قانونی گواهی مبنی بر سالم بودن دختر از نظر باکرگی دریافت شود و سپس به انجام عمل برداشتن پرده پرداخت .

  • نکته هفتم در رابطه با گواهی پزشکی قانونی برای باکره بودن

در مواردی که برخی از خانم ها بصورت مادرزاد فاقد پرده بکارت هستند نیز باید به پزشک قانونی برای تایید سلامت پرده مراجعه شود . همچنین در مواردی که سالم بودن یا نبودن پرده با شک همراه باشد نباید گواهی صادر شود . در رابطه با سایر مطالب موجود در وب سایت زناشویی برتر در مورد بکارت میتوانید به مطالب ترمیم پرده بکارت و تشخیص باکره بودن و تاثیر اندازه آلت و نوع پرده بکارت بر رابطه جنسی مراجعه کنید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *