خانه / زناشویی / بیماری های جنسی / چرخش آلت تناسلی
کجی آلت تناسلی
کجی آلت تناسلی

چرخش آلت تناسلی

چرخش آلت تناسلیReviewed by زناشویی برتر on Jun 27Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به بیماری های جنسی به بررسی بیماری چرخش آلت تناسلی می پردازیم , در میان مشکلات مربوط به آلت تناسلی همچون اندازه آلت تناسلی مرد کجی آلت درصد بیشتری را به خود اختصاص داده است یعنی افراد بیشتری به این نوع عارضه مبتلا هستند و بنابراین افراد زیادی با این مشکل روبرو هستند . کج بودن آلت تناسلی میتواند در مورادی که غیر قابل درمان باشد سبب بروز مشکلاتی در زندگی زناشویی و روابط جنسی زوجین شود از این رو در این مقاله به بررسی موضوعاتی در رابطه با کج بودن آلت مردانه می پردازیم .

چرخش آلت تناسلی

چرخش آلت تناسلی چیست ؟ چرخش آلت تناسلی یا پیچش آلت تناسلی یک نوع اختلال مادر زادی محسوب میشود که معمولا در بیشتر افراد با اختلالات جنسی آلت تناسلی مانند کجی آلت تناسلی و یا هیپوسپادیاس بروز میکند به این معنی که سوراخ مجرای ادراری پایین تر از محل طبیعی خود باز میشود . چرخش آلت تناسلی ممکن است حالت های مختلفی داشته باشد یعنی این نوع چرخش میتواند دو بعدی یا سه بعدی  و در جهت عقربه های ساعت و یا خلاف عقربه های ساعت باشد که بیشتر موارد آلت تناسلی در جهت خلاف عقربه های ساعت می چرخد یعنی در مواردی فقط کلاهک آلت تناسلی مردانه کج است و چرخش داشته است و در مواردی نیز ممکن است کل آلت تناسلی چرخش داشته باشد که انجام درمان این نوع عارضه به مراتب سخت تر از کجی نوک آلت تناسلی است .

بروز این نوع اختلال در دوران جنینی صورت میگیرد و تشخیص آن میتواند در همان بدو تولد یا سال های کودکی صورت گیرد که لازم به ذکر است که این نوع بیماری نوع اکتسابی نیز را دارد به این معنی که این اختلال میتواند در اثر بد ختنه کردن باشد . میزان رایج بودن این بیماری ۲ تا ۲۰ درصد است که حدود ۱ درصد از این نوع چرخش ها بیش از ۹۰ درجه است و طبق آمار های مورد بررسی قرار گرفته حدود ۱۲ درصد از افرادی که به دلیل اختلالات جنسی به کلینیک ها مراجعه کرده بودند به کجی آلت مبتلا بودند که از این ۱۲ درصد حدود ۱۰ نفر دارای کجی آلت کمی بودند و ۲ نفر در این میان فقط دو نفر به کجی آلت بیش از ۶۰ درجه مبتلا بوده اند و با مشکل جدی روبرو بوده اند . چرخش آلت تناسلی از ۳۰ درجه تا ۱۸۰ درجه وجود دارد و مبنای تشخیص میزان کجی بر اساس چرخش نوک آلت سنجیده میشود نه چرخش پوست ختنه گاه .

درمان چرخش آلت تناسلی

قبل از اینکه به مبحث درمان کجی آلت تناسلی بپردازیم به بررسی موضوع تشخیص کجی آلت تناسلی می پردازیم که در مواردی بسیار خفیف است و نیازی به درمان ندارد و سبب بروز مشکلات جنسی در افراد نمیشود اما برخی از والدین اصرار دارند که کجی آلت تناسلی فرزند خود را هر چند خفیف درمان کنند پس برای تشخیص این عارضه باید توجه کنند که سوراخ آلت تناسلی به صورت عمود است یا بصورت مایل , که در صورت مایل بودن سوراخ آلت باید اقدامات لازم برای درمان این عارضه انجام شود . چرخش هایی ۳۰ درجه ای و کمتر نیازی به انجام روش های درمانی چرخش آلت تناسلی ندارند ولی در مواردی که چرخش بیشتر از ۳۰ درجه باشد باید به پزشک متخصص برای انجام عمل جراحی و بعد از آن جراح پلاستیک مراجعه شود .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *