پیرونی چیست ؟
پیرونی چیست ؟

پیرونی چیست ؟

پیرونی چیست ؟Reviewed by زناشویی برتر on May 24Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به بیماری های جنسی به بررسی موضوع پیرونی چیست ؟ می پردازیم , بیماری پیرونی یکی از اختلالات جنسی نسبتا رایج در میان مردان محسوب میشود که علاوه بر عوارض خود میتواند سبب بروز مشکلات جنسی دیگری و حتی مشکلات جدی در زندگی زناشویی افراد شود . اختلال پیرونی میتواند بر اثر عوامل مختلفی باشد که در ادامه به بررسی عوامل ایجاد کننده پیرونی و علل بروز پیرونی و … می پردازیم .

پیرونی چیست ؟

پیرونی چیست ؟ عارضه پیرونی که به سفتگی پلاستیکی آلت ترجمه شده است که نوعی اختلال در بافت فیبری آلت مردان است که به علت رشد پلاک های لیفی در بافت نرم آلت بوجود میاید و طبق آمار ها ۴ الی ۵ درصد مردان به این اختلال مبتلا میشوند . بیشتر افراد به دلیل داشتن نوع خاصی از درگیری آلت به انحنای آلت به سمت بالا مبتلا میشوند که این بیماری همچنین سندروم ناخن خمیده نامیده میشود ولی در کل این بیماری با نام پیرونی بیشتر شناخته میشود . اگرچه انحنای آلت در بیشتر نوزادان پسر مشاهده میشود اما باید توجه داشت که این انحنا تا زمانی طبیعی محسوب میشود که فرد دچار مشکلات جنسی مانند اختلال در نعوظ و عدم نعوظ و … نشود در غیر اینصورت آلت با انحنا و بروز اختلالات در نعوظ جزو پیرونی محسوب میشوند .

علت بیماری پیرونی

علت این بیماری هنوز هم به صورت قطعی مشخص نیست اما دلیلی که برای بروز این بیماری بیان شده است این است که سابقه ضربه و اسیب به آلت جنسی در طول رابطه زناشویی میتواند سبب بروز این بیماری شود هر چند شاید خود فرد از این آسیب خبر نداشته باشد ولی بعد ها با بروز عوارض این بیماری به این موضوع پی ببرد . دلیل دیگری که برای بروز این بیماری بیان شده است مصرف قرص هایی برای فشار خون مانند پروپرانول است .

روند بیماری پیرونی

برخی تصور میکنند که پیرونی فقط سبب انحنای آلت میشود و در صورت مشاهده عوارض دیگر فکر میکنند که به مشکلات جنسی دیگری مانند سوزاک و … مبتلا هستند اما باید گفت که کوتاهی و باریکی آلت و بروز برجستگی و دندانه دار شدن بافت آلت نیز از سایر عوارض پیرونی است . رشد بیماری پیرونی با درد نیز همراه است که علائم درد بعد از گذشت ۱۲ الی ۱۸ ماه بعد از شروع بیماری از بین میرود . این بیماری سبب افزایش احتمال سرطان و بروز بیماری های جنسی دیگر نمیشود و ممکن است در هر سنی برای افراد رخ بدهد .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *