پرده بکارت
پرده بکارت

پرده بکارت

پرده بکارتReviewed by زناشویی برتر on May 20Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع پرده بکارت می پردازیم , پرده بکارت یا همان hymen در زبان فارسی به معنای پاکی و دوشیزگی است و از زبان یونانی برگرفته شده است و در علم پزشکی بکارت برای انواع پرده بکار میرود برای مثال برای پرده اطراف قلب نیز بکار میرود اما امروزه با توجه به کاربرد زیاد آن در بیان باکرگی فقط برای باکرگی دختران بکار گرفته میشود . در ادامه این مقاله به بررسی موضوعاتی همچون محل پرده بکارت و خود باکرگی و سایر موضوعات مرتبط به پرده بکارت می پردازیم .

پرده بکارت

پرده بکارت بر خلاف تصور عمومی که فکر میکنند در داخل واژن است در بخش خارجی اندام تناسلی است و در ابتدای دهانه واژن قرار دارد و در برخی از افراد مشاهده پرده قابل رویت است و در برخی دیگر از زنان قابل رویت نیست . به چه کسی باکره میگویند ؟ پاسخ این سوال از نظر های مختلفی بررسی میشود , از نظر پزشکی به دختری باکره گفته میشود که پرده بکارت او سالم باشد پس در اینصورت اگر پرده دختری بر اثر عواملی به غیر از دخول آلت پاره شود برای مثال بر اثر بروز سوانح و دخول شیئی اتفاقی باشد آن دختر دیگر از نظر پزشکی باکره نیست و باکرگی خود را از دست داده است . باکره بودن از نظر شرعی به این معناست که پرده بکارت دختر سالم باشد و دخولی در واژن او صورت نگرفته باشد زیرا از نظر شرعی برقراری رابطه جنسی هر چند که پرده دختر سالم بماند به معنای پایان باکرگی اوست . باکرگی از نظر قانونی و قضایی , دختری باکره است که سابقه ازدواج نداشته باشد .

فایده پرده بکارت چیست ؟

تصور عمومی بر این پایه استوار است که اگر فردی رابطه جنسی داشته باشد پرده بکارت او از بین میرود و پرده بکارت منبعی برای تشخیص باکرگی دختر است اما این موضوع همیشه درست نیست و میتوان بدون آسیب به پرده بکارت هم رابطه جنسی داشت که در ادامه به بررسی فواید پرده بکارت می پردازیم .

باید توجه داشت که پرده بکارت علاوه بر انسان در پستاندارانی مانند وال و سایر موجودات مثل اسب نیز وجود دارد و این در حالی است که در حیوانات بکارت معنایی ندارد از این رو پرده بکارت نمیتواند منبع محکمی بر باکرگی دختر باشد . همانطور که گفته شد بدون آسیب به پرده بکارت نیز میتوان رابطه جنسی برقرار کرد پس وجود پرده بکارت نمیتواند مانع ارتباط جنسی باشد و از سوی دیگر هستند افرادی که مرتکب اشتباه شده اند و با توبه درجه و مقام معنوی آنها از افراد باکره هم بالاتر باشد . از نظر پزشکی وجود پرده بکارت فقط عاملی برای جلوگیری از ورود عفونت ها در دوران نوزادی است اما هنوز هم بسیاری از پزشکان و متخصصان از فلسفه واقعی پرده بکارت مطلع نیستند .

انواع پرده بکارت

  • پرده بکارت حلقوی

در این نوع پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند و این نوع پرده به دو دسته ی قابل اتساع و غیر قابل اتساع تقسیم میشود  و باید توجه داشت که پرده ی قابل اتساع با آمیزش جنسی پاره نمیشود و باید با عمل جراحی پاره شود .

  • پرده بکارت ارتجاعی

این نوع پرده بدلیل داشتن خاصیت کششی و ارتجاعی بسیار انعطاف پذیر است و ممکن است با انجام آمیزش پاره نشود و یا بصورت ناقص پاره شود  که در این مورد نیز اکثرا باید به پزشک مراجعه شود .

  • پرده ی دو سوراخی یا تیغه ای

این نوع پرده بصورت یک تیغه ی نازک در طول ورودی واژن است و در اکثر موارد بدون هیچ دردسری پاره میشود  و رایج ترین نوع پرده بکارت در میان زنان می باشد .

  • پرده بکارت سوراخ سوراخ

این پرده نیز مانند پرده ی حلقوی در عرض مهبل کشیده شده  است اما دارای سوراخ است و در برخی از این نوع پرده ها دندانه هایی وجود دارد که در وسط یک سوراخ نسبتا بزرگتر وجود دارد و این مورد تنها تفاوت بین پرده ی سوراخ سوراخ با پرده ی حلقوی است .

  • پرده ی بکارت مسدود

این نوع پرده بدون هیچ سوراخی است و کاملا مسدود است و در این مورد باید به پزشک مراجعه کرد و زدن پرده ی بکارت باید اینگونه باشد که هر آنرا به تکه هایی تقسیم کرد و این نوع پرده با بدنیا آمدن یک نوزاد کاملا از بین میرود . توجه داشته باشید در مواردی بدون زدن پرده بکارت احتمال حاملگی وجود دارد.

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *