خانه / موفقیت در زندگی / سیاست های رفتاری / ویژگی های یک همسر ایده آل
ویژگی-های-یک-همسر-ایده-آل
ویژگی های همسر ایده آل

ویژگی های یک همسر ایده آل

ویژگی های یک همسر ایده آلReviewed by زناشویی برتر on Apr 19Rating: 5.0

در این بخش از مقالات مربوط به موفقیت در زندگی به بررسی موضوع ویژگی های یک همسر ایده آل می پردازیم . طبعا هر شخصی برای خود ویژگی های رفتاری و اخلاق به خصوصی چه خوب چه بد دارد که او را از سایرین متمایز و متفاوت میسازد و همین ویژگی ها و رفتار هاست که باعث ایجاد تفاوت ها در میان شخصیت های مختلف میشود . اما هر کسی دوست دارد که همسرش ویژگی های رفتاری متناسبی با رفتار او داشته باشد و حتی از نظر شخصیت هم با یکدیگر تفاهم داشته باشند . در ادامه به بررسی ویژگی های رفتاری یک همسر ایده آل می پردازیم تا بدانیم چه شخصیت هایی بیشتر مورد توجه و علاقه ی افراد است .

ویژگی های یک همسر ایده آل

هر کسی سعی میکند که در انتخاب شخصی که رابطه ی بین آنها منجر به ازدواج میشود نهایت دقت را داشته باشد و همه چیز را در مورد او بداند و با استفاده از این دانسته ها که ممکن است از شناخت خود حاصل شده باشد یا از طریق هایی مانند پرسش از دیگران این دانسته ها را به دست آورده باشد دست به انتخاب درستی بزند که منجر به پشیمانی او نشود حال در این میان افرادی وجود دارند که با هر نوع رفتاری از سوی شخص مورد علاقه یشان کنار بیایند و به نوعی او را همانطور که هست دوست دارند و به خاطر همین شخصیت به ازدواج با او دست بزنند و زندگی زناشویی خود را آغاز کنند ولی افرادی نیز وجود دارند که دوست دارند همسرشان دارای شخصیت و ویژگی های بخصوصی باشد و آنها این شخصیت را به شخصیت ایده آل و مورد علاقه  خود تبدیل میکنند و دوست دارند با چنین شخصی زندگی زناشویی را آغاز کنند که کاملا مطابق با شرایطی باشد که آنها در ذهن خود در رابطه با طرف مقابل رقم زده اند . در ادامه به بررسی ویژگی های یک همسر ایده آل می پردازیم که بیشتر افراد دوست دارند فرد مقابلشان دارای چنین شخصیتی باشد و از این قبیل سیاست های رفتاری را در طول رابطه داشته باشد  .

 • اشتباهات گذشته شما را فراموش کند

یک همسر خوب اشتباهات گذشته شما را فراموش میکند و این مسئله را درک میکند که هر کسی میتواند اشتباهاتی در زندگی داشته باشد .

 • شما را با دیگران مقایسه نمیکند

همسر شما باید درک کند که هرکسی دارای تفاوت هایی با دیگران است و هر شخصی طرز فکر و شخصیتی مجزا برای خود دارد پس از مقایسه کردن بپرهیزد .

 • به شما اعتماد دارد

وقتی کسی قصد ازدواج یا آغاز رابطه ی زناشویی را دارد مسلما باید شک و تردید را کنار بگذارد و به طرف مقابل نهایت اعتماد را داشته باشد .

 • گفتگو و توجه به حرف های شما را رعایت کند

یک شریک زندگی باید سخن گفتن و گفتگو با شما را در وهله ی اول قرار دهد و با گفتگو مشکلات کوچک را حل کند و از تبدیل شدن این مشکلات کوچک به مشکلات بزرگ جلوگیری کند .

 • رگ خواب و علایق شما رابشناسد

همسرتان باید به اندازه یا از شخصیت شما آگاهی داسته باشد که بتواند در هر شرایطی مانند غم و ناراحتی حال و هوای شما را عوض کند .

 • شوخ طبع باشد

همواره شوخ طبعی عادتی است که سبب جذب همه ی افراد به فرد میشود و در رابطه هایی مانند ازدواج دو طرف دوست دارند که شوخ طبعی در زندگیشان جریان داشته باشد .

 • منطقی باشد

فردی باشد که همه چیز را با منطقی درست بپذیرد و برای چیز های مختلف منطق درستی را داشته باشد .

 • مسئولیت پذیر باشد

آغاز زندگی زناشویی و روح زندگی زناشویی با مسئولیت پذیری همراه است و هر دو طرف در طول رابطه دوست دارند که طرف مقابلشان مسئولیت های خود را به درستی انجام دهد .

 • از شما حمایت کند

شریک زندگی باید شما را تحت هر شرایطی حمایت کند تا شما احساس هیچ کمبودی در زندگی نداشته باشید .

 • با گذشت و اهل بخشش باشد

فردی که با گذشت باشد در صورت بروز مشکل و اشتباهی از سوی شما بتواند این مشکل را نادیده بگیرد و  شما را ببخشد .

 • صادق و راستگو باشد

تحت هر شرایطی درباره چیز های مختلف به شما دروغ نگوید حتی اگر گفتن حقیقت به نفع او نباشد شما از او انتظار دارید که حقیقت را به شما بگوید .

در نهایت باید به این مسئله توجه داشته باشیم که همه ی ما انسانیم و انسان نیز جایزالخطاست پس قرار نیست که شخصیت یک فرد فقط مملو از ویژگی های رفتاری و شخصیتی خوب باشد بلکه هر انسانی در کنار خوبی هایی که دارد ممکن است عادات بدی نیز داشته باشد و شما باید به عنوان همدم و شریک زندگی این عادات بد را برای او بازگو کنید و با همکاری یکدیگر این عادات را برطرف نمایید .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات موفقیت در زندگی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *