خانه / ازدواج / ویژگی های یک مرد واقعی
ویژگی های یک مرد واقعی
ویژگی های یک مرد واقعی

ویژگی های یک مرد واقعی

ویژگی های یک مرد واقعیReviewed by زناشویی برتر on Jun 5Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به مطالب قبل از ازدواج به بررسی موضوع ویژگی های مرد واقعی می پردازیم , طبعا همه زنان دوست دارند تا با کسی ازدواج کنند که تمامی ویژگی های ایده آل آنها را داشته باشد و در این میان برای بیشتر خانم ها شخصیت و نحوه برخورد مرد نسبت به سایر فاکتور ها مانند وضغیت اقتصادی و … بیشتر مد نظر است البته به این معنی نیست که وضعیت اقتصادی و اجتماعی فرد هیچ اهمیتی ندارد بلکه به این معناست که فاکتور هایی مانند شخصیت مناسب و برخورد و خوش رویی در درجه های بالاتری برای انتخاب فرد مورد نظر قرار دارند .

ویژگی های یک مرد واقعی

در رابطه با بحث ویژگی های یک مرد واقعی باید گفت همانطور که میدانید هر فردی دارای شخصیت مختص به خود و متفاوتی با سایر افراد است و از این رو هر زن و مردی میکوشند تا با فردی ازدواج کنند که کمترین اختلاف شخصیتی و رفتاری را با او داشته باشند و از آنجایی که حق انتخاب یا رد کردن خواستگار قبل از ازدواج بر دوش خانم هاست پس آنها دوست دارند که به کسی جواب بله بدهند که ویژگی های مرد ایده آل آنها را داشته باشد و بتوانند با او زندگی زناشویی و مشترک را برای سال های طولانی ادامه دهند . در ادامه به بررسی موضوع ویژگی های مرد مورد علاقه زن ها می پردازیم .

  • یک مرد واقعی محکم و استوار است

یک مرد واقعی هیچگاه زاری نمیکند و از بدی های افراد دیگر گلایه نمیکند و از چیزی شکایت نمیکند و در اثر مشکلات کوچک به زمین نمیخورد , از ویژگی های مرد واقعی میتوان به این اشاره کرد که هنگامی که او تصمیمی گرفت بر سر تصمیم و قول خود می ماند و با بروز هر گونه مشکلی در این راه کنار می آید و از تصمیم خود پشیمان نمیشود .

  • متمرکز بودن از ویژگی های رفتاری یک مرد واقعی است

یک مرد واقعی تمامی ذهن خود را بر روی خانواده خود و عوامل مربوط به خانواده مانند فراهم کردن نیاز های اقتصادی و … متمرکز میکند و به انجام کار هایی که از آنها هیچ چیزی عایدش نمیشود خودداری میکند زیرا او با ازدواج مسئولیت های دیگری را بر عهده گرفته است که باید در جهت انجام این مسئولیت ها از هیچ تلاشی دریغ نکند . فراموش نکنید که در صورت داشتن شرایط مناسب مانند داشتن پول و خانوده و موقعیت اجتماعی خوب چیز هایی مانند روابط جنسی و همسر خود بخود به سمت شما می آیند .

  • مرد واقعی به خانواده خود ارزش قائل میشود

یک مرد واقعی برای خانواده خود ارزش قائل میشود و همواره سعی میکند تا در کمترین زمانی که بدست می آورد وقتش را با خانواده خود بگذراند و از سوی دیگر میکوشد تا با تربیت صحیح فرزند خود موجب رشد و شکوفایی او شود تا در آینده به فردی موفق تبدیل شود .

  • مردان واقعی غیبت نمیکنند

مردان واقعی هیچگاه درباره راز ها و اطلاعاتی که از دیگران در دست دارند با بقیه صحبت نمیکنند و در بحث های پوچی مانند غیبت کردن و تحقیر دیگران و … شرکت نمیکنند .

  • یک مرد واقعی به قول خود عمل میکند

یک مرد واقعی همواره به قول خود عمل میکند و سر حرف های خود است و اگر نداند که در زمینه ای از پس کاری بر نمی آید قول آن را نمیدهد از این رو عمل کردن به قول همیشه یکی از ویژگی های مردان واقعی شناخته شده است .

  • مرد واقعی تلاش میکند تا اسوه دیگران باشد

یک مرد واقعی میکوشد تا با انجام کار های درست و صحیح به عنوان یک الگو در خانواده خود شناخته شود و فرزندان و سایر اعضای خانواده رفتار او را بپسندند و به عنوان الگو از این فرد تابعیت کنند . مرد واقعی از خود ضعف نشان نمیدهد مبادا فرزندان او به مردانگی او شک کنند و او را ضعیف در نظر بگیرند .

  • مرد واقعی نیاز اقتصادی خانواده را برطرف میکند

مردان واقعی برای تامین نیاز اقتصادی خود و خانواده منتظر کمک و صدقات دیگران نیستند و از این جهت به خود و کار خود تکیه میکنند تا از این طریق تمامی نیاز های خانواده را برطرف کند .

  • مردان واقعی زن نما نیستند

یک مرد واقعی باید شیک باشد اما منظور از شیک بودن دراز کردن مو ها و گوشواره انداختن نیست بلکه باید تمامی ویژگی های مردانه خود را بدون تغییر بپذیرد و برای زیبایی دست به انجام کارهایی مانند رنگ کردن مو ها نزند .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *