ویاگرا چیست ؟
ویاگرا چیست ؟

ویاگرا چیست ؟

ویاگرا چیست ؟Reviewed by زناشویی برتر on May 28Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع ویاگرا چیست ؟ می پردازیم , در میان روش های رفع مشکلات جنسی تمایل به مصرف دارو ها برای درمان سریع بیماری های جنسی و سایر مشکلات از همه بیشتر است و ویاگرا نیز یکی از دارو های جنسی برای رفع مشکلات مربوط به برقراری رابطه جنسی می باشد که در میان مردان دارای محبوبیت خاصی است و حتی در برخی از موارد بدون داشتن مشکل خاصی نیز از آن استفاده میکنند که در ادامه به بررسی موضوعاتی همچون موارد مصرف ویاگرا و عوارض ویاگرا می پردازیم .

ویاگرا چیست ؟

ویاگرا چیست ؟ sildenafil citrate که به نام ویاگرا شناخته میشود دارویی است که برای نقص نعوظ یا راست شدن آلت مردانه استفاده میشود و به علاوه دارای خاصیت شق کننده در مردان نیز هست که باعث نعوظ کامل و طولانی آلت مرد میشود . همچنین تحقیقات نشان داده است که به علت افزایش خونرسانی به آلت تناسلی زن میتواند باعث تحریک بیشتر اندام هایی مانند کلیتوریس شود و زن لذت بیشتری را از رابطه تجربه کند و به نحوی به اوج لذت جنسی برسد . نام ویاگرا ممکن است از زبان سانسکریت vyghra گرفته شده باشد که به معنی ببر است . به ترکیب اکستازی و ویاگرا , سکستازی ( sextasy ) و در زبان غیر رسمی به آن ویتامین v نیز گفته میشود .

داروی جنسی ویاگرا توسط شرکت دارویی pfizer ساخته میشود که این قرص ها به شکل آبی رنگ و در بسته های قرصی بنام pfizer بسته بندی میشوند و در طرفی از بسته دوز قرص VGR نوشته شده است که دوز داروی ویاگرا بین ۲۵ و ۵۰ و ۱۰۰ است . ویاگرا برای اولین بار برای درمان یک نوع بیماری قلبی بنام آرژین صدری بکار گرفته شد و با استفاده بیمارن قلبی از این دارو مشاهده شد که این قرص دارای خواص شق کنندگی است و میتواند برای درمان اختلال در نعوظ موثر باشد از این رو بعد از انجام آزمایشاتی این قرص را برای بیماران جنسی تولید کردند . ویاگرا توسط آنزیم های کبد متابولیزه میشود و کلیه و کبد در میزان جذب و دفع آن موثرند که اگر با یک غذای چرب مصرف شود باعث کاهش جذب و سرعت آن در خون میشود .

موارد منع استفاده از ویاگرا

استفاده از قرص ویاگرا در مواردی مانند وجود نارسایی های کبدی , نارسایی کلیه , پایین بودن فشار خون , مشکلات ارثی و قلبی و استفاده از ترکیبات نیتروژن داری مانند amyl nitrite , sodium nitroprusside و … منع شده است .

عوارض ویاگرا

از عوارض شدید ویاگرا میتوان به راست شدن دائمی و دردناک آلت , کاهش فشار خون , سکته قلبی و مغزی , نامنظم شدن ضربان قلب و مرگ ناگهانی اشاره کرد . از عوارض معمولی ویاگرا میتوان به عطسه , سردرد , احساس نبض و دیدن اشیاء به رنگ آبی اشاره کرد . البته باید توجه داشت که نسبت به ویژگی های بدنی هر فردی ممکن است این عوارض به صورت های مختلف بروز کند .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *