ویاگرای زنان
ویاگرای زنان

ویاگرای زنان

ویاگرای زنانReviewed by زناشویی برتر on Jun 9Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع ویاگرای زنان می پردازیم , همانطور که میدانید در میان روش هایی که برای رفع مشکلات جنسی مورد استفاده قرار میگیرند استفاده از دارو های جنسی محبوب ترین و راحت ترین روش است که افراد زیادی به آن روی می آورند و استفاده از دارو ها را بهترین روش میدانند البته بیشتر افراد از عوارض دارو های جنسی مانند عوارض قرص های ضد بارداری بی اطلاع هستند از این رو به مصرف دائم این نوع دارو ها می پردازند . در ادامه این مقاله به بررسی موضوع قرصی که برای زنان ساخته شده و عملکردی مانند ویاگرا دارد می پردازیم .

ویاگرای زنان

ویاگرای زنان چیست ؟ اولین دارویی که برای درمان کاهش میل جنسی زنان ساخته شد از سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز گرفت و این قرص صورتی رنگ با نام اددی ( Addyi ) وارد بازار شد , این دارو توسط شرکت دارو سازی اسپراوت ( Sprout ) با نام مخفف قرص HSDD ساخته میشود و فقط پزشکانی که دوره مخصوص مجوز نسخه کردن این دارو را دریافت کرده اند میتوانند آنرا تجویز کنند زیرا این دارو هنگام ورود به بازار با هشدار هایی از سوی سازمان غذا و دارو آمریکا همراه بود و از عوارض قرص اددی در مقایسه با فواید قرص اددی هشدار های زیادی داده شده است که ممکن است شخص مصرف کننده با بروز هر یک از عوارض از قبیل غش کردن و بیهوشی و  کاهش فشار خون و … روبرو شود .

قرص اددی
قرص اددی

قرص آددی با نام شیمیایی فیلبانسرین به بازار عرضه شده است برای زنانی که قبل از یائسگی به دلیل بیماری های جنسی و به دلایل مختلف به سرد مزاجی در زنان مبتلا هستند و میل جنسی کافی برای برقراری رابطه ندارند طراحی شده است ولی همچون داروی ویاگرای مردانه عملکرد خوبی ندارد و در مقایسه با ویاگرای مردانه که برای اختلال در نعوظ تجویز میشود دارای فواید کمتر و عوارض بیشتری می باشد . ویاگرای مردانه با افزایش خونرسانی به آلت تناسلی باعث بهبود خالت نعوظ و کمی دیر انزالی میشود که در این رابطه میتواندی به مطلب ویاگرا چیست ؟ مراجعه کنید البته نباید فراموش کرد که ویاگرا نیز در مقایسه با سیالیس دارای عوارض متعددی است پس ویاگرا را نمیتوان بهترین داروی جنسی برای مردان تعریف کرد , اما ویاگرای زنانه یا همان داروی جنسی اددی با اثر گذاری بر روی مغز زنان میل جنسی آنها را افزایش میدهد و همچون دارو های ضد افسردگی عمل میکند زیرا با اثر گذاری بر ناقل های عصبی مانند دوپامین و عصب ها احساسات و عواطف فرد را برای برقراری رابطه تحریک میکند .

سازندگان داروی ژنریک فیلبانسرین هنوز هم مطمئن نیستند که این دارو بر تمامی زنان مبتلا به سرد مزاجی و نبود میل جنسی اثر کند از این رو تاثیر گذاری این دارو را فعلا برای زنانی که به سن یائسگی نرسیده اند تایید کرده اند . در میان هر ده زن یکی به فقدان میل جنسی مبتلا است از این رو فقدان میل جنسی را میتوان در دسته بندی یکی از اختلالات جنسی رایج در میان زنان محسوب کرد که نیازمند مصرف دارو و درمان قطعی است .

about drug Addyi

Addyi (flibanserin) 100 mg tablets, developed by Sprout Pharmaceuticals, was FDA-approved on August 18, 2015 for the treatment of acquired, generalized hypoactive sexual desire disorder (HSDD) in premenopausal women. Flibanserin is the first approved medication for HSDD, and is classified as a multifunctional serotonin agonist antagonist (MSAA).

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *