خانه / زناشویی / بیماری های جنسی / واژینیت چیست ؟
واژینیت چیست ؟
واژینیت چیست ؟

واژینیت چیست ؟

واژینیت چیست ؟Reviewed by زناشویی برتر on May 21Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به بیماری های جنسی به بررسی موضوع بیماری واژینیت چیست ؟ می پردازیم , واژینیت یا التهاب واژن نیز یکی دیگر از اختلالات جنسی رایج در میان زنان است که حدود یک سوم زنان در طول عمر خود حداقل یکبار این مشکل را تجربه میکنند . اختلال واژینیت علاوه بر بروز عوارض خود سبب بوجود آمدن مشکلات جنسی متعددی میشود که این مشکلات میتوانند تاثیر منفی در رابطه زناشویی افراد داشته باشند .

واژینیت چیست ؟

واژینیت چیست ؟ واژینیت یک بیماری متداول ناحیه واژن و دستگاه تناسلی زن می باشد که سبب بروز التهاب نواحی اطراف واژن فرد میشود و به علت عفونت ها بروز میکند و آمار ها در ایران از مراجعه ده میلیونی زن ها بنا به درمان واژینیت در سال اطلاع میدهد پس بنابراین آمار زیاد یک اختلال رایج در بین زنان محسوب میشود . شایع ترین علت بوجود آورنده واژینیت را میتوان به باکتری ها نسبت داد و کاندیدا آلبیکنس را میتوان دومین عامل بوجود آورنده واژینیت تلقی کرد . واژینیت از نظر پزشکی دارای انواع مختلفی است که واژینیت باکتریالی میتواند از طریق قلیایی شدن مکرر واژن بوجود آید و از سوی دیگر رعایت نکردن نکات بهداشتی دوران قاعدگی و بهداشت جنسی زنان میتواند عاملی زمینه ای برای بروز واژینیت باشد پس زنان باید مراقبت های بیشتری را در دوران قاعدگی از اندام تناسلی خود داشته باشند تا دچار بیماری های متعدد نشوند .

بیماری واژینیت گاها سبب بروز PID بیماری التهابی لگن میشود و در برخی موارد مشاهده شده است که در برخی از خانم ها سبب نازائی و بارداری خارج رحمی شود . در خانم های باردار میتواند سبب بروز زایمان زود رس شود و از انواع واژینیت , واژینیت باکتریال میتواند سبب بوجود آمدن بیماری های دیگری مانند ایدز و سوزاک باشد . برخی از زوجین به علت التهاب ناحیه واژن به رابطه جنسی معقدی روی می آورند که باید گفت این نوع رابطه از رفتار های پرخطر جنسی محسوب میشود و دارای عوارض زیادی است که برای اطلاع از این موارد میتوانید به مطلب عوارض رابطه جنسی معقدی مراجعه کنید .

علائم واژینیت

  • ترشحات زیاد و بیش از حد طبیعی
  • درد هنگام نزدیکی مانند درد ناشی از خشکی واژن
  • بوی بد واژن
  • ادرار کردن دردناک
  • در برخی موارد خارش واژن نیز مشاهده شده است
  • ترشحات آبکی زیاد
  • ترشحات تیره یا خاکستری رنگ
  • و …

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *