خانه / زناشویی / بیماری های جنسی / همواسپرمیا چیست ؟
همواسپرمیا چیست ؟
همواسپرمیا چیست ؟

همواسپرمیا چیست ؟

همواسپرمیا چیست ؟Reviewed by bestmarital on Jul 29Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به بیماری های جنسی به بررسی موضوع بیماری همواسپرمیا یا وجود خون در اسپرم می پردازیم , مشکلات و اختلالات مربوط به دستگاه تناسلی مردان بخصوص مشکلات مربوط به اسپرم برای همه نگران کننده هستند بطوریکه هر فردی با مشاهده کوچکترین تغییر در اسپرم ها و بروز مشکل در کارکرد آلت تناسلی و عوامل وابسته به آن همچون منی و … دچار نگرانی های عصبی میشود و این تغییرات منفی میتواند تاثیرات مخرب زیادی بر زندگی زناشویی افراد داشته باشند .

همواسپرمیا چیست ؟

همواسپرمیا چیست ؟ همواسپرمیا یا خون با منی عبارت است از وجود لکه ها و قطره های خون در منی , وجود خون در منی از این رو برای بیمارن مبتلا به این عارضه نگران کننده است که فکر میکنند به سرطان مبتلا هستند و وجود خون ناشی از مبتلا بودن به سرطان است که این مورد بیشتر فقط فکری بیهوده است و وجود خون در منی نمیتواند ناشی از سرطان باشد . در سال های اخیر به دلیل استفاده زیاد از کاندوم به وجود این مشکل پی برده شد و با توجه و مشاهده منی تجمع یافته در کاندوم به این پی برده شد که در برخی از انزال ها خون در داخل منی وجود دارد از این رو میتوان این مشکل را از اختلالات جنسی رایج دانست .

علل همواسپرمیا

بیماری همواسپرمیا در تمامی سنین میتواند رخ دهد و بیشتر در افراد میانسال رخ میدهد و بعد از آن به ترتیب میزان شیوع آن در افراد مسن و جوان بیشتر است و میتواند بر اثر عوامل مختلفی بروز کند که در گذشته تصور بر این بود که این بیماری در اثر سنگ داخل مجرای انزال بوجود می آید و این سنگ موجب خونریزی دیواره مجرا و در نتیجه بروز خون در منی میشود اما امروزه علل دیگری برای این مشکل شناخته شده است مانند سرطان پروستات , پروستاتیت ,  تورم بیضه ها , سنگ پروستات , التهاب کیسه های منی , تعداد رابطه جنسی در هفته زیاد و با فواصل کم , جلوگیری از خروج منی و تخلیه ناگهانی کیسه منی اتساع یافته و … . اخیرا برای این مشکل علل دیگری نیز معرفی شده است که مربوط به بیماری های مرتبط با دستگاه تناسلی است :

  • متاستاز ملانوما ( خوش خیم و بدخیم )
  • تومور های بیضه
  • بیوپسی و تزریقات پروستات
  • تومور کلیه
  • آمیلوئید کیسه منی
  • سارکوم پروستات

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *