خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / نیاز های اساسی در رابطه جنسی
نیاز های اساسی در یک رابطه جنسی
نیاز های اساسی در یک رابطه جنسی

نیاز های اساسی در رابطه جنسی

نیاز های اساسی در رابطه جنسیReviewed by زناشویی برتر on Apr 25Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به مسائل دانستنی های جنسی به بررسی مبحث نیاز های اساسی در رابطه جنسی می پردازیم , مسلما هر دو طرف موجود در رابطه از یکدیگر انتظاراتی دارند که این انتظارات باید برآورده شود که در رابطه با انتظارات زنان در برقراری رابطه جنسی میتوانید به مطلب موردنظر مراجعه کنید , همچنین برخی نیاز ها در طول رابطه جنسی وجود دارند که باید هر یک از طرفین با انجام درست رفتار ها و کارهایی که در طول رابطه باید صورت گیرد این نیاز ها را برای طرف مقابل خود برطرف کند تا همین رفتار را بصورت متقابل مشاهده کند , در این مقاله به بررسی موضوعاتی همچون کدام نیاز ها در رابطه جنسی باید تامین شوند و سایر موراد مربوط به این موضوع می پردازیم .

نیاز های اساسی در رابطه جنسی

برای اینکه یک رابطه خوب و لذت بخش داشته باشید باید با رفع نیاز های موجود در یک رابطه احساسات و عواطف طرف مقابل را برانگیزید و  تمامی نیاز هایی را که حس میکنید در یک رابطه لازم است را برطرف کنید تا بعد از انجام رابطه هر دو طرف از انجام آن رضایت کامل را داشته باشند . از طرفی براورده کردن نیاز های اساسی در یک رابطه جنسی سبب میشود تا هر دو طرف موجود در رابطه بصورت همزمان و به راحتی به اوج لذت جنسی برسند و نهایت لذت از رابطه جنسی را خود داشته باشند که در ادامه به بررسی نیاز های اساسی در رابطه جنسی می پردازیم .

  • نیاز های احساسی در رابطه جنسی

برای اینکه یک رابطه لذت بخش و آرامش بخش داشته باشید باید تمامی احساسات منفی و اضطراب ها و استرس ها را در ابتدا از خود دور کنید و سپس با بیان حرف های مختلف و انجام کارهای مربوطه این احساس آرامش را نیز در طرف مقابلتان ایجاد کنید و او را از نظر احساسی آماده کنید . از سوی دیگر اگر در هنگام رابطه جنسی فکرتان مشغول جای دیگر باشد نمیتوانید تمرکز لازم برای برقراری رابطه را داشته باشید و باعث میشود تا احساس ناخوشایندی در شما بوجود بیاید و به رابطه جنسی به عنوان یک وظیفه بیشتر نگاه کنید نه مثل یک احساس لذت بخش , پس تمرکز در رابطه جنسی را فراموش نکنید .

  • نیاز های فیزیکی در رابطه جنسی

نیاز های فیزیکی در رابطه زناشویی یکی از اصول مهم را شامل میشوند که هر دو طرف باید به آن توجه داشته باشند و علاوه بر داشتن شناخت کافی از بدن خود و ویژگی های آن از بدن طرف مقابل و ویژگی های آن نیز اطلاع کافی داشته باشند تا بتوانید با لمس نقاط حساس بدن طرف مقابل او را از لذت بیشتری برخوردار کنید . از سوی دیگری افرادی هستند که دوست دارند رابطه جنسی را در مکان های مخصوصی انجام دهند برای مثال بدن برخی از افرا در اتاق های گرم و با روشنایی زیاد در طول رابطه عملکرد بهتری دارد , ممکن است افراد دوست داشته باشند که رابطه جنسی را به دور از مکان های شلوغ و در جاهای ساکت برقرار کنند زیرا ترس از راه رسیدن یکی در آنها باعث میشود تا نتوانند لذت کافی را از رابطه جنسی داشته باشند .

  • نیاز احساس امنیت و محبوب بودن نزد همسر در رابطه

احساس امنیت در رابطه زناشویی بدان معناست که همسرتان به این رسیده باشد که در کنار شما هیچ آسیبی به او نمیرسد و شما او را با تمام وجود پذیرفته اید و فقط پذیرای آغوش او هستید و بدن او را با تمام زیبایی ها و کم و کاست ها پذیرفته یاد و به قضاوت در مورد بدن او نمی پردازید . اگر قبل از رابطه جنسی و در طول زندگی مشترک اختلافی در میان شما و همسرتان بود قبل از ورود به رابطه و رختخواب آنرا حل کنید و یا آنرا در رابطه جنسی خود دخالت دهید از این رو همسرتان میفهمد که چقدر نزد شما محبوب است و میزان محبوبیت نزد همسر برای هر دو طرف مشخص میشود .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *