خانه / زناشویی / نفخ واژن
نفخ واژن
نفخ واژن

نفخ واژن

نفخ واژنReviewed by زناشویی برتر on Jun 21Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به مشکلات جنسی به بررسی موضوع نفخ واژن در زنان می پردازیم , خارج شدن باد از واژن میتواند یکی از عواملی باشد که موجب عدم ترغیب خانم های جوان به رابطه جنسی شود و در مواردی که این حالت شدید باشد این امر میتواند موجب بروز سرد مزاجی در زنان و به دنبال آن سرد مزاجی در مردان شود زیرا بیشتر افرادی که به این عارضه مبتلا هستند به علت خجالت و … به برقراری رابطه تمایلی ندارند از این رو هر چه زود تر باید به درمان خروج باد از واژن اقدام کرد .

نفخ واژن

نفخ واژن یا خروج حباب از واژن که queef نام دارد یکی از مشکلات شایع در میان زنان و دختران جوان محسوب میشود که باعث میشود آنها نتوانند به طور دلخواه به برقراری رابطه جنسی ایده آل بپردازند و حتی در مواردی به دلیل وجود این مشکل با انجام رفتار هایی همچون تظاهر به ارگاسم از ادامه رابطه خودداری کنند و برای ارضای جنسی خود دست به خود ارضایی بزنند . نفخ واژن علاوه بر بروز مشکلاتی در رابطه جنسی باعث بروز مشکلات دیگری همچون بروز مشکل در روابط عاطفی و تمامی جنبه های زندگی زناشویی میشود زیرا این مشکل در موارد زیادی سبب بی میلی به رابطه جنسی و بروز مشکلات نامبرده میشود اما برای خانم های جوان و مجرد این مسئله طور دیگری نیز خود را بروز میدهد و باعث ایجاد این سوال میشود که آیا نفخ واژن سبب پارگی پرده بکارت میشود ؟ در پاسخ به این موضوع باید گفت که خروج باد از واژن سبب پارگی پرده بکارت نمیشود .

علل نفخ واژن

نفخ واژن مبتواند بر اثر انجام پوزیشن های مختلف و یا بصورت غیر ارادی و … بوجود بیاید که در ادامه به بررسی این موضوعات می پردازیم :

  • نحوه نزدیکی از علت های نفخ واژن

زنان در ابتدای رابطه جنسی و با انجام رفتار هایی همچون معاشقه تحریک میشوند و در پی این تحریک واژن برای دخول آماده میشود از این رو کیسه واژن گشادتر میشود تا توانایی پذیرش اندازه آلت تناسلی مرد را داشته باشد , اعمال فشار از سوی مرد در این حالت میتواند موجب پرشدن این کیسه شود و نفخ واژن صورت بگیرد . همچنین نفخ واژن میتواند پس از ارگاسم و رسیدن به اوج لذت جنسی نیز به علت بازگشت واژن به حالت قبل از دخول ایجاد شود . علت خارج شدن باد از واژن را میتوان به عامل دیگری مانند پوزیشن ربط داد که در پوزیشنی که زن زانو ها و کف دستان خود را روی زمین گذاشته و مرد از پشت دخول را انجام میدهد به علت ورود باد به واژن این مشکل بوجود می آید . در برخی دیگر از زنان به علت شل بودن دیواره واژن ممکن است در هر حالتی و با انجام هر پوزیشنی باد از واژن خارج شود که در این موارد به دلیل شل بودن دیواره واژن و عدم کیپ شدن آلت درون واژن این مشکل بوجود می آید .

  • ضعیف بودن عضلات لگن از علل بوجود آمدن نفخ واژن

پدیده دیگری که سبب بروز نفخ واژن در خانم ها میشود میتواند به علت باز شدن دهانه واژن و رحم در روز های قاعدگی و ورود هوا به این قسمت ها باشد اما ریشه این مشکل غالبا به دلیل ضعف عضلات لگن و خود واژن است زیرا اگر این عضلات به اندازه کافی قوی باشند با کیپ شدن و متناسب شدن با اندازه
آلت مردانه از ورود هوای زیاد به واژن جلوگیری میکنند . در رابطه با تقویت عضلات کف لگن میتوانید به مطلب مربوطه مراجعه کنید و برای اطلاع از حرکات لازم برای تقویت این عضلات به مطالب تمرینات کیگل و حرکات ورزشی برای رابطه جنسی بهتر مراجعه کنید .

  • علل پاتولوژیک از علت های خارج شدن باد از واژن

عواملی همچون وجود سوراخی که باعث ارتباط بین رکتوم و واژن میشود ( فیستول رکتوم به واژن ) نیز میتواند از علل خروج هوا از واژن باشد البته این مسئله نادر بوده و همراه با خونریزی در قاعدگی بیشتر مشاهده میشود .

درمان نفخ واژن

با انجام ورزش های مختلف همچون اینکه روزی چند بار به جلو خم شوید و با دست ناحیه رحم را مالش و فشار دادن میتواند در درمان خروج باد از واژن موثر باشد . همچنین قبل از آغاز رابطه میتوانید به پشت بخوابید و با اعمال فشار بر روی شکم این مشکل را تا حدی برطرف کنید و در طول رابطه از شوهرتان بخواهید که از انجام پوزیشن هایی که باعث ورود هوای زیاد به واژن میشود خودداری کند . فراموش نکنید که در مواردی این حالت بسیار طبیعی می باشد و مشکل به شمار نمی آید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و سلامت خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *