خانه / احکام شرعی / نظرات درباره دختری که باکره نیست
نظرات-درباره-دختری-که-باکره-نیست
نظرات درباره دختری که باکره نیست

نظرات درباره دختری که باکره نیست

نظرات درباره دختری که باکره نیستReviewed by زناشویی برتر on Apr 23Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به احکام شرعی به بررسی موضوعی با عنوان نظر فقهی علما درباره دختری که باکره نیست می پردازیم که امروزه دغدغه و مشکل بسیاری از جوانان است . امروزه با توجه به آمار زیاد روابط دختر و پسر های نامحرم این مشکل بیش از پیش بیداد میکند , هستند دخترانی که با ارتباط با پسران این بلا بر سرشان می آید و در طول رابطه گول وعده ها و حرف های دل فریب پسر را میخورند و بعد از مدتی با وعده دادن ازدواج با پسر همبستر میشوند و از حالت باکرگی خارج میشوند و بعد از انجام این عمل نیز پسر به بهانه های مختلف حاضر به ازدواج با او نمیشود و دختر می ماند و باکرگی از دست رفته اش .

نظرات درباره دختری که باکره نیست

همانطور که گفته شد بعد از انجام چنین کاری با دختر او را رها میکنند و اگر در همین زمان برای دختر خواستگار بیاید دختر نمیتواند هیچ پاسخی به او بدهد زیرا در بین دو راهی انتخاب تنها ماندن و حفظ آبروی خود و ازدواج و آبروریزی قرار دارد در این حالت برای دختر حالات مختلفی ممکن است پیش بیاید که در زیر به برخی از این حالات اشاره میکنیم :

حالت اول : به خواستگارش بگوید که قبلا با پسری رابطه داشته است و باکره نیست که در اینصورت ممکن است هیچ کسی حاضر به ازدواج با او نشود .

حالت دوم : به خواستگارش بگوید که باکره نیست اما با بیان علت های دروغین این قضیه را لاپوشانی کند برای مثال بگوید که در اثر ورزش های سنگین یا اتفاق هایی باکرگی خود را از دست داده است .

حالت سوم : در رابطه با این مسئله به خواستگار چیزی نگوید و خود را باکره نشان دهد که در اینصورت عقد باطل است زیرا لازمه عقد باکرگی است و ممکن است این دروغ در شب زفاف آشکار شود .

در ادامه به بررسی نظرات درباره دختری که باکره نیست می پردازیم که بنا به نظر فقهای بزرگوار به بیان چند مورد می پردازیم :

پاسخ حالت اول :

برای این حالت از نظر اسلام باید ابروی شخصی که باکرگی ندارد حفظ شود و از ابروریزی او جلوگیری شود و نیازی نیست که این مشکل خود را پیش همه بگوید و از نظر اسلام فقط باید در حضور پروردگار به گناه خود اعتراف کند و از درگاه خداوند توبه کند . زیرا بیان گناهان در نزد افراد دیگری نیز یکی از گناهان کبیره محسوب میشود .

پاسخ حالت دوم و سوم :

در این حالات نباید دروغ گفت زیرا زمانی این دروغ آشکار میشود و ممکن است پسر عقد را فسخ کند و در این مورد مراجع تقلید نظر های مختلفی دارند که هر کسی باید برای اطلاع از فتوای مرجع تقلید خود به دستور آن بزرگوار عمل نماید . در ادامه فتوای برخی از بزرگان مراجع تقلید را بیان میکنیم :

فتوای ایت الله بهجت در رابطه با باکرگی دختر :

اگر بودن بکارت در ضمن عقد ذکر نشده باشد ایرادی ندارد و فهمیدن آن توسط پسر باعث فسخ عقد نمیشود .

فتوای ایت الله گلپایگانی درباره باکره بودن دختر :

جراحی برای ترمیم بکارت اگر موجب نظر و لمس غیر شوهر باشد حرام است , و در صورت ترمیم چنانچه شوهر در موقع ازدواج شرط بکارت کند یا عقد را مبتنی بر بکارت دختر جاری کند و بکارت بر اثر نزدیکی از بین رفته باشد حق فسخ عقد برای شوهر وجود دارد و جراحی در آن تاثیری ندارد .

فتوای ایت الله هادوی تهرانی در رابطه با باکره بودن دختر :

  • اظهار گناهی که شخص مرتکب شده است در پیش دیگران جایز نیست و خود گناه دیگری محسوب میشود و کسی حق ندارد رابطه نامشروع خود را برای کس دیگری بیان نماید .
  • دروغ گفتن یا نیرنگ نمودن در کارهایی مانند نکاح و ازدواج جایز نیست ولی در این مورد گفتن حقیقت واجب نیست و حرام است .
  • اگر باکره بودن دختر ضمن شرط ضمن عقد ازدواج باشد اگر چه این شرط از شرایط موجود اجتماعی و فرهنگی فهمیده شود و در عقد ذکر نشود , در صورت علم شوهر به خلاف آن حق فسخ برای او وجود دارد , ولی عقد بدون فسخ شوهر باطل نیست , هر چند به علت جهل او به عدم ( وجود ) شرط ( بکارت ) و ( یا ) عدم اعمال فسخ باشد .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات احکام شرعی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *