خانه / ازدواج / نشانه های ازدواج ناپایدار
نشانه های ازدواج ناپایدار
نشانه های ازدواج ناپایدار

نشانه های ازدواج ناپایدار

نشانه های ازدواج ناپایدارReviewed by زناشویی برتر on Jun 8Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دوران نامزدی و پس از ازدواج به بررسی موضوع نشانه های ازدواج ناکام و ناپایدار می پردازیم , ازدواج و هدف های اصلی آن مسئله ای است که فرد باید با آزادی و اختیار کامل به آن بپردازد تا در آینده دچار مشکلات نشود از این رو باید فرد با انتخاب خود دست به انتخاب افراد و ازدواج بزند و بتواند یک ازدواج موفق به دور از هر گونه ناراحتی و مشکل داشته باشد و در دسته افرادی که ازدواج های ناپایدار داشته اند قرار نگیرد .

نشانه های ازدواج ناپایدار

بیشتر افرادی که از روی اجبار دیگران و یا شرایطی که خود در آن قرار دارند دست به ازدواج و تشکیل زندگی زناشویی میزنند بعد از مدتی در دو راهی انتخاب قرار میگیرند و بدلیل مشاهده وضعیت هایی که با موقعیت آنها متناسب نیست به این فکر می افتند که ازدواج آنها با شخص مقابل اشتباه بوده و آنها هیچ نقطه نظر مشترکی ندارند از این رو فرد در این ازدواج همواره در اشفتگی و اضطراب و پریشانی احساسی قرار دارد و نمیداند که کدام راه را انتخاب کند , از این رو برای انتخاب همسر و بحث ازدواج باید با آزادی فکری کامل و به دور از هر گونه اجباری دست به انتخاب زد تا دچار آسیب های روحی و فکری ناشی از شکست ازدواج نشوید . در ادامه به برخی از نشانه های ازدواج ناپایدار می پردازیم .

  • حس بی اعتمادی در زندگی زناشویی از علائم ازدواج ناپایدار

پایه و اساس ازدواج ها و سایر روابط حتی دوستی های معمولی بر مبنمای اعتماد طرفین به یکدیگر قرار دارد از این رو رابطه ای که در آن اعتماد وجود نداشته باشد بی معنی و جزو رابطه های بی سرانجام خواهد بود .

  • دعوا های بیخودی از نشانه های ازدواج ناکام

اگر شما با همسرتان بدون هیچ دلیل و علتی به دعوا و مشاجره های تند می پردازید بدانید که حس عاطفه و علاقه در میان شما کمرنگ شده است و از این رو همین رفتار باعث بروز مشکلات متعددی در زندگی شما خواهد شد .

  • بی برنامه بودن از نشانه های ازدواج ناپایدار

اگر برای زندگی زناشویی آینده با طرف مقابلتان هیچگونه برنامه ای ندارید و هیچ تمایلی برای برنامه ریزی ندارید بدانید که شما در درون خود نیز از ناپایداری ازدواج خود آگاه هستید و به علت های مختلفی همچون وابستگی و اجبار و … نمیتوانید دل از ازدواج و طرف مقابل بکنید .

  • نداشتن صمیمیت در رابطه جنسی از نشانه های ازدواج بی سرانجام

اگر بدون داشتن مشکلات جنسی از قبیل سرد مزاجی در مردان و سرد مزاجی در زنان  و بیماری های جنسی متعدد فردی به برقراری رابطه با طرف مقابل خود هیچگونه تمایلی نداشته باشد به این معنی است که او علاقه و محبت کافی به طرف مقابل خود ندارد و از این رو با ادامه همین رفتار در زندگی زناشویی حتما دچار مشکلات بیشتری میشود و ممکن است در بین چنین زوجی طلاق عاطفی اتفاق بیفتد و فقط برای ارضای جنسی و انجام وظیفه زناشویی به برقراری رابطه بپردازند و زن برای ارضای کامل خود به رفتار هایی مانند خود ارضایی و مرد نیز به رفتار هایی مانند بی بند و باری و چشم چرانی بپردازد که چشم چرانی در مردان در اینگونه موارد بیشتر میشود .

  • پنهان کاری از نشانه های ازدواج های بی سرانجام

اگر از همسرتان چیزی را پنهان میکنید بدانید که به این معنی است که شما هیچگونه ارتباط صمیمی با او ندارید و احساس راحتی و اعتماد به او ندارید .

  • داشتن توقع و انتظارات زیاد از نشانه های ازدواج بی سرانجام

اگر شما از طرف مقابلتان انتظارات زیادی دارید و یا او از شما انتظار انجام کار های خارق العاده ای را دارد مطمئن باشید که رابطه شما طولی نمی کشد که با اختلافات متعدد روبرو خواهد شد .

  • سرزنش کردن از نشانه های ازدواج ناکام

سرزنش کردن مرد توسط زن و یا برعکس نشان دهنده این است که یکی از دو فرد خود را نسبت به دیگری برتر و بی گناه تر میپندارد و حس اعتماد به او ندارد , چنین روابطی نیز بی سر انجام خواهند بود .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات ازدواج و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *