میگرن معقد
میگرن معقد

میگرن معقد

میگرن معقدReviewed by زناشویی برتر on May 20Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به بیماری های جنسی به بررسی موضوع میگرن معقد یا همان میگرن معقدی می پردازیم , درد در ناحیه معقد یکی از مشکلات رایج در میان زنان و مردان محسوب میشود که در این میان زنان بیشترین بخش مبتلایان به این بیماری را تشکیل میدهند . در ادامه این مقاله به بررسی موضوعاتی همچون علت بوجود آمدن درد در معقد و علل بروز درد معقد و … می پردازیم .

میگرن معقد

میگرن معقدی چیست ؟ درد معقد یکی از مزمن ترین درد هایی است که به علت شدت این درد آنرا نزدیک به میگرن در سر میدانند و به همین علت آنرا میگرن معقد نامیده اند . علائم بروز میگرن معقدی یا anal pain در افراد مختلف متفاوت است و میزان شدت درد نیز همینطور می باشد اما چیزی که در همه افراد مشترک است این است که که همه شدت زیادی از درد را تحمل میکنند و این درد ها موقتی هستند یعنی ممکن است در طول روز چند بار دچار حمله درد های معقدی شوند و ساعاتی نیز درد تسکین یابد که این ساعت ها مشخص نیست و در هر لحظه ممکن است این درد بروز کند . درد معقدی بر خلاف بیماری های انتهای روده و سایر بیماری های جنسی معقدی هیچگونه سابقه ای از آسیب و بیماری هایی دیگری مانند هموروئید و فیستول و … از خود نشان نمیدهد .

علل بروز درد معقدی

علت درد معقدی را میتوان به بیماری ها و مشکلات زمینه ای بوجود اورنده این حالت نسبت داد برای مثال زمین خوردن و آسیب به تاندون ها و استخوانهای موجود و نزدیک به لگن و معقد میتواند سبب بروز درد معقدی شوند و از سوی دیگر رفتار های پرخطر جنسی مانند رابطه جنسی معقدی نیز میتواند زمینه را برای بروز درد معقد فراهم کند چرا که این نوع رابطه دارای عوارضی است که در این رابطه میتوانید به عوارض رابطه جنسی معقدی مراجعه کنید . آسیب به دنبالچه و سایر دستگاههای مرتبط با معقد یا عواملی مانند مثانه و … که با عملکرد معقد هماهنگ اند نیز میتواند سبب بوجود آمدن درد معقد شود .

در مواردی مشاهده شده است که بیمار علاوه بر داشتن علائم درد معقد دارای بیماری هایی مانند زخم معقد و هموروئید نیز هست که رفع هموروئید و سایر بیماری ها نمیتوانند بر کاهش درد های معقدی تاثیر داشته باشند و از طرفی میتوانند تاثیر منفی نیز داشته باشند . این نوع درد ها مانند سردرد های میگرنی باید پیشگیری شوند به این معنی که باید عوامل محرک که باعث بروز درد میشوند را کنترل کرد . درد در ناحیه معقد میتواند سبب بروز سایر مشکلات جنسی نیز شود و تاثیر منفی در رابطه جنسی زوجین و از طرف دیگر سبب بروز مشکل در زندگی زناشویی افراد شود چرا که این گونه درد ها از برقراری رابطه جنسی میتوانند جلوگیری کنند و زن در هنگام رابطه برای فرار از درد به تظاهر به ارگاسم دست بزند .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *