خانه / زناشویی / میل جنسی کم در مردان و علل آن
کاهش-میل-جنسی-در-مردان-و-علل-آن
کاهش میل جنسی در مردان

میل جنسی کم در مردان و علل آن

میل جنسی کم در مردان و علل آنReviewed by زناشویی برتر on Apr 21Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت مردان به ارائه ی مبحث میل جنسی کم در مردان و علل آن می پردازیم , همانطور که زنان در شنیدن سخنان عاشقانه و رابطه عاطفی با همسر اشتهایی سیری ناپذیر دارند مردان نیز برای برقراری رابطه جنسی و انجام آن میل زیادی دارند و آن را باید یکی از کارهای مورد علاقه مردان در زندگی زناشویی به حساب آورد اما در این میان مردانی نیز وجود دارند که به برقراری رابطه جنسی تمایل کمی نشان میدهند و اکثرا با آوردن بهانه های مختلف از انجام این کار سر باز میزنند و فقط در شرایطی اجباری و بعد از اینکه کمی فشار جنسی به آنها وارد شود به انجام این کار تن میدهند که در ادامه به بررسی علت های رفتار این چنین برخی از مردان می پردازیم .

میل جنسی کم در مردان و علل آن

در رابطه با موضوع میل جنسی کم در مردان و علل آن باید گفت که اصولا مردان بیشتر برای رفع نیاز های عاطفی و جنسی خود تن به ازدواج میدهند و زنان نیز همین طور , اما در برخی از موارد پیش آمده است که مرد پس از گذشت زمان کمی در رابطه زناشویی میل و رغبت خود را برای برقراری رابطه جنسی از دست میدهد و مثل سابق تمایلی به برقراری رابطه جنسی نشان نمیدهد که طبق آمار ها حدود یک پنجم مردان به این عارضه مبتلا میشوند و برای خود و برای همسرش نگرانی هایی بوجود می آورد که گاها این نگرانی عواقب بدی در پی خواهد داشت و سبب جدایی افراد میشود . پس رابطه جنسی به عنوان یکی از پایه های زندگی مشترک و ازدواج برای زوجین محسوب میشود که هر کسی متناسب با نیاز و شرایط خود و همسرش باید آنرا در مدت زمان های معینی انجام دهد اما اینکه یکی از طرفین به انجام این کار تن ندهند سبب بروز مشکلاتی میشود که باعث دلسردی زوجین از یکدیگر میشود . در ادامه به بررسی برخی از علل میل جنسی کم در مردان می پردازیم .

علل کاهش میل جنسی در مردان

  • مسائل روحی و روانی

استرس و اضطراب , فشار های ناشی از کارهای روزمره , خستگی کار , افسردگی , داشتن مشکلات با افراد و … میتواند باعث خستگی روحی فرد شود و همین عامل باعث عدم تمایل مرد به رابطه جنسی باشد . از انجایی که داشتن روح و روان آرام به برقراری رابطه جنسی و موفق بودن آن کمک زیادی میکند پس درگیری های روحی و ذهنی میتوانند تاثیرات منفی زیادی بر رابطه جنسی داشته باشند . برای درمان اختلالات روانی میتوان به مشاورین و روانپزشک مراجعه کرد و بعد از ریشه یابی مشکل اقدامات مربوطه صورت بگیرد .

  • مشکلات جسمی

بیماری ها و مشکلات جسمی نیز میتوانند یکی از دیگر علل کاهش میل جنسی در مردان باشند , بیماری هایی همچون دیابت , کلسترول بالای خون و مصرف داروهایی برای رفع این بیماری ها میتوانند باعث کاهش میل جنسی در مردان شوند . برای رفع مشکلات جسمی نیز میتوان به پزشکین متخصص مراجعه کرد و در صورت بروز اختلالات در اثر مصرف دارو میزان مصرف دارو را با مشورت پزشک تغییر داد .

  • علل هورمونی

علل هورمونی نیز یکی از موثر ترین عوامل در کاهش میل جنسی محسوب میشوند , کاهش تستوسترون در مردان مستقیما با کاهش میل جنسی ارتباط دارد و میتواند تاثیرات مخربی بر سلامت جنسی افراد داشته باشد . کاهش مقدار تستوسترون میتواند ناشی از عواملی مانند مصرف دارو های متعدد و مواد مخدر باشد , علاوه بر تستوسترون هورمون هایی دیگری نیز در سلامت جنسی موثرند مانند هورمون تیروئید که کمبود مواد ترشحی از این غده سبب بوجود آمدن اختلالات جنسی میشود . در مواردی که کمبود تستوسترون باعث کاهش میل جنسی میشود میتوان از مکمل های تستوسترون استفاده کرد و با مراجعه به پزشک این مشکل را برطرف نمود .

  • کاهش سطح دوپامین

مطمئنا نیاز جنسی ارتباط مستقیمی با مغز دارد و در این میان پیام رسان های شیمیایی هم نقش های برجسته ای برعهده دارند و دوپامین هم یکی از پیام رسان های شیمیایی است که سبب انتقال پیام ها بین مغز و اندام ها میشود و کمبود آن میتواند تاثیرات منفی بر روی میل جنسی داشته باشد . برای رفع این مشکل ممکن است که افزایش دوپامین تجویز شود اما هنوز دلیل محکمی بر بی خطر بودن این روش وجود ندارد .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات سلامت خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *