خانه / سلامت خانواده / میل جنسی در کودکان
میل-جنسی-در-کودکان
میل جنسی در کودکان

میل جنسی در کودکان

میل جنسی در کودکانReviewed by زناشویی برتر on Apr 22Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت کودک به بررسی موضوع میل جنسی در کودکان می پردازیم , همانطور که میدانید کودکان بسیار با هوش و ذکاوت هستند و بیشتر از چیزی که والدین فکر میکنند توانایی درک و تفسیر اتفاقات اطراف خود را دارند و توانایی جنسی و مسائل مربوط به میل جنسی نیز از همان دوران کودکی در کودکان نمایان میشود و با گذشت زمان و افزایش سن آنها این مسائل نمود بیشتری پیدا میکند و در قالب های مختلف در شخص ظاهر میشودند . مسائل جنسی به عنوان یکی از مهمترین اتفاقات زندگی همواره در هر دوره ای مورد توجه افراد بوده است و در سنین کودکی نیز به علت رشد و تکامل بسیاری از اندام ها این مسئله باید بسیار مورد توجه قرار گیرد .

میل جنسی در کودکان

همانطور که گفته شد مسائل جنسی در هر دوره ای باید مورد توجه قرار گیرند , طبق مطالعات برخی از روان پزشکان ثابت شده است که مسائل جنسی از همان آغاز تولد شروع به نمایان شدن میکنند تا جایی که اعلام کرده اند که در پسران ۵ ماهه و در دختران ۴ ماهه توانایی رسیدن به ارگاسم اما بدون انزال وجود دارد همچنین طی این نظریه اعلام شده است که حتی مکیدن پستان مادر توسط نوزاد نیز جزو کسب تجارب جنسی محسوب میشود . پس کودکان نیز در رابطه با مسائل جنسی از همان آغاز بدنیا آمدن درگیر هستند و لازم است که در دوران نوزادی و کودکی از جانب پدر و مادر مراقبت هایی از کودک و اندام جنسی او صورت گیرد مانند :

  • تا جایی که ممکن است از لمس کردن اندام جنسی کودک خودداری کنید .
  • در هنگام حمام کردن و تعویض پوشک بچه تماس با اندام جنسی او را به حداقل برسانید .
  • از برقراری رابطه کنار نوزاد شیرخوار یا کودک خود خودداری کنید زیرا در آموزه های دینی نیز به این مسئله اشاره شده است .

در دوران کودکی و با افزایش سن کودک به تدریج کودک از راه های مختلف در رابطه با مسائل جنسی اطلاعات مختلفی کسب میکند و در رابطه با نوع جنسیت خود و نام اندام جنسی و تفاوت های بین خود و دختران و … اطلاعاتی کسب میکند اما بهتر است که والدین این اطلاعات را بسته به شرایط و سن و سال فرزندشان به او ارائه بدهند تا اینکه کودکشان از راه های مختلف و نادرست به این آموزه ها دست پیدا کند . والدین باید در سنین مختلف به ارائه مطالبی به فرزندشان بپردازند که متناسب با سن او باشد و موجب زودتحریکی در او نشود که برای اطلاع از این آموزه ها که باید در هر سنی به کودک آموزش داده شود میتوانید به مطلب میزان آگاهی فرزندان از مسائل جنسی در سنین مختلف مراجعه کنید .

والدین باید به مسائل میل جنسی در کودکان بسیار توجه کنند و رفتار ها و طرز بیان آنها را در این رابطه کنترل کنند . برای مثال از انجام رفتار هایی مثل لمس کردن آلت تناسلی توسط کودک و مالیدن آلت خود به چیزهایی مانند بالش و به شکم خوابیدن جلوگیری شود زیرا این رفتار ها علاوه بر عواقبی که در آینده در انتظار خواهند داشت باعث بروز عفونت های ادراری و پوستی در کودک میشوند .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات سلامت خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *