خانه / سلامت خانواده / مکمل هایی برای دوران یائسگی
مکمل هایی برای دوران یائسگی
مکمل هایی برای دوران یائسگی

مکمل هایی برای دوران یائسگی

مکمل هایی برای دوران یائسگیReviewed by bestmarital on Jul 23Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت زنان به بررسی موضوع مکمل های مناسب برای دوران یائسگی می پردازیم , دوران یائسگی با تغییرات زیادی برای زنان همراه است بطوریکه گاها این تغییرات سبب بروز مشکلات جدی و عوارض زیادی برای زنان میشوند . تغییرات دوران یائسگی علاوه بر تغییرات جسمی و جنسی تغییرات خلقی و روحی را نیز شامل میشوند پس باید به نحوی از این تغییرات و بروز آنها جلوگیری کرد .

مکمل هایی برای دوران یائسگی

همانطور که گفته شد دوران یائسگی زنان با تغییرات زیادی همراه است و در این دوران به علت کاهش سطح هورمون مهمی بنام استروژن که نقش مهمی در فعالیت جنسی خانم ها دارد ممکن است احتمال ابتلا به بیماری های مختلف در خانم ها بیشتر شود که به علت این کاهش هورمون عوارضی همچون پوکی استخوان و افزایش بیماری های جنسی و جسمی بیشتر میشود که علاوه بر این تغییرات جنسی تغییرات احساسی و عاطفی نیز در فرد یائسه بوجود می آید و مشکلات جنسی همچون خشکی واژن نیز بروز میکند پس برای جلوگیری از این اختلالات میتوان از مکمل هایی برای دوران یائسگی استفاده کرد که در ادامه به معرفی مواد مفید در دوران یائسگی می پردازیم که بهتر است قبل از اینکه به مصرف مکمل های دوران یائسگی بپردازید شناخت خوبی از بدنتان داشته باشید و عملکرد بدنتان در مقابل این مکمل ها را در دست داشته باشید .

  • مصرف پروبیوتیک از مواد مفید برای یائسگی

از آنجایی که با شروع دوران یائسگی باکتری های مفید دستگاه گوارشی نیز دچار تغییرات جدی میشوند و نمیتوانند عملکردی همچون سابق داشته باشند از این رو مصرف پروبیوتیک ها میتواند تا حد زیادی به بهبود عملکرد دستگاه گوارشی کمک کند و موجب ثبات هورمون و کاهش مشکلات گوارشی در فرد شود .

مکمل های مفید برای دوران یائسگی
مکمل های مفید برای دوران یائسگی
  • مصرف خارخسک از مواد موثر در بهبود دوران یائسگی

کبد یکی از اندام هایی است که نقش مهمی در ثبات هورمون ها دارد و با سنتز و تجزیه مواد مختلف موجب آزاد سازی و عدم آزاد ساری هورمون های مختلف میشود و برای جلوگیری از بروز اختلال در کارکرد کبد میتوان از خارخسک استفاده کرد .

  • مصرف جینسینگ از مواد موثر در بهبود وضعیت یائسگی

غدد آدرنال یکی از مهمترین غددی هستند که در آزاد سازی هورمون های مختلف همچون کورتیزول و استروژن و پروژسترون بطور مستقیم یا غیر مستقسم نقش دارند از این رو کنترل این غدد با استفاده از مصرف گیاه جینسینگ در دوران یائسگی میتواند سبب ثبات هورمون ها و کنترل احساسی شود و گر گرفتگی را نیز درمان کند .

  • مصرف کلسیم یکی از مواد مفید بعد از یائسه شدن

کلسیم یکی از مواد مفید برای دوران یائسگی است زیرا در این دوران به علت کاهش سطح استروژن پوکی استخوان در افراد بروز میکند پس مصرف مواد کلسیم دار و مکمل کلسیم را با دستور پزشک فراموش نکنید .

  • ویتامین D از مواد مفید برای یائسگی

ویتامین D را میتوان یکی از ضروری ترین مواد و مکمل ها در دوران یائسگی معرفی کرد که با خاصیت هایی همچون تقویت استخوان ها و کاهش احتمال حمله قبلی و کاهش خطر سرطان سینه و کنترل آسم … میتواند یکی از بهترین مواد برای جلوگیری از عوارض یائسگی باشد .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات سلامت خانواده و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *