خانه / ازدواج / موارد قابل توجه در دوران نامزدی
موارد-قابل-توجه-در-دوران-نامزدی
موارد قابل توجه در دوران نامزدی

موارد قابل توجه در دوران نامزدی

موارد قابل توجه در دوران نامزدیReviewed by زناشویی برتر on Apr 21Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دوران نامزدی به بررسی موضوع موارد قابل توجه در دوران نامزدی می پردازیم . درست است که عشق و محبت میان دو فرد مهم ترین پایه های زندگی میان دو فرد را تشکیل میدهند اما در کنار عشق و محبت نیز موارد دیگری وجود دارند که باید به آنها توجه کرد و وجود آنها را در نظر گرفت زیرا این موارد تکمیل کننده و مکمل عشق و محبت میان زوجین هستند و باعث شناخت بیشتر افراد از همدیگر میشوند .

موارد قابل توجه در دوران نامزدی

در مطلب موارد قابل توجه در دوران نامزدی به مواردی اشاره میشود که افراد باید به آنها توجه لازم را داشته باشند زیرا دوران نامزدی یکی از حساس ترین دوره های زندگی فرد است که باید بیش از هر دوره دیگری به آن توجه کرد و راهکار ها و عملکرد مناسبی در این دوره داشت تا باعث پشیمانی افراد در آینده نشود برای اطلاع از موارد بیشتر در این رابطه میتوانید به مطلب رفتار های مناسب دوران نامزدی مراجعه کنید . مسلما کسی که به این موارد توجه لازم را داشته باشد هیچگاه در انتخاب خود دچار اشتباه نمیشود و با شناخت کافی از نامزد خود در این دوره میتواند دست به بهترین انتخاب بزند . در ادامه به بررسی موارد مهم در دوران نامزدی می پردازیم که باید تا حد زیادی قابل توجه افراد باشند .

  • ثروت و ازدواج

بحث ثروت و ازدواج نباید تا حد دور از انتظار مورد توجه افراد باشد زیرا رابطه ای که بر مینای پول و مادیات برقرار باشد استحکام زیادی ندارد اما نباید فراموش کرد که برای آغاز زندگی زناشویی برای برطرف کردن نیاز های اساسی باید به این مسئله کمی توجه کرد البته این به این معنی نیست که همه چیز را ثروت ببینید زیرا ازدواجی که بر مبنای مادیات و بدون عشق باشد چیزی جز حبس کردن خود در یک دنیای خیالی نیست . همچنین زوجین باید در طبقه های اقتصادی و اجتماعی متناسبی با یکدیگر باشند زیرا اینگونه است که سطح انتظارات و فراهم کردن برخی موارد پایین می آید و فشاری به هیچکدام از طرفین وارد نمیشود .

  • دوران نامزدی را زیاد طولانی نکنید

برخی از افراد قبل از اینکه اطلاعی از آینده شغلی و حتی آینده زندگی خود داشته باشند دست به ازدواج میزنند و با شخصی عقد میکنند اما بعد از مدتی و گذشتن چند ماه هنگامی که به آنها پیشنهاد میشود که دست به ازدواج بزنند میگویند که من هنوز شرایط مناسب برای این کار را ندارم و تحصیلات دانشگاهیم تمام نشده است و حتی سربازی هم نرفته ام پس چنین شخصی در اینده های نزدیک نیز نمیتواند شرایط خود را وفق بدهد و برای پیشرفت کاری و آمادگی برای ازدواج نیازمند وقت زیادی است پس چنین شخصی در رابطه نامزدی خود دچار مشکل میشود و در طی تلاش برای ازدواج و عدم سازگاری با شرایط دچار مشکلاتی میشود که حتی گاهی این مشکلات باعث دلسردی و کم علاقگی افراد میشود و این کار عواقب بدی دارد پس قبل از اینکه عقد کنید شرایط خود را مهیا کنید .

  • استفاده کردن از تجربیات خانواده ها

خانواده ها در زمینه ای از جمله ازدواج همواره به ارائه مشاوره ها و بیان تجربیات خود برای فرزندان می پردازند و آنها را در راه انتخاب درست و صحیح راهنمایی میکنند و هیچگاه نظرات خود را به آنها تحمیل نمیکنند , با توجه به اینکه کسی دلسوز تر از پدر و امدر برای هیچ شخصی وجود ندارد پس همواره به توصیه های والدین باید توجه شود برای مثال اگر پدری به شرایط اقتصادی و شغل خواستگار واکنش نشان میدهد برای راحتی و آسایش شما در آینده است پس به توصیه ها و نصایح والدین خود توجه داشته باشید .

  • اهمیت گذراندن سربازی

اگر شخصی بدون اینکه دوره سربازی را گذرانده باشد دست به ازدواج بزند و پس از ازدواج تصمیم به رفتن سربازی داشته باشد مسلما دچار مشکلاتی در زندگی میشود بخصوص زمانیکه فرد شرایط اقتصادی خوبی نداشته باشد اینجاست که مشکلات سرازیر میشوند . پس روی گذراندن دوره سربازی توجه لازم رو داشته باشید .

  • تخیل را کنار بگذارید و واقع بینانه نگاه کنید

در تصمیم گیری ها احساسات را کنار بگذارید و با قوه عقل خود به مسائل بیندیشید البته این به این معنا نیست که کلا احساس و علاقه خود را کنار بگذارید و دست به تصمیمات نادرستس بزنید بلکه باید با در نظر گرفتن تمامی شرایط ها و اتفاقات دست به تصمیم گیری های درست بزنید تا در آینده دچار هیچ گونه مشکلی نشوید .

  • مشاوره قبل از ازدواج

در طی مشاوره های قبل از ازدواج بین شخص مراجعه کننده و درمانگر تعاملاتی برقرار میشود که میتواند نوع نگرش و طرز فکر و اینده نگری فرد را برای او مشخص کند و با ارائه مشاوره های لازم و درست میتواند راه های مناسب را برای فرد مشخص کند که مبادا دچار اشتباه و سردرگمی شود . پس اهمیت مشاوره قبل از ازدواج را نادیده نگیرید و به آن به عنوان یکی از مهم ترین کارهای قبل از ازدواج نگاه کنید .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات ازدواج

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *