خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / مسائل مهم در رابطه جنسی
مسائل مهم در رابطه جنسی
مسائل مهم در رابطه جنسی

مسائل مهم در رابطه جنسی

مسائل مهم در رابطه جنسیReviewed by زناشویی برتر on Jun 4Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع مسائل اساسی در رابطه جنسی زناشویی می پردازیم , رابطه جنسی به عنوان یکی از روابط نزدیک کننده زوجین به یکدیگر در زندگی زناشویی محسوب میشود و میتواند در تمامی ابعاد زندگی زوجین تاثیر گذار باشد که میزان این تاثیر گذاری به کار ها و رفتار های زوجین و میزان توجه آنها به این رابطه مهم بستگی دارد . مسلما فردی که برای رسیدن به اوج میل جنسی همسر خود و همچنین افزایش کیفیت ارگاسم کارهای مختلفی انجام میدهد تاثیرات این کار ها در رسیدن به اوج لذت جنسی و موفق بودن رابطه را مشاهده خواهد کرد و در عوض کسی که نسبت به رابطه جنسی بی توجه باشد تاثیرات منفی این رفتار خود را خواهد دید . در ادامه این مطلب به بررسی موضوعاتی همچون چه کار هایی در رابطه جنسی انجام دهیم و رفتار های لازم در رابطه جنسی و … می پردازیم .

مسائل مهم در رابطه جنسی

رابطه جنسی شاید مهم ترین بخش زندگی زناشویی را تشکیل دهد از این رو باید به این مسئله توجه بیشتری اطلاق شود و افراد در صورت بروز مشکلاتی درباره این رابطه مهم از قبیل مشکلات جنسی و بیماری های جنسی مانند دیر انزالی در مردان و واژینیت در زنان و … به درمان آن اقدام کنند تا این مشکلات سبب بروز مشکلات دیگر نشوند و هر چه زودتر ریشه کن شوند و زوجین به روابط موفق خود ادامه دهند . در ادامه این مقاله به بررسی دقیق تر موضوع مسائل مهم در رابطه جنسی می پردازیم .

  • رابطه جنسی قسمتی اعظم از روابط مرد و زن را تشکیل میدهد از این رو باید هر دو طرف موجود در رابطه به اندازه کافی به آن توجه کنند و مسائلی مانند غرور را کنار بگذارند و هر بار یکی از آنها شروع کننده رابطه باشد نه اینکه فقط خانم منتظر باشد که شوهرش سراغش بیاید و همیشه مرد آغاز کننده رابطه باشد بلکه رابطه جنسی رابطه مشترکی است که هر دو طرف از آن لذت میبرند و به منظور رسیدن به اوج لذت جنسی و ارضای نیاز خود انجام میدهند پس باید هر دو به یک میزان فعالیت داشته باشند .
  • از رفتار های مهم در رابطه جنسی میتوان به این اشاره کرد که در هنگام رابطه جنسی از کلام و بیان خود استفاده کنید و حرف هایی بشنوید و حرف هایی بزنید تا متوجه شوید که طرف مقابلتان چه میخواهد و با گفتن خواسته های خود به او نیز بفهمانید که شما چه چیزی میخواهید , در این صورت امکان برقراری یک رابطه گرم و موفق را فراهم میکنید .
  • باور های غلط در مورد رابطه جنسی را کنار بگذارید و تمامی خرافات را فراموش کنید و بجای این خرافات باور های علمی و ثابت شده را در ذهن خود قرار دهید .
  • هیچگاه از رابطه جنسی و انجام آن به عنوان برگ برنده خود استفاده نکنید و انجام یا عدم انجام این رابطه را در جهت رسیدن به خواسته های خود قرار ندهید زیرا انجام این کار پس از مدتی سبب بوجود آمدن سرد مزاجی در مردان و سرد مزاجی در زنان میشود و باعث میشود که آنها به این رابطه به چشم وظیفه نگاه کنند که این امر موجب میشود تا لذت زیادی از رابطه حاصل نشود .
  • در هنگام شروع رابطه جنسی ترس و اضطراب ناشی از عوامل مختلف را کنار بگذارید و بدون هیچ ترس و خجالتی با همسر خود راحت باشید , همچنین ترس هایی همچون ترس از حاملگی را کنار بگذارید زیرا این ترس باعث بروز مشکلاتی مانند عدم تجربه لذت کافی از رابطه , زود انزالی و تظاهر به ارگاسم از سوی زن و مانع شدن از رسیدن به حد ارگاسم در مردان شوند و … میشود .
  • از دیگر مسائل مهم در رابطه جنسی میتوان به شب زفاف اشاره کرد , ترس هایی همچون ترس از درد و ترس از خونریزی را کنار بگذارید و بدون هیچ استرسی این شب را بگذرانید و با مشورت با همسر خود در صورت آمادگی داشتن به دخول بپذارید در غیر اینصورت به منظور جلوگیری از مشکلات در زندگی زناشویی آینده میتوانید فقط به انجام کارهایی مانند معاشقه بپردازید پس هر دو طرف باید سعی کنند تا این شب را به رضایت طرف مقابل اطلاق دهند نه زور و اجبار خود .
  • ایجاد تنوع در رابطه جنسی نه تنها بد نیست بلکه موجب جلوگیری از روز مرگی میشود و یکی از راه های ترغیب همسر به رابطه جنسی محسوب میشود , البته این به این معنا نیست که برای ایجاد تنوع به رفتار های پر خطر جنسی مانند رابطه جنسی معقدی و رابطه جنسی دهانی روی آورید بلکه با رعایت بهداشت جنسی زنان و مردان به برقراری رابطه با استفاده از روش های مختلف و پوزیشن های مختلف بپردازند تا از خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی همچون ایدز و سوزاک در امان باشید و از سوی دیگر علاوه بر استفاده از پوزیشن های مختلف میتوانید از لمس نقاط حساس بدن مردان و نقاط حساس بدن زنان برای تحریک بیشتر و ایجاد تنوع استفاده کنید .
  • در رابطه با ترس از اندازه آلت تناسلی مرد و اینکه برخی از زن ها به دنبال روش های افزایش سایز سینه و … هستند باید گفت که کانال واژن حفره ای است که روی هم خوابیده و بعد از مدتی به علت دخول های متوالی با سایز آلت مردانه تطابق پیدا میکند از این رو نگران کوچک بودن آلت خود نباشید و در رابطه با سایز سینه نیز نگران نباشید زیرا مرد شما در دوران قبل از ازدواج و عقد شما را با تمامی شرایط پذیرفته است و شما را بدون هیچ تغییری دوست دارد پس نگران سایز سینه خود نباشید .
  • برخی از مردان از همان اوایل شروع زندگی مشترک و پس از ازدواج به مصرف دارو های جنسی مانند سیالیس و ویاگرا و .. می پردازند بدون اینکه حتی مشکلاتی از قبیل اختلال در نعوظ داشته باشند که باید در این باره گفت انزال زود رس در روز های اول شروع رابطه واژنی طبیعی است و به مرور این انزال زود رس برطرف میشود پس به مصرف خود سر قرص و دارو های مختلف نپردازید .
  • در آخر در رابطه با کار های مهم در رابطه جنسی باید گفت که هیچگاه رابطه جنسی را بی اهمیت تلقی نکنید و از مصرف دارو ها و مواد مخدر برای بهبود ارگاسم و رابطه جنسی استفاده نکنید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات زناشویی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *