خانه / تنظیم خانواده / قرص های ضد بارداری بلارا و چاریوا
قرص های ضد بارداری بلارا و چاریوا
قرص های ضد بارداری بلارا و چاریوا

قرص های ضد بارداری بلارا و چاریوا

قرص های ضد بارداری بلارا و چاریواReviewed by زناشویی برتر on Jun 23Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت زنان به بررسی موضوع قرص های ضد بارداری چاریوا و بلارا می پردازیم , تمامی زوجین بخصوص زوجینی که به تازگی زندگی زناشویی را آغاز کرده اند باید در جهت تحقق اهداف تنظیم خانواده به پیگیری انواع روش های جلوگیری از بارداری های ناخواسته از جمله انواع قرص های ضد بارداری و سایر روش ها بپردازند تا دچار بارداری های ناخواسته نشوند و بتوانند در بحث تنظیم خانواده به موفقیت برسند و برنامه هایشان به هم نریزد که در این رابطه میتوانید به مطلب تنظیم خانواده چیست ؟ مراجعه کنید .

قرص های ضد بارداری بلارا و چاریوا

در میان روش های پیشگیری از بارداری استفاده از دارو های جنسی و ضد بارداری مانند قرص های ضد بارداری مارولون – دزوسپتیو – دایسینل و … رایج ترین روش است زیرا این روش در مقایسه با روش استفاده از آی یو دی و کاندوم زنانه و سایر روش ها دارای دردسر های کمتری است مانند اینکه این روش نیاز به مراقبت ندارد و از سوی دیگر تاثیر گذاری خوبی در پیشگیری از بارداری های ناخواسته دارد . قرص های ضد بارداری بلارا و چاریوا حاوی کلرمادیون استات مشتق شده از پروژسترون طبیعی با خواص آنتی آندروژنیک و دوز کمی از اتینیل استرادیول است . در ساخت قرص های بلارا که در بسته بندی های ۲۱ عددی عرضه میشوند استروژن به مقدار دوز موجود در قرص ال دی بکار رفته است و تفاوت میان آنها در نوع و مقدار پروژسترون است .

قرص ضد بارداری بلارا و چاریوا
قرص ضد بارداری بلارا و چاریوا

قرص های بلارا و چاریوا دارای ۲ میلی گرم کلرمادیون که نوعی پروژسترون طبیعی محسوب میشود هستند و البته این ماده پیش ساز پروژسترون است و در بدن به پروژستین تبدیل میشود و از لحاظ عوارضی مانند افزایش وزن در مقایسه با انواع قرص های ضد بارداری دیگر کمتر این عارضه را به وجود می آورد . قرص های ضد بارداری بلارا از سال ۱۹۹۹ در آلمان و سپس در سایر کشور ها عرضه شدند و از آن موقع به بعد نیز به عنوان یکی از بهترین روش های پیشگیری از بارداری شناخته میشوند . تفاوت قرص های بلارا با سایر قرص های ضد بارداری در این است که سایر قرص ها به دلیل داشتن پروژسترون مستقیم سبب آکنه و جوش و افزایش وزن میشدند اما به علت اینکه پروژسترون در بلارا به شکل کلرمادیون استات بکار رفته است نه تنها باعث افزایش وزن نمیشود بلکه موجب حفظ سلامت مو و پوست نیز میشود .

نحوه مصرف قرص بلارا و چاریوا

قرص های بلارا در بسته بندی ۲۱ عددی موجود هستند و باید از همان روز اول ابتدای قاعدگی مصرف شوندو در صورت استفاده از روش های پیشگیری در دوره های قبل استفاده از این قرص را از سر بگیرید , توجه داشته باشید که قرص های ضد بارداری بلارا نباید جویده شوند . برای اثر بخشی بهتر این قرص ها باید آنها را بطور منظم هر ۲۴ ساعت یکبار مصرف کنید و در صورت اتمام دوره ۲۱ عددی ۷ روز صبر کنید و بعد از این ۷ روز استفاده قرص ها را از سر بگیرید . حونریزی ۲ الی ۴ روز بعد از آخرین قرص بلارا طبیعی است و بعد از ۷ روز میتوانید این قرص ها را از سر مصرف کنید .

قرص های ضد بارداری بلارا
قرص های ضد بارداری بلارا

مزایای قرص بلارا یا چاریوا

 • میزان اثر بخشی بالا و قدرتمند بودن
 • عدم بروز چاقی و افزایش وزن
 • کاهش درد های قاعدگی
 • عدم تاثیر منفی بر میل جنسی و عدم بروز سرد مزاجی در زنان
 • افزایش کیفیت سلامت پوست و مو

عوارض مصرف قرص های بلارا و چاریوا

 • ممکن است لکه بینی هایی در روز های ابتدای مصرف بلارا مشاهده شود که در صورت شبیه بودن لکه ها و تبدیل به خونریزی حتما با پزشک مشورت کنید
 • مشکلات گوارشی همچون درد شکم , معده و تهوع و مشکلات روده ای
 • بزرگی پستان و اختلالات جنسی در اندام تناسلی همچون سندروم پیش قاعدگی و التهاب واژن و عفونت های واژنی
 • ممکن است در سیستم عصبی باعث بروز مشکلاتی همچون سر درد , میگرن , افسردگی و تحریک پذیری شود
 • در موارد نادری میتواند سبب ریزش مو و آکنه موقتی و اختلال در بینایی شود
 • احتمال بروز بیماری ها یقلبی و درد های قلبی و …

موراد منع مصرف قرص بلارا و چاریوا

 • قرص های پیشگیری از بارداری چاریوا و بلارا در مواردی همچون وجود لخته خون در ورید ها و شریان ها و بیماران قلبی باید با احتیاط مصرف شود
 • بارداری و شیر دهی ۶ ماهه
 • بیماران دیابتی و کبدی و صفرایی و همچنین افرادی که تومور دارند نباید از این قرص ها استفاده کنند
 • خونریزی های نا منظم و افراد مبتلا به عادت ماهانه نا منظم

تداخلات دارویی بلارا و چاریوا

ترکیباتی همچون باربیتورات ها , ریفامپین , فنیل بوتازون و دارو های ضد صرع و … که سبب کاهش سریع هورمون های استروئیدی میشوند باعث کاهش اثر پیشگیری از بارداری این قرص ها میشوند . همچنین مصرف دارو هایی همچون آنتی بیوتیک های تتراسایکلین و آمپلی سیلین که باعث تغییر فلور معده میشوند باعث کاهش اثر گذاری بلارا میشوند .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات سلامت خانواده و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *