خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / قرص زود انزالی
قرص زود انزالی
قرص زود انزالی

قرص زود انزالی

قرص زود انزالیReviewed by bestmarital on Jul 6Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع قرص های زود انزالی می پردازیم , زود انزالی یکی از رایج ترین اختلالات جنسی در میان آقایان محسوب میشود و افراد زیادی با این اختلال مواجه هستند و برای درمان زود انزالی با قرص و راه های دیگر می گردند که در میان روش های  رفع زود انزالی استفاده از دارو های جنسی همچون استفاده از انواع قرص های ضد بارداری در زنان از محبوبیت بسیاری برخوردار است از این رو افراد زیادی به این روش روی می آورند و در ادامه این مقاله به بررسی موضوع محبوب اکثر آقایان یعنی قرص برای زود ارضایی می پردازیم .

قرص زود انزالی

قبل از اینکه به بررسی موضوع اصلی یعنی قرص زود انزالی بپردازیم به بررسی خود موضوع زود انزالی چیست ؟ می پردازیم و مطالبی را در این زمینه ارائه میدهیم , زود انزالی عبارت است از رسیدن مرد به اوج لذت جنسی و رخ دادن انزال در او قبل از زمان طبیعی . یعنی مردانی که به زود انزالی مبتلا هستند با کمی تحریک و حتی معاشقه به انزال میرسند و از این رو شاید در رساندن شریک جنسی خود به ارگاسم و اوج میل جنسی با مشکل روبرو شوند و شریک جنسی شان برای ارضای جنسی خود به رفتار های پر خطر جنسی  همچون خود ارضایی روی بیاورد از این رو مردان مبتلا به زود انزالی باید به روش های درمان زود انزالی بپردازند تا با مشکلات جنسی در زندگی زناشویی و روابط عاطفی و جنسی خود روبرو نشوند .

زود ارضایی یا انزال زود رس ممکن است در اثر عوامل مختلفی بوجود بیاید از این رو علاوه بر درمان زود انزالی با قرص روش های دیگری همچون درمان ذهنی با استفاده از مشاوره های روانشناسی و خوراکی های مفید برای زود انزالی وجود دارد از این رو تنها راه برای درمان انزال زود رس دارو ها نیستند . اختلالات جنسی مانند اختلال در نعوظ ممکن است با استفاده از دارو هایی همچون ویاگرا و سیالیس با تجویز تا حدی درمان شوند اما باید البته توجه داشته باشید که مستقیما هیچ دارویی برای درمان زود انزالی معرفی نشده است اما برخی از دارو ها وجود دارند که با چنین عملکردی میتوانند انزال را به تاخیر بیندازند که در ادامه به معرفی دارو برای زود انزالی می پردازیم .

قرص های تاخیری برای درمان زود انزالی

  1. مهار کننده هایی با بازجذب سروتونین

مهارکننده های انتخابی با بازجذب سروتونین یکی از دارو های جنسی برای زود انزالی هستند که با مصرف آنها میتوان مدت زمان رابطه جنسی از واژن و به طور کلی مدت زمان رابطه جنسی را افزایش داد . این دارو ها با عوارضی جانبی نیز همراه هستند که از این موارد میتوان به پاسخ های پوستی و آلرژیک و تداخلات دارویی و ناراحتی های عصبی و روانی و … اشاره کرد که لازم به ذکر است این دارو ها میتوانند بر دستگاه جنسی نیز تاثیراتی داشته باشند اما بر عملکرد هایی همچون نعوظ و دیر انزالی تاثیر ندارند . از دارو هایی با خاصیت بازجذب سروتونین میتوان به موراد زیر اشاره کرد :

  • داروی پاروکستین ( Paroxetine )

یکی از دارو هایی که برای درمان زود انزالی مورد استفاده قرار میگیرد قرص پاروکستین است که اثرات آن بعد از گذشت ۳ هفته پس از مصرف نمایان میشود و اگر در صورت استفاده پس از ۶ هفته هیچگونه تغییری در بهبود وضعیت فرد ایجاد نشد باید روش های دیگری مورد استفاده قرار گیرند .

پاروکستین برای درمان زود انزالی
پاروکستین برای درمان زود انزالی
  • داروی سرترالین ( zoloft ) برای درمان زود انزالی

قرص سرترالین یکی از قدرتمند ترین دارو های SSRI است که این دارو نیز اگر پس از ۳ هفته تاثیر گذاری مناسب را نداشت باید روش دیگری مورد استفاده قرار گیرد زیرا این نوع دارو ها ممکن است در افراد مختلف اثر گذاری های مختلف داشته باشند .

سرترالین
سرترالین
  • داروی سیتالوپرام ( Celexa )

قرص سیتالوپرام نیز یکی از قدرتمند ترین دارو های SSRI است که برای درمان زود انزالی مورد استفاده قرار میگیرد و اثر گذاری این قرص بعد از ۶ هفته مشخص میشود یعنی اگر بعد از ۶ هفته هیچ تاثیر در خود احساس نکردید مصرف روش دیگری را شروع کنید .

  • داروی فلوکستین ( Fluoxetine )

قرص فلوکستین نیز همچون سایر دارو های نامبرده داروی خاصیت هایی برای درمان انزال زود رس است .

۲. دارو های ضد افسردگی سه حلقه ای

دارو های ضد افسردگی سه حلقه یا نیز در درمان زود انزالی عملکردی مشابه دارو های SSRI دارند و در درمان زود انزالی موثر هستند . از انواع دارو های ضد افسردگی موثر در درمان زود انزالی میتوان به کلومیپرامین اشاره کرد که در مورادی عملکردی بهتر از دارو های SSRI دارد .

۳. مهار کننده های فسفودی استر از نوع ۵

سیلندافیل و تادافیل که از نوع قرص های فسفودی استر هستند در برخی از موارد عملکردی بهتر از دارو های SSRI داشته اند بنابراین در مواردی که این نوع دارو ها با عملکرد بدن فرد سازگار باشند مصرف این دارو ها میتواند در درمان زود انزالی موثر واقع شود .

دارو های بی حس کننده موضعی برای درمان زود انزالی

دارو های بی حس کننده و کرم های موضعی بهترین و کم خطر ترین روش برای درمان زود انزالی محسوب میشوند و با عملکرد بر کاهش تحریک پذیری آلت موجب میشوند تا آلت تحریک کمتری را تجربه کند اما میزان تحریک برای شریک جنسی هیچگونه تغییری ندارد و با لمس نقاطی همچون نقطه جی و نقاط حساس بدن زنان میتواند در رساندن طرف مقابل به اوج لذت جنسی موفق بود بدون اینکه دچار زود انزالی شوید . از معروف ترین بی حس کننده های موضعی میتوان به لیدوکائین و پریلوکائین ۲.۵ درصد اشاره کرد .

وب سایت زناشویی برتر در جهت افزایش آگاهی شما عزیزان در زمینه زناشویی اقدام به انتشار مطالب مفید و راه های درمانی موثر برای بیماری های جنسی همچون زود انزالی و … کرده است وهمواره سعی دارد تا بهترین و کاملترین مطالب را در اختیار شما بزرگواران قرار دهد , برای مشاهده مطالب بیشتر در این رابطه میتوانید به مطالب ۴ مواد غذایی برای دیر انزالی و برقراری رابطه جنسی در افراد مبتلا به زود انزالی و ارگاسم چند گانه در مردان مراجعه کنید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه کامل ترین مقالات زناشویی و سلامت خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *