خانه / زناشویی / قاعدگی و درد زیر شکم
قاعدگی و درد های زیر شکم
قاعدگی و درد های زیر شکم

قاعدگی و درد زیر شکم

قاعدگی و درد زیر شکمReviewed by bestmarital on Aug 3Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به مشکلات جنسی به بررسی موضوع قاعدگی و درد زیر شکم در قاعدگی می پردازیم , برخی از زنان در رابطه با رخ دادن عادت ماهانه یا قاعدگی با مشکلاتی روبرو هستند و ممکن است حتی قبل از رسیدن وقت عادت ماهانه با اختلالاتی همچون سندروم پیش قاعدگی و درد های زیر شکمی مواجه باشند و همین امر مانع شود تا در زندگی زناشویی خود بتوانند روابط قوی و موفق برقرار کنند و در مواردی هم حتی این درد ها موجب بروز سرد مزاجی در زنان و سرد مزاجی در مردان میشود و مانع برقراری رابطه جنسی همراه با رسیدن به اوج لذت جنسی شود .

قاعدگی و درد زیر شکم

در رابطه با قاعدگی و درد زیر شکم باید گفت که این درد ممکن است در موقع قاعدگی و حتی کمی قبل از بروز قاعدگی رخ دهد و دلیل آن نیز تولید ماده پروستاگلاندین در دیواره داخلی رحم است زیرا این ماده به عنوان یکی از موادی که به انقباضات دیواره رحم کمک میکند عمل میکند و سبب میشود تا خونریزی و ریزش دیواره رحم به صورت آسان صورت گیرد و بافت های تخریب شده بدون دردسر خاصی از رحم خارج شوند و در رحم تجمع نیابند و باعث بروز کیست نشوند که اگر میزان ترشح این ماده بیشتر باشد موجب انقباض بیشتر و در نتیجه بروز درد میشود پس دلیل اینکه در برخی از خانم ها درد زیر شکمی در قاعدگی رخ میدهد ترشح میزان پروستاگلاندین بیشتر در داخل رحم است .

توصیه هایی برای درد های زیر شکمی قاعدگی

  • تغییر رژیم غذایی از موارد موثر در کاهش درد های زیر شکم قاعدگی

رژیم غذایی تا حدودی میتواند از گرفتگی عضلات و یا جلوگیری از گرفتگی موثر باشد اما بطور قطع یک رژیم غذایی مناسب میتواند در بهبود وضعیت عمومی بدن موثر باشد پس از مصرف غذا های پر چرب و شیرین و شور خودداری کنید و بجای آن به مصرف غذا هایی مانند انواع سبزیجات و میوه های تازه و ماهی و … بپردازید . از مصرف کافئین و موادی همچون انواع نوشابه ها و قهوه اجتناب کنید .

  • مصرف ویتامین ها از مواد موثر در کاهش درد های زیر شکم قاعدگی

مصرف مکمل های معدنی و ویتامین هایی همچون مینرال پس از وعده غذایی میتواند مشکل درد و گرفتگی را درمان کند , مصرف کلسیم و منیزیم و پتاسیم نیز در کاهش درد موثر است پس به مصرف کلسیم روی آورید و از آنجایی که منیزیم سبب جذب بیشتر کلسیم میشود مصرف منیزیم را نیز فراموش نکنید پس بهتر است قبل از شروع قاعدگی و برای درمان و جلوگیری از این درد ها به خوردن این دارو ها روی آورید .

  • گرم نگه داشتن از موارد مفید در درمان درد های زیر شکم در قاعدگی

از آنجایی که گرما سبب میشود تا عضلات شل شوند و جریان خون در آنها بیشتر شود پس میتوان از یک کیسه آب گرم در طول روز استفاده کرد .

  • انجام ورزش از کارهای موثر در درمان درد های زیر شکم قاعدگی

پیاده روی سبک و همچنین انجام ورزش های ملایم میتواند از راه های تسکین درد قاعدگی و درد زیر شکم باشد .

  • انجام حرکات یوگا از روش های موثر در کاهش درد زیر شکم قاعدگی

حرکات و کشش هایی که در طول یوگا انجام میشود میتواند موجب شود تا فرد درد کمتری را احساس کند پس با استفاده از این حرکات به آرامش بدنی خود کمک کنید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و سلامت خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *