خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / فواید قرص های ضد بارداری
فواید قرص های ضد بارداری
فواید قرص های ضد بارداری

فواید قرص های ضد بارداری

فواید قرص های ضد بارداریReviewed by زناشویی برتر on Jun 3Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت زنان به بررسی موضوع فواید قرص های ضد بارداری می پردازیم , هر دارویی اعم از دارو های جنسی و … برای بهبود وضعیت فرد بیمار تجویز میشوند و در این میان هر دارویی دارای فوایدی است که به بهبودی فرد کمک میکند و در کنار این فواید عوارضی نیز برای هر دارویی وجود دارد که ممکن است همراه با بهبود وضعیت فرد باعث بروز مشکلات دیگری اعم از مشکلات جنسی و … شود .

فواید قرص های ضد بارداری

در میان روش های جلوگیری از بارداری استفاده از قرص های ضد بارداری مانند قرص ال دی و … رایج ترین روش ضد بارداری است که باید توجه کرد که قرص هایی همچون قرص ال دی علاوه بر اینکه موجب میشوند تا حاملگی رخ ندهد سبب جلوگیری از بیماری های جنسی و مشکلات متعدد دیگری نیز میشوند که جلوگیری از بروز بیماری ها و مشکلات را میتوان از فواید قرص های ضد بارداری به شمار آورد اما باید توجه داشت در کنار این فواید این قرص ها دارای عوارضی نیز هستند که در این رابطه میتوانید به مطلب عوارض قرص های ضد بارداری مراجعه کنید , در ادامه به خواص قرص های ضد بارداری اشاره خواهیم کرد .

  • تسکین درد های آندومتریوز از فایده های قرص ضد بارداری

در بیماری آندومتریوز بافتی که باید در داخل رحم  رشد کند در خارج رحم رشد میکند که این بیماری معمولا در نواحی لگن و تخمدان و مثانه و روده رخ میدهد و موجب بروز درد های متعددی میشود که در صورت استفاده از قرص های ضد بارداری علائم قاعدگی به شدت کاهش می یابد و در این میان درد های ناشی از آندومتریوز نیز تسکین می یابند .

  • مراقبت از پوست از فواید مصرف قرص های ضد بارداری

جوش های صورت و رویش مو های زائد بر روی نواحی صورت مانند چانه که در اثر تاثیر هورمون اندروژن بوجود می آیند با مصرف قرص های ضد بارداری میتواند رفع شود و انجام این فرآیند به گونه ای است که با مصرف قرص های ضد بارداری پروتئینی در کبد فرد ساخته میشود که مانع از گردش تستوسترون در خون میشود و بدین وسیله از بروز صفاتی مانند رویش موهای زائد و آکنه جلوگیری میشود .

  • ذخیره خون از خاصیت های قرص های ضد بارداری

مسلما در هر بار عادت ماهانه و قاعدگی مقداری خون از بدن زن خارج میشود که میزان این خون در زنان میتواند متفاوت باشد ولی بطور معمولی میانگین خروج خون در  هر بار عادت ماهانه حدود ۸۰ میلی لیتر  ( یک سوم لیوان ) است که اگر مقدار خونریزی در هر زنی بیشتر از این مقدار باشد ممکن است با خطراتی همچون کم خونی , خستگی و … مواجه باشد اما با مصرف قرص های ضد بارداری دیواره رحم تا حدی نازک میشود و با تنظیم قاعدگی از خونریزی بیش از حد جلوگیری میشود .

فواید قرص های ضد بارداری
فواید قرص های ضد بارداری
  • پیشگیری از بروز سرطان از فواید مصرف قرص جلوگیری از بارداری

مصرف قرص های جلوگیری کننده از بارداری تا ۱۵ سال میتواند زنان را از خطر ابتلا به بیماری هایی همچون کیست تخمدان و سرطان تخمدان و آندومتریوز نجات دهد اما نباید فراموش کرد که این قرص ها از طرفی نیز باعث افزایش استروژن و احتمال ابتلا به سرطان سینه و سرطان رحم و … میشوند .

  • جلوگیری از التهاب لگنی از فواید قرص های ضد حاملگی

بیماری التهابی لگن ( PID  ) یک نوع بیماری عفونی است که از طریق واژن وارد بدن زن میشود و با مصرف قرص های ضد بارداری دهانه رحم فرد کمی ضخیم تر میشود و از این جهت از ورود بسیاری از عوامل بیماری زا به تخمدان جلوگیری میکند .

  • خنکی بدن از فواید قرص های جلوگیری از حاملگی

درست است که قرص های ضدبارداری برای جلوگیری از بارداری موثر هستند اما در مواردی مانند یائسگی نیز کاربرد دارند و سبب فرونشاندن گرگرفتگی و عطش ناشی از یائسگی میشوند .

  • محافظت در مقابل آنفولانزا از فواید قرص ضد حاملگی

قبل از سن یائسگی در زنان به دلیل وجود استروژن در مقابل آنفولانزا مقاوم هستند اما بعد از سن یائسگی به علت اینکه این قرص ها دارای استروژن هستند مصرف آنها نیز باعث میشود تا فرد مصرف کننده در مقابل آنفولانزا مقاوم باشد .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات سلامت خانواده و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *