خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / فواید رابطه جنسی برای بدن
فواید رابطه جنسی برای بدن
فواید رابطه جنسی برای بدن

فواید رابطه جنسی برای بدن

فواید رابطه جنسی برای بدنReviewed by زناشویی برتر on Apr 25Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی با مبحث داغ فواید رابطه جنسی برای بدن در خدمتتون هستم , رابطه جنسی به عنوان یکی از اتفاقات زندگی مشترک و زناشویی تلقی میشود و باعث بوجود آمدن عشق و محبت بیشتر در میان زن و مرد میشود و به طور کلی سبب استحکام روابط میان زوجین میشود اما نباید به برقراری رابطه جنسی فقط به عنوان ابزاری برای ارضا شدن و رسیدن به اوج لذت جنسی نگاه کرد . در این مقاله به بررسی موضوعاتی همچون آیا رابطه جنسی برای بدن فایده دارد ؟ تاثیرات رابطه جنسی در بدن و تاثیرات رابطه جنسی بر اندام های مختلف بدن می پردازیم .

فواید رابطه جنسی برای بدن

رابطه جنسی به عنوان مهمترین هدف ازدواج و تشکیل زندگی مشترک علاوه بر رفع نیاز جنسی افراد و موجب علاقمند تر شدن افراد به یکدیگر سبب میشود دارای فوایدی برای بدن است که موجب سلامت بخش های مختلف بدن میشود و موجب فعالیت بهتر اندام های مهم بدن میشود , طبق تحقیقات انجام شده ثابت شده است که فعالیت های بدنی افرادی که متاهل هستند و رابطه جنسی دارند بهتر از سایر افراد است و فعالیت بخش های مهم بدن این افراد مانند قلب نسبت به افراد مجرد بهتر بوده و علاوه بر تاثیر بر جسم و اندام های بدن تاثیر رابطه جنسی در روح و روان نیز به اثبات رسیده است که در ادامه به بررسی دقیقتر تاثیرات رابطه جنسی در افراد می پردازیم .

  • تاثیر رابطه جنسی در سیستم ایمنی بدن

مطالعات نشان داده است در خون افرادی که رابطه جنسی مرتب دارند ( برای مثال دو بار در هفته بطور منظم رابطه جنسی دارند ) مقادیر بیشتری از ایمونوگلوبین A وجود دارد که این نوع ایمونوگلوبین در پیشگیری از بیماری ها بسیار موثر است و سبب میشود تا عوامل بیماری زا به راحتی نتوانند شخص را بیمار کنند , به همین دلیل افرادی که رابطه جنسی منظم دارند نسبت به افراد دیگر کمتر مریض میشوند .

  • تاثیر رابطه حنسی در سلامت قلب

تحقیقات جدید بر روی افراد مختلف نشان داده است که افرادی که بطور منظم ( برای مثال دو بار در هفته بطور منظم رابطه جنسی دارند )نسبت به افرادی که روابط نامنظم جنسی دارند یا اینکه هیچگونه رابطه جنسی ای ندارند حدود ۴۵ درصد کمتر به بیماری های قلبی مبتلا میشوند , زیرا رابطه جنسی تاثیر در حفظ سلامت قلب دارد و این حفظ سلامت قلب سبب میشود تا سطح هورمون هایی مانند استروژن و تستوسترون در بدن افراد بطور منظم و کنترل شده باشد و بدین طریق هورمون ها نیز در بهترین حالت به سر ببرند .

  • تاثیر رابطه جنسی در فشار خون و استرس

طبق مطالعات انجام شده بر روی افراد مختلف این نکته بدست آمده که افرادی که روابط جنسی منظم دارند نسبت به افرادی که روابط نامنظم دارند و هنوز در دوران مجردی به سر میبرند دارای فشار خون متعادل تری هستند و میزان استرس آنها در مکان های مختلف مانند سخنرانی های جمعی کمتر باشد و افراد متعادلی باشند در هنگام استرس و اضطراب .

  • رابطه جنسی و ارتباط با ورزش

رابطه جنسی نیز عملکردی مانند ورزش دارد و با صورت گرفتن فرایندهایی همچون سوخته شدن کالری ها و تقویت ماهیچه ها و همچنین افزایش ضربان قلب نوعی ورزش محسوب میشود که میتواند تاثیرات مثبتی در اندام های مختلف بدن داشته باشد , تحقیقات نشان داده است در طول انجام رابطه جنسی در هر دقیقه ۴ کالری در مردان و ۳ کالری برای زنان میسوزد که این مقدار میتواند برای حفظ تعادل بدن مناسب باشد .

  • تاثیر رابطه جنسی در تسکین درد ها

فعالیت جنسی و رسیدن به اوج لذت جنسی حالت آرامشی را در بدن فرد ایجاد میکند و سبب میشود تا مواد کاهش دهنده درد در بدن آزاد شوند و سب تسکین درد هایی مانند درد های دوران قاعدگی شوند همچنین مطالعات جدید صورت گرفته در این مسئله نشان داده است که رابطه جنسی سبب کاهش درد های میگرنی میشود .

  • تاثیر رابطه جنسی در سرطان پروستات

مطالعات انجام شده توسط پزشکان این مسئله رابیان میکند که افرادی که در رابطه های جنسی خود در ماه حدود ۲۱ بار انزال داشته باشند در مقایسه با افرادی دیگر کمتر در معرض مبتلاشدن به سرطان پروستات هستند .

  • تاثیر رابطه جنسی در بهبود خواب

پس از پایان رابطه جنسی بدن با ترشح هورمون پرولاکتین که یک هورمون آرامش بخش است به خواب شما کمک میکند , همچنین ترشح هورمون اکسی توسین که به هورمون عشق و علاقه معروف است سبب خواب بهتر شما میشود .

  • تاثیر رابطه جنسی در عملکرد مثانه

داشتن رابطه جنسی در عملکرد مثانه تاثیر دارد بخصوص در زنان موجب میشود تا مثانه آنها عملکرد بهتری داشته باشد و با تقویت عضلات کف لگن باعث میشود تا زنان اندام جنسی قوی تری نسبت به سایر افراد داشته باشند و زنانی که رابطه جنسی منظم دارند کمتر به تکرر ادرار مبتلا شوند .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *