فتیشیسم
فتیشیسم

فتیشیسم

فتیشیسمReviewed by bestmarital on Jul 12Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به بیماری های جنسی به بررسی موضوع بیماری فتیشیسم می پردازیم , علاوه بر بیماری های جنسی و جسمی مانند اختلال در نعوظ و بیش فعالی جنسی و … بیماری های جنسی ای نیز وجود دارند که با تاثیر بر روح و روان فرد موجب بروز مشکلات متعددی برای او میشوند و فرد را در زندگی زناشویی با مشکلاتی روبرو میکنند بطوریکه فرد نتواند به راحتی به زندگی خود ادامه دهد از این رو در این مقاله به بررسی موضوعاتی همچون اختلال فتیشیسم و درمان فتیشیسم می پردازیم .

فتیشیسم

قبل  از اینکه به بررسی موضوع اصلی یعنی فتیشیسم بپردازیم به معرفی چندین مشکل جنسی و دسته بندی مشکلات جنسی می پردازیم , اختلالات جنسی بطور کلی به سه دسته تقسیم میشوند :

  • بد کاری های جنسی ( منظور از بد کاری های جنسی مشکلات جنسی است که افراد در ارتباط با همسر خود با آن روبرو هستند برای مثال بیماری ها و اختلالات جنسی همچون دیر انزالی و زود انزالی و واژینیسموس در زنان از این اختلالات هستند )
  • اختلالات هویت جنسی , افراد مبتلا به این نوع اختلال تمایل زیادی دارند به اینکه در جای جنس مخالف باشند و کارهایی را که جنس مخالف انجام میدهد را انجام دهند .
  • نا به هنجاری های جنسی , افرادی که از بیماری های مربوط به نا به هنجاری های جنسی رنج میبرند افرادی هستند که توسط اشیا و ابزار های خاصی ارضا میشوند و به ارگاسم و اوج لذت جنسی میرند و ارضا شدن این افراد وابسته به این اشیا است .

فتیشیسم چیست ؟ فتیشیسم یکی از انواع اختلالات جنسی و نا به هنجاری های جنسی است که فرد تمامی مراحل برانگیختگی و ارضا شدن جنسی خودر را به شی ء یا وسیله خاصی محدود میکند و افراد مبتلا به این نوع اختلال با جمع آوری وسایلی همچون جوراب زنانه و لباس های زنانه خود را تحریک میکنند و در نهایت با انجام اعمالی بر روی این وسایل و حتی انجام رفتار های پرخطر جنسی مانند خود ارضایی خود را ارضا میکنند . لازم به ذکر است که این افراد حتی با دیدن ناخون های پای جنس مخالف تحریک میشوند و ممکن است به ارضا کردن خود از طریق های مختلف بپردازند . علت فتیشیسم هنوز هم به طور دقیق مشخص نیست اما محققان علت بروز فتیشیسم را به مواردی همچون انگیزش های نا خود آگاه و تاکید بر مکانیسم های عصبی و اختلال در این مکانیسم ربط میدهند البته تاثیر فیلم ها غیر اخلاقی و ماهواره ها را نباید در بروز این مشکل فراموش کرد .

درمان فتیشیسم

هم اکنون نیز درمان موثر و قطعی برای فتیشیسم معرفی نشده است اما راهکار ها و رفتار هایی برای درمان این عارضه وجود دارد که از این روش ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • درمان های اجتنابی میتواند در برطرف کردن فتیشیسم موثر باشد به گونه ای که فرد با استفاده از محرک های نامطلوب تحریک شود و این محرک ها پاسخ مورد نیاز فرد را نداشته باشند برای مثال دادن شوک برقی برای فردی که با وسایل مختلف تحریک میشود میتواند موثر باشد البته وارد کردن این شوک باید به موقع و در هنگام تحریک باشد تا اثر گذاری مناسب داشته باشید .
  • روش دیگری که معرفی میشود برای کنترل فکر و خیال پردازی های این افراد است زیرا تا زمانیکه فکر و خیال وجود نداشته باشد این افراد نیز محرکی برای انجام کار های ناشایست خود ندارند که در یکی از این روش ها فرد با روش عادت درمانی مواجه است به این معنی که کارهایی که سبب تحریک او میشوند برای او باید به شکل یک عادت مرسوم شوند تا فرد دیگر در صورت مشاهده چنین حالاتی تحریک نشود حتی برای این کار میتوان تمامی عادات و کار هایی که موجب مشوند تا فرد به این نوع تحریکات برسند را روی یک ویدیو آموزشی ضیط کرد و در صورت مشاهده چندین بار این ویدیو این عادات برای فرد عادی شوند و دیگر هیچگونه تمایلی در صورت کمشاهده این کار ها و ابزاری که موجب تحریک او میشوند نداشته باشد .
  • روش دیگری که برای این کار مورد استفاده قرار میگیرد روش وقفه در فکر است به این معنی که اگر فرد دچار افکار مرتبط با تحریک جنسی شد بتواند این افکار را کنترل کند و بر آنها مسلط شود و از انجام کارهایی که در اثر این افکار موجب ارضای جنسی او میشوند خودداری کند .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *