خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / غذا های مفید برای افزایش قدرت باروری
غذا های مفید برای افزایش قدرت باروری
غذا های مفید برای افزایش قدرت باروری

غذا های مفید برای افزایش قدرت باروری

غذا های مفید برای افزایش قدرت باروریReviewed by زناشویی برتر on May 27Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت مردان به بررسی موضوع غذا های مفید برای افزایش قدرت باروری می پردازیم , کاهش قدرت باروری همواره یکی از دغدغه های زوجین بوده و هست و هر شخصی به دنبال راه چاره ای برای افزایش قدرت باروری است که در این میان استفاده از غذاهای مفید برای افزایش قدرت باروری یکی از محبوب ترین راه ها برای افزایش قدرت باروری است که در ادامه به بررسی مواد غذایی موثر در افزایش قدرت باروری می پردازیم .

غذا های مفید برای افزایش قدرت باروری

از میان هر ۲۵ مرد یکی از آنها به دلایلی مانند اسپرم های غیر طبیعی و کاهش تستوسترون و … به ناباروری مبتلا است که در این میان مشکلات جنسی مربوط به اسپرم ها بیشترین بخش این آمار را تشکیل میدهند که در رابطه با سلامت اسپرم ها میتوانید به مطالب راه های افزایش اسپرم و راه هایی برای مراقبت از اسپرم ها مراجعه کنید . در کنار عواملی مانند سلامت اسپرم ها رژیم غذایی و نوع مواد مصرفی تا حد زیادی میتواند در قدرت باروری موثر باشد از این رو هر کسی دوست دارد تا با مصرف مواد غذایی طبیعی قدرت باروری خود را افزایش دهد و به دارو های و روش های غیر طبیعی روی نیاورد . در ادامه به بررسی موضوع غذا های مفید برای افزایش قدرت باروری می پردازیم .

علاوه بر مواردی که در حفظ سلامت اسپرم ها موثرند مانند سیگار نکشیدن و … که در مطلب مربوطه اشاره شد مواد غذایی که در ادامه ذکر میشوند باعث افزایش قدرت باروری میشوند .

  • سیر و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری
سیر و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری
سیر و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری

سیر با داشتن سلنیوم یکی از بهترین انتخاب ها برای افزایش تولید اسپرم و از سوی دیگر تقویت اسپرم های تولیدی است , سیر علاوه بر داشتن سلنیوم که باعث تحرک بیشتر اسپرم ها میشود با داشتن آلیسین سبب محافظت از اسپرم ها میشود و چرخه هورمون های جنسی در بدن فرد را تقویت میکند . مصرف یک یا دو حبه سیر در روز میتواند باعث تقویت اسپرم ها و به طور کلی افزایش قدرت باروری شود .

  • گردو و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری
گردو و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری
گردو و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری

گردو با داشتن اسید های چرب امگا ۳ و داشتن آنتی اکسیدان های موثر سبب تحرک و افزایش طول عمر اسپرم ها میشود و از طرفی با افزایش خونرسانی به اندام تناسلی باعث تحریک بیشتر در حین رابطه جنسی میشود . گردو همچنین دارای تاثیرات بی نظیر دیگری نیز هست که مصرف روزانه ۸ عدد گردو توصیه میشود .

  • موز و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری
موز و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری
موز و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری

موز با داشتن بروملین نقش مهمی در تنظیم هورمون های مردانه دارد , موز با داشتن ویتامین A و B1 و  C باعث افزایش قدرت باروری مردان میشود .

  • انار و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری
انار و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری
انار و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری

این میوه بهترین ماده غذایی برای افزایش مقدار اسپرم ها و سلامت اسپرم هاست , انار با داشتن آنتی اکسیدان های مختلف باعث میشود که سطح ماده شیمیایی مالون دی آلدهید در خون کاهش یابد و از آنجایی که این ماده شیمیایی سبب تخریب اسپرم ها میشود پس کاهش آن باعث افزایش اسپرم ها و سلامت آنها میشود .

  • دانه کدو تنبل و تاثیر در افزایش قدرت باروری
دانه کدو تنبل و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری
دانه کدو تنبل و تاثیر آن در افزایش قدرت باروری

دانه کدو تنبل به علت داشتن میزان بالای روی میتواند سبب افزایش ترشح تستوسترون شود و از این رو باعث افزایش قدرت باروری شود .

از دیگر مواد غذایی موثر در قدرت باروری میتوان به شکلات تیره به علت داشتن آرژنین و آمینو اسید , گوجه فرنگی به علت داشتن نوعی آنتی اکسیدان بنام لیکوپن و روغن زیتون به علت کمک به جذب آنتی اکسیدان های محلول در چربی و … اشاره کرد .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات سلامت خانواده و تنظیم خانواده

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *