خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / عوامل کاهنده میل جنسی
عوامل کاهنده میل جنسی
عوامل کاهنده میل جنسی

عوامل کاهنده میل جنسی

عوامل کاهنده میل جنسیReviewed by bestmarital on Jul 8Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع عوامل کاهش دهنده میل جنسی می پردازیم , عوامل زیادی بر میل جنسی افراد موثر هستند و این عوامل از نحوه زندگی و محیط افراد تا نوع تغذیه و رژیم های غذایی آنها میتواند متفاوت باشد و مواد مصرفی و حتی نوع برقراری رابطه و بسیاری از عوامل دیگر میتواند در کیفیت رابطه جنسی و میزان میل جنسی موثر باشد از این رو افراد باید توجه خاصی برای به نوع رابطه جنسی و زندگی زناشویی داشته باشند و تمامی عواملی که موجب کاهش میل جنسی میشوند را بشناسند تا این موارد را تا حدی رعایت کنند .

عوامل کاهنده میل جنسی

ممکن است شما یا همسرتان به علت وجود مشکلات متعددی در رابطه جنسی زناشویی خود مشکلات متعددی داشته باشید و عواملی نیز در این میان وجود داشته باشند که بر این مورد تاثیر بیشتری داشته باشند و موجب شوند این مشکل بیشتر دامن گیر شما شود و به مرور این مشکلات سبب بروز آسیب های جنسی همچون سرد مزاجی در زنان و سرد مزاجی در مردان شود و شما نتوانید آنطور که باید رابطه های خود را ادامه دهید و با مشکلات بزرگتری روبرور باشید از این رو در این مقاله به بررسی عوامل کاهنده میل جنسی می پردازیم تا با شناخت دقیق آنها از انجام این موارد خودداری کنید .

 • استرس و اضطراب از عوامل کاهش دهنده میل جنسی

استرس در هر کاری موجب میشود تا افراد نتوانند تمرکز لازم برای انجام آن کار را داشته باشند و از سویی افرادی که در زندگی زناشویی و جنسی خود به مشکلات جنسی نیز روبرو هستند به هیچ عنوان نمیتوانند استرس را از خود دور کنند و استرس ناشی از وجود اختلالات جنسی و مشغله های روز مره میتواند موجب شود تا فرد به برقراری رابطه جنسی میلی نداشته باشد و در موفق انجام دادن این کار ناکام بماند پس برای رفع استرس در هنگام رابطه جنسی از راهکار های دفع استرس استفاده کنید .

 • مشکل در برقراری روابط از عوامل موثر در کاهش میل جنسی

اختلافات بیان نشده و پنهان شده توسط زوجین و همچنین بروز اختلافات عاطفی و عدم حل آنها بخصوص در زنان میتواند یکی از عوامل از بین برنده میل جنسی باشد زیرا رابطه ای که با عطوفت و عشق همراه نباشد به هیچ عنوان لذت بخش نخواهد بود و امکان بروز رفتار هایی همچون تظاهر به ارگاسم برای رهایی از رابطه و انجام عمل خود ارضایی برای ارضای جنسی و رسیدن به اوج لذت جنسی در چنین روابطی مشاهده شده است .

 • مصرف الکل و دخانیات از عوامل کشنده میل جنسی

مصرف الکل و مواد مخدر مختلف میتواند سبب از بین رفتن میل جنسی فرد مصرف کننده شود و درمواردی نیز با بروز نارضایتی همسر این مشکل گسترده تر شود و موجب ناراحتی همسر و بروز طلاق های عاطفی در زندگی زناشویی افراد شود پس از مصرف دخانیات و الکل پرهیز کنید .

 • کم خوابی از علل کاهش میل جنسی

فراموش نکنید که استراحت و وجود آرامش در یک رابطه به موفق بودن و لذت بخش بودن آن کمک میکند پس اگر در طول روز به خستگی دچار شدید سعی کنید تا با استراحت و خواب کافی این خستگی را برطرف کنید و در طول رابطه با مشکل روبرو نشوید . خواب کافی یکی از مهم ترین عوامل در رابطه جنسی موفق است پس اگر کم خوابی دارید و یا بیشتر میخوابید سعی کنید این مشکل را ریشه یابی کنید و آنرا برطرف نمایید .

 • بچه داری از علل کاهش دهنده میل جنسی در افراد

نگه داری از بچه به خودی خود سبب کاهش میل جنسی نمیشود فقط ممکن است زن و شوهر به علت مشغول شدن به بچه و کار های مربوط به او وقت مناسبی برای برقرار رابطه جنسی نداشته باشند از این رو زوجین باید زمان مناسبی را برای برقراری رابطه جنسی انتخاب کنند تا با مشغله های بچه تداخلی پیدا نکنند و بعد از خواباندن بچه و کامل کردن تغذیه او در بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی به انجام این کار بپردازند .

 • دارو های یکی از علل کاهش دهنده میل جنسی

دارو های مختلفی هستند که موجب سرکوب میل جنسی و رسیدن افراد به اوج میل جنسی میشوند که از دارو هایی که سبب بروز این مشکل میشوند میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

دارو های ضد افسردگی

دارو های فشار خون و بیمارن مبتلا به مشکلات قلبی

دارو های ضد حساسیت و آنتی هیستامین

انواع قرص های ضد بارداری مانند قرص ال دی و …

دارو های ضد ایدز

داروی فیناستراید برای درمان بزرگی پروستات

پروژسترون های مصنوعی

توجه داشته باشید که تغییر در نوع و حتی دوز دارو های مصرفی میتواند مشکل شما را در مواردی برطرف کند و یا در برخی دیگر از موارد باید با تجویز پزشک به مصرف داروی دیگری بپردازید تا علاوه بر عدم سرکوب میل جنسی بتوان از آن دارو برای رفع بیماری هایی که به آنها میتلا هستید استفاده کنید .

 • داشتن تصویر ذهنی از بدن از عوامل کاهنده میل جنسی

در برخی از افراد این مشکل وجود دارد که از نظر خودشان بدنشان دارای فرم و حالت مناسبی نیست و تصویری برای خود در ذهن خو پرورش میدهند و در صورت وجود تفاوت با ان تصویر دچار عدم داشتن اعتماد به نفس و در نتیجه بی میلی جنسی میشوند که باید تصویر ذهنی و خیالی از اندام خود را فراموش کنید و این را یادتان نرود که همسرتان همانگونه که هستید شمار ا میخواهد . در مواردی که همسرتان دچار این مشکل است میتوانید با ارائه مشاوره و دادن اعتماد به نفس او و تعریف و تمجید تا حدودی این مشکل را برطرف کنید .

 • اضافه وزن از علل کاهش میل جنسی

از آنجایی که اضافه وزن و چاقی با کاهش  تحرک در طی رابطه جنسی و در نتیجه عدم لذت بردن کافی و ایده آل از انجام پوزیشن ها و حرکات مختلف همراه است پس میتواند موجب کاهش میل جنسی و کاهش اعتماد به نفس جنسی شود و یا به علت طعنه زدن و تصور ذهنی بد نسبت به اندام خود فرد دچار بی میلی و سرد مزاجی شود که برای افزایش اعتماد به نفس جنسی میتوانید به مطلب مربوطه مراحعه کنید .

 • اختلال در نعوظ از علل کاهنده میل جنسی به رابطه

اختلال در نعوظ یکی دیگر از اختلالات جنسی است که سبب میسود تا فرد نتواند به طور ایده آل به برقراری رابطه جنسی بپردازد و نتواند حرکات دلخواه خود را انجام دهد از این رو افراد زیادی برای رفع این مشکل به دارو های جنسی مانند ویاگرا و سیالیس و واردنافیل و …  روی می آورند تا این مشکل خود را برطرف کنند .

 • کمبود تستوسترون از عوامل کاهش دهنده میل جنسی

همانطور که میدانید تستوسترون هورمونی مردانه است که افزایش آن موجب افزایش میل جنسی میشود و کاهش آن میتواند در مواردی باعث کاهش میل جنسی شود و از طرفی با افزایش سن در آقایان تستوسترون نیز کاهش می یابد اما این به این معنا نیست که کاهش میل جنسی در تمامی موارد حتی افراد مسن نیز به علت کاهش تستوسترون است بلکه در مواردی همچون آناتومی بدن زنان و وجود هورمون های پیچیده تر حتی با کاهش مقادیر تستوسترون هم میل جنسی کاهش پیدا نمیکند . دارو هایی که باعث کاهش تستوسترون میشوند نیز میتوانند در کاهش این هورمون جنسی موثر باشند .

 • افسردگی از عوامل بروز میل جنسی کم

میل جنسی کم میتواند در اثر عوامل روانی همچون افسردگی باشد , در مواردی به علت بر هم ریختگی تمرکز افراد بر اثر بیماری افسردگی ممکن است فرد تا ماه ها هیچگونه تمایلی برای برقراری رابطه جنسی نداشته باشد و همین امر موجب شود تا زندگی زناشویی و رابطه جنسی گرم افراد به خطر بیفتد .

 • یائسگی از علل کاهش دهنده میل جنسی

حدود نیمی از زنان با رسیدن به سن یائسگی و حتی مردان و برو یائسگی در مردان نیز ممکن است سبب کاهش میل جنسی شود زیرا با رسیدن به این سن و کاهش فعالیت های بدنی و کاهش سطح هورمون های حیاتی برای تحریک جنسی دیگر افراد تصوری و تمرکزی برای انجام این کار ندارند از این رو میتوان گفت که میزان فعالیت جنسی افراد بعد از یائسگی به حد چشمگیری کاهش می یابد .

 • نبود عشق و صمیمیت از عوامل کاهش دهنده میل جنسی برای رابطه جنسی

آمیزش جنسی بدون عشق و صمیمیت چیزی بیش از انجام یک فیلم چند دقیقه ای نیست و باید توجه داشته باشید که کارهایی که در طول رابطه انجام میگیرد باید از روی عشق باشد برای مثال معاشقه و خوش رفتاری با همسر بعد از رابطه جنسی از عواملی است که موجب میشود تا افراد حس بهتری به رابطه جنسی و شریک جنسی خود داشته باشند .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *