خانه / زناشویی / عوامل موثر در کاهش میل جنسی
عوامل موثر در کاهش میل جنسی
عوامل موثر در کاهش میل جنسی

عوامل موثر در کاهش میل جنسی

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت خانواده به بررسی موضوع عوامل موثر در کاهش میل جنسی می پردازیم , روابط جنسی یکی از مهم ترین ارکان ازدواج را تشکیل میدهند و از این رو این مسئله یکی از موثر ترین عوامل بر زندگی زناشویی افراد محسوب میشود و بوجود آمدن مشکل در چنین روابطی تاثیر مستقیمی بر سایر روابط بین زوجین دارد .

عوامل موثر در کاهش میل جنسی

مسلما هر رابطه جنسی به منطور رسیدن به اوج میل جنسی یا همان ارگاسم صورت میگیرد و در این میان عواملی وجود دارند که مانع رسیدن به اوج میل جنسی و موفق واقع شدن رابطه میشوند که در ادامه این مقاله به بررسی عوامل موثر در کاهش میل جنسی می پردازیم .

 • استرس و افسردگی

استرس ناشی از کارهای روز مره و مشغله های کاری و حتی استرس ناشی از عدم موفق بودن رابطه بر اثر اختلالات جنسی مانند زود انزالی و دیر انزالی و … میتواند سبب شود تا فرد در رسیدن به اوج لذت جنسی موفق نباشد و میل جنسی او کاهش یابد .

 • اختلافات

یکی از بزرگترین عوامل کاهش میل جنسی میتواند اختلافات بین زوجین از قبیل خیانت و نداشتن تفاهم بر روی موارد مختلف باشد که برای جلوگیری از گسترش این موضاعات باید هر چه زود تر در صدد حل آنها برآیید .

 • نوشیدنی های الکلی

نباید فراموش کرد که نوع تغذیه و مواد غذایی که توسط فرد مصرف میشود تاثیر مستقیم بر عملکرد جنسی او دارد و نوشیدن نوشابه های الکلی و مواد دارای الکل زیاد میتواند سبب کاهش میل جنسی شود .

 • اختلالات خواب

یکی دیگر از عوامل اصلی کاهش میل جنسی افراد اختلال در خواب است اگر صبح ها زود بیدار میشوید و شب ها دیر به رختخواب میروید و به طور کلی عادت خواب شما نامناسب است آنرا تغییر دهید .

 • بچه داری

نگه داری از بچه اگر چه بطور مستقیم سبب کاهش میل جنسی نمیشود اما با برهم زدن خواب شما و مشغول شدن بیشتر شما به او و گذاشتن وقت زیاد برای نگهداری از او شما دیگر مثل سابق نمیتوانید به برقراری رابطه بپردازید و بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی در زندگی زناشویی افراد بچه دار هنگامی است که بچه خواب است .

 • چاقی

چاقی و اضافه وزن از طرفی تاثیر مستقیم بر کاهش میل جنسی دارد و از سوی دیگر با بد اندام به نظر رسیدن فرد سبب کاهش اعتماد به نفس او میشود و از این رو میتواند سبب کاهش میل جنسی فرد شود .

 • تناسب اندام

اگر اندام های شما در وضعیت خوبی باشند اعتماد به نفس ناشی از این مورد میتواند به کیفیت رسیدن به ارگاسم شود و از سوی دیگر عدم تناسب اندام سبب کاهش میل جنسی میشود .

 • اختلال در نعوظ

افرادی که مبتلا به اختلال در نعوظ اکثرا این مشکل را دارند اما نگران نباشید چرا که این بیماری قابل درمان است .

 • یائسگی

یائسگی زنان موجب بوجود آمدن اختلالاتی از قبیل خشکی واژن و … میشود و از این طریق سبب میشود تا میل جنسی در زن کاهش یابد و از سوی دیگر یائسگی در مردان نیز سبب میشود تا میل جنسی به شدت در آنها کاهش یابد .

 • بیماری های جنسی

بیماری های جنسی از قبیل کیست تخمدان و آندومتریوز و … میتوانند سبب بوجود آمدن مشکلات جنسی از قبیل کاهش میل جنسی شوند .

 • کمبود هورمون های جنسی

در زنان کمبود هورمون های جنسی سبب بوجود آمدن مشکلاتی از قبیل عادت ماهانه نا منظم میشوند و از سوی دیگر در مردان نیز کاهش تستوسترون میتواند سبب کاهش باروری و … شود و از این رو کاهش سطح هورمون ها سبب بوجود آمدن اختلالات هورمونی و کاهش میل جنسی میشود .

 • کمبود علاقه و محبت زوجین به یکدیگر

رابطه جنسی بدون علاقه و عشق چیزی جز یک بازی دو نفره نیست وهدف از این رابطه فقط برطرف کردن نیاز جنسی هر دو طرف است و دو طرف به چشم ابزاری برای ارضا کردن یکدیگر نگاه میکنند از این رو نبود عشق و صمیمیت موجب کاهش میل جنسی میشود .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات سلامت خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *