خانه / زناشویی / بیماری های جنسی / عواملی که مانع رسیدن مرد به ارگاسم میشوند
عواملی که مانع رسیدن مرد به ارگاسم میشوند
عواملی که مانع رسیدن مرد به ارگاسم میشوند

عواملی که مانع رسیدن مرد به ارگاسم میشوند

عواملی که مانع رسیدن مرد به ارگاسم میشوندReviewed by زناشویی برتر on Apr 25Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به مشکلات جنسی به بررسی موضوع عواملی که مانع رسیدن مرد به ارگاسم میشوند می پردازیم , در برقراری رابطه جنسی هر فردی ممکن است نتواند به ارگاسم برسد و از انزال و رسیدن به اوج لذت جنسی بازبماند و نتواند آنطوری که باید همسر خود را در طی رابطه ارضا کند زیرا رابطه ای موفق و لذت بخش خواهد بود که در آن هر دو فرد همزمان به ارگاسم برسند و اینکه یکی از طرفین و آن هم مرد به ارگاسم و انزال نرسد میتواند نقص بزرگی در رابطه جنسی محسوب شود . در ادامه این مقاله به بررسی موضوعاتی همچون عواملی که سبب نرسیدن مرد به ارگاسم میشوند و علت ارضا نشدن مردان و … می پردازیم .

عواملی که مانع رسیدن مرد به ارگاسم میشوند

مسلما هر کسی علاوه بر رفع نیاز جنسی خود برای رسیدن به اوج لذت جنسی و تجربه ارگاسم به برقراری رابطه جنسی در زندگی زناشویی می پردازد و در این میان اگر کسی نتواند به انزال و ارگاسم برسد یعنی هیچ لذتی از آن رابطه نه برای خود و نه برای همسرش حاصل نشده است پس شناسایی عوامل موثر در نرسیدن مرد به ارگاسم و اقدام برای حل آنها یکی از اقدامات لازم برای هر کسی است زیرا شناخت مشکل و عامل تاثیر گذار در این امر میتواند تا حد زیادی به درمان آن کمک کند . همانطور که همسرتان حق ارضا شدن و رسیدن به ارگاسم را دارد شما هم همین حق را دارید پس اگر شما توسط همسرتان کم تحریک میشوید این را به او بگویید زیرا رسیدن به ارگاسم یک حالت دوطرفه است که هر دو طرف باید آنرا تجربه کنند , در ادامه به بررسی عواملی که مانع رسیدن مردان به ارگاسم میشوند می پردازیم .

  • استمنا یا خودارضایی مانع رسیدن مرد به ارگاسم میشود

هنگامی که مردی دست به خودارضایی یا استمنا میزند در این کار برای خود سبک و روش خاصی ابداع میکند که فقط بوسیله آن روش به انزال و ارگاسم میرسد , چنین فردی هنگامی که به همبستری با همسرش می پردازد از آنجایی که همسرش از سبک و روش به ارگاسم رسیدن او اطلاعی ندارد نمیتواند او را آنطوری که باید به ارگاسم برساند واز طرفی دیگر بدن فرد طوری عادت کرده به خودارضایی که هیچ روشی را برای رسیدن به ارگاسم موثر نمیداند مگر همان خودارضایی پس چنین فردی در رابطه با همسرش نمیتواند به ارگاسم برسد .

  • فشارهای روانی میتواند مانع به ارگاسم رسیدن مردان شود

فشارهای روانی مانند بروز مشکلات زناشویی و مشکل داشتن با همسر و مشغله های کاری و … میتوانند باعث شوند که فرد در هنگام برقراری رابطه جنسی تمرکز بارم را نداشته باشد و نتواند به ارگاسم برسد .

  • تفکر اینکه مردان باید همه کار را انجام دهند باعث نرسیدن انها به ارگاسم میشود

فراموش نکنید که رابطه جنسی و معاشقه امری مشترک است و باید هر دو طرف در انجام آنها فعال باشند و وظایف خود را به خوبی ایفا کنند از این رو افرادی که تصور میکنند که فقط باید همه کار ها را خودشان انجام دهند و زن فقط نظاره گر باشد نمیتوانند تمرکز لازم برای رسیدن خود به ارگاسم را داشته باشند و از این رو در رسیدن به ارگاسم ناکام می مانند .

  • مصرف دارو باعث نرسیدن مرد به ارگاسم میشود

برخی از دارو ها وجود دارند که بنا به عوارضی که دارند باعث بروز آثاری در فرد میشوند و یکی از این آثار میتواند عدم رسیدن مردان به ارگاسم باشد , اغلب داروهایی مانند داروهای کنترل فشار خون و دارو هایی برای رفع افسردگی و … میتوانند این مشکل را بوجود آورند .

  • افزایش سن سبب ناکامی مردان در رسیدن به ارگاسم میشود

از عوامل موثر در نرسیدن مردان به اوج لذت جنسی میتوان افزایش سن را به عنوان یکی از رایج ترین عوامل به حساب اورد و افزایش سن از دو جهت میتواند سبب بروز مشکل در انزال و رسیدن به اوج لذت جنسی در مردان شود , از یک سو با افزایش سن آلت تناسلی مرد نیازمند تحریک بیشتری برای انزال دارد و از این رو باید مدت زمان بیشتری در تحریک باشد و از سوی دیگر با افزایش سن عضلاتی که در انزال موثر هستند مانند عضلات کف لگن و اطراف کشاله ران ضعیف میشوند و فرد توانایی انزال مانند قبل را از دست میدهد .

  • بیماری ها میتوانند مانع رسیدن فرد به ارگاسم شوند

بیماری های جنسی میتوانند از عوامل اختلال در رسیدن مرد به ارگاسم شوند , بیماری هایی همچون دیابت و ام اس میتوانند به اعصابی که انزال را کنترل میکنند آسیب برسانند و مانع از انزال طبیعی مرد شوند , همچنین جراحی هایی مانند جراحی پروستات میتوانند انزال را به شدت کاهش بدهند و از این رو سبب اختلال در رسیدن به ارگاسم در مردان شوند .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *