خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / عوارض قرص های ضد بارداری
عوارض مصرف قرص های ضد بارداری
عوارض مصرف قرص های ضد بارداری

عوارض قرص های ضد بارداری

عوارض قرص های ضد بارداریReviewed by زناشویی برتر on Jun 2Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع خطرات قرص های بارداری می پردازیم , همانطور که میدانید همه دارو ها علاوه بر تاثیری که در بهبود وضعیت افراد دارند دارای عوارضی نیز هستند که بروز این عوارض و شدت آنها در افراد مختلف متفاوت است که در کنار بهبود وضعیت و مشکل فرد این عوارض نیز به مرور بروز میکنند و در صورت مصرف بیش از اندازه و طولانی عوارض این دارو ها به خودی خود سبب ایجاد مشکلات جنسی دیگری میشوند که در ادامه این مقاله به بررسی موضوعاتی همچون عوارض قرص های جلوگیری از بارداری و … می پردازیم .

عوارض قرص های ضد بارداری

از آنجایی که در میان روش های ضد بارداری مصرف دارو های ضد بارداری رایج ترین روش هاست پس افراد زیادی به این روش روی می آورند و بدون اعتنا به عوارض متعدد این دارو ها به مصرف آنها می پردازند که در رابطه با عوارض قرص های ضد بارداری و سایر قرص ها باید گفت که در میان دارو ها , دارو های جنسی مانند ویاگرا و قرص های ضد بارداری مثل قرص ال دی و … دارای عوارض متعددی هستند که در صورت مصرف چنین دارو هایی ممکن است عوارض این دارو ها در فرد مصرف کننده بروز کند . در ادامه به بررسی عوارض جانبی دارو های ضد بارداری می پردازیم .

عوارض قرص های ضد بارداری
عوارض قرص های ضد بارداری
  • لخته های خونی از خطر های مصرف قرص ضد بارداری

یکی از عوارض پنهان مصرف قرص های ضد بارداری ایجاد لخته های خون است که ایجاد این نوع لخته ها مشابه مصرف سیگار است زیرا در اثر مصرف سیگار نیز این لخته ها در افراد بوجود می آید . توصیه میشود که در هنگام مصرف قرص های ضد بارداری وزن و سن خود را در نظر بگیرید تا با بروز شدید عوارض مواجه نشوید .

  • کاهش ویتامین B از عوارض قرص های جلوگیری کننده از بارداری

اگر از قرص های ضد بارداری استفاده میکنید باید بپذیرید که ممکن است با کمبود ویتامین ب مواجه شوید و از آنجایی که ویتامین ب در حفظ سلامت بخش های مختلف و حیاتی بدن نقش دارد پس باید کمبود این ویتامین جبران شود زیرا این ویتامین برای تحریک حافظه , کاهش استرس و کاهش خطر ابتلا به بیماری های متعددی از جمله بیماری های قلبی لازم است . البته امروزه در برخی از قرص های ضد بارداری از اسید فولیک ( ویتامین B9 ) استفاده میشود تا کمبود ویتامین ب جبران شود .

  • خطر نازایی از عوارض جانبی قرص های ضد بارداری

با مصرف قرص های ضد بارداری از بروز عادت ماهانه نا منظم جلوگیری میشود بطوریکه بدون مصرف این قرص ها ممکن است قاعدگی نامنظم رخ دهد زیرا زمانیکه شما اقدام به قطع کردن مصرف این قرص ها میکنید مدتی طول میکشد تا بدن شما به وضعیت قبل از مصرف قرص ها بازگردد , در نتیجه در صورت تصمیم برای بارداری ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید که به توصیه پزشکان یک سال قبل از تصمیم به بارداری مصرف این قرص ها را قطع کنید .

  • خطر ابتلا به بیماری های قلبی از عوارض مصرف قرص های جلوگیری کننده از بارداری

از دیگر عوارض قرص های ضد بارداری میتوان به خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی مانند سکته قلبی و سکته مغزی اشاره کرد . در این میان افراد سیگاری و افرادی که شرایط زندگی نا مناسبی دارند و به افزایش وزن مبتلا هستند دو برابر افراد معمولی در معرض مبتلا شدن به این بیماری های قلبی هستند .

  • ابتلا به سرطان از عوارض قرص های جلوگیری از بارداری

مصرف قرص های بارداری ممکن است خطر ابتلا به سرطان تخمدان و کیست تخمدان را کاهش دهد اما از سوی دیگر سبب افزایش احتمال ابتلا شدن به سرطان های سینه و گردن رحم و حتی کبد میشود .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *