خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / عوارض عصبانیت در زناشویی
عوارض عصبانیت در زناشویی
عوارض عصبانیت در زناشویی

عوارض عصبانیت در زناشویی

عوارض عصبانیت در زناشوییReviewed by زناشویی برتر on May 19Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع عوارض عصبانیت در زناشویی می پردازیم , عصبانیت یک احساس طبیعی است که ممکن است در شرایط های مختلفی در افراد متفاوت بوجود بیاید و باید این حالت را به عنوان یک وضعیت طبیعی در نظر گرفت که در هر شخصی بروز میکند اما تکرار این حالت میتواند سبب روز مشکلاتی در زندگی زناشویی افراد شود که در ادامه به بررسی موضوع عصبانیت در رابطه زناشویی می پردازیم .

عوارض عصبانیت در زناشویی

در رابطه با عوارض عصبانیت در زناشویی باید گفت که برخی از افراد در هنگام عصبانیت کنترل خود را از دست میدهند و رفتار های پرخاشگرانه ای از قبیل ناسزا گفتن و توهین کردن و حتی کتک زدن طرف مقابل را از خود نشان میدهند و برخی دیگر نیز وجود دارند که در هنگام عصبانیت رفتاری بسیار آرام و ملایم دارند و خونسردی خود را حفظ میکنند و با راه های مقابله با عصبانیت از قبیل سکوت کردن و ترک محل عصبانیت و … حس عصبانیت خود را فروکش میکنند و از دلخوری سایر افراد جلوگیری میکنند . حس عصبانیت سبب بروز مشکلاتی در زندگی زوجین میشود و نه تنها سبب دلخوری هر دو طرف میشود بلکه در روابط جنسی نیز تاثیر منفی دارد و میتواند سبب بروز مشکلات جنسی نیز بشود زیرا هنگام عصبانیت رفتار هایی میتواند سبب بی میلی جنسی افراد به هم شود مراقب عصبانیت خود باشید , در ادامه به بررسی عوارض عصبانیت در مردان و زنان می پردازیم .

تاثیر عصبانیت در مردان

هنگامی که مردان عصبانی میشوند عضله های آنها با انقباضات شدیدی همراه خواهد بود و قدرت عضلات بیشتر میشود و در نتیجه توانایی کتک زدن و تمایل به دعوا در آنها بیشتر میشود , مردان دوست دارند که در هنگام دعوا و عصبانیت از موضوع فرار کنند و همچنین حق به آنها داده شود هر چند که تقصیر خود آنها بوده باشد . مردان در هنگام عصبانیت به شخصیتی مستبد و نامهربان و زور گو تبدیل میشوند که تنها راه مقابله با بروز این صفات سکوت طرف مقابل است پس در هنگام عصبانیت شوهرتان از حرف زدن خودداری کنید زیرا با سکوت شما عصبانیت او فروکش میشود و با فروکش شدن عصبانیت خودشان از رفتار خود پشیمان میشوند .

تاثیر عصبانیت در زنان

زن ها بر خلاف مردان در هنگام عصبانیت قوای جسمانی خود را از دست میدهند و در مقابل تمامی قدرت آنها در زبانشان جمع میشود و حرف هایی که در هنگام عصبانیت میزنند میتواند واقعا مخرب باشد و فرد مقابل را بسیار تحقیر کند پس از کل کل کردن با همسرتان خودداری کنید . زن ها به هنگام عصبانیت تمامی بدی ها و دلخوری هایی که در حق آنها مرتکب شده اید را بدون هیچ کم و کاستی به شما میگویند . عصبانیت زن ها بر خلاف مردان زمانی طولانی ادامه دارد و ممکن است آثار عصبانیت آنها را تا ماه ها در زندگی زناشویی خود مشاهده کنید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *