خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / عوارض رابطه جنسی معقدی
عوارض رابطه جنسی معقدی
عوارض رابطه جنسی معقدی

عوارض رابطه جنسی معقدی

عوارض رابطه جنسی معقدیReviewed by زناشویی برتر on May 14Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع عوارض رابطه جنسی معقدی می پردازیم , در طی مطالب قبلی با عنوان هایی مانند رابطه جنسی معقدی و آیا رابطه معقدی برای زن لذت بخش است ؟ به بررسی کامل و جامع رابطه معقدی پرداختیم و نیازی به تکرار دوباره مطالب نیست . در ادامه این مقاله به بررسی موضوع مضرات رابطه جنسی معقدی می پردازیم .

عوارض رابطه جنسی معقدی

رابطه جنسی معقدی یکی از روابط پر خطر جنسی محسوب میشود که سبب بوجود آمدن مشکلات جنسی و بیماری های جنسی متعددی میشود و این نوع رابطه دارای عوارض زیادی است که در ادامه به عوارض رابطه جنسی معقدی می پردازیم .

 • از انجایی که مقعد برای رابطه جنسی مناسب نیست و از این طریق هیچگونه لذت فیزیولوژیکی برای زن به ارمغان نمی آید از این رو زن پس از مدتی برقراری رابطه جنسی از پشت دچار سردی و کاهش میل جنسی میشود و بعد از مدتی زن هیچگونه حسی نسبت به رابطه جنسی پیدا نمیکند و خود را وسیله ای برای ارضای جنسی میداند .
 • در این نوع رابطه هیچ راهی برای رسیدن زن به اوج لذت جنسی وجود ندارد و اکثرا زن به علت احساس درد تظاهر به ارگاسم میکند .
 • درد موجود در این نوع رابطه ممکن است سبب اختلال در راه رفتن زن شود و زن تا مدتی نتواند درست راه برود .
 • ماهیچه های موجود در معقد برخلاف واژن دارای حالت ارتجاعی نیستند و کشش مناسب برای ورود آلت تناسلی را ندارند از این رو امکان آسیب به اسفنگتر ها و دریچه های معقد وجود دارد .
 • از انجایی که شهوت به هنگام رابطه جنسی معقدی بیشتر میشود از سوی زن پس فشار بیش از حد از سوی مرد میتواند موجب آسیب رسیدن به زن شود .
 • معقد محل رشد باکتری های زیادی است که باعث بوجود آمدن بیماری های مختلفی میشوند و ورود آلت مرد به داخل معقد میتواند باعث بروز بیماری هایی مانند سوزاک شود و در صورت ورود آلت فرد آلوده به بیماری سوزاک به واژن زن , او نیز دچار بیماری شود .
 • یکی از اصلی ترین راه های انتقال ویروس ایدز رابطه جنسی معقدی است که سبب ایجاد این بیماری میشود .
 • مخاط معقد بسیار نازک بوده و زود پاره میشود از این رو احتمال انتقال باکتری های مضر به داخل خون بیشتر میشود .
 • از آنجایی که ماهیچه های معقد آلت تناسلی را به طور کامل و به حالت چسبان احاطه میکنند پس در لحظه خروج منی این ماهیچه ها مانع خروج کامل منی میشوند و امکان ماندن منی در لوله ها و بازگشت آن به پروستات وجود دارد و این مشکل باعث بروز بیماری های مختلف میشود و امکان خروج غیر ارادی منی در دراز مدت وجود دارد .
 • نزدیکی از معقد نمیتواند پاسخگوی برطرف کردن نیاز جنسی هر دو طرف موجود در رابطه باشد و هر دو طرف در این رابطه به اوج میل جنسی نمیرسند و فقط یکی از آنها لذت بیشتری را تجربه میکند .
 • در برقراری رابطه از پشت معمولا مرد زودتر به اوج لذت جنسی و انزال میرسد و دیگر میلی به ادامه رابطه ندارد از این رو زن همچنان در جستجوی کاری برای رسیدن به ارگاسم است و وقتی مشاهده کند که مرد از ادامه رابطه اجتناب میکند او نیز به کارهایی مانند خود ارضایی روی می آورد که این رفتار نیز از رفتار های پرخطر جنسی می باشد .
 • عارضه ی دیگری که رابطه از پشت سبب آن میشود عارضه زود انزالی است که فرد در دراز مدت به زود انزالی مبتلا میشود .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *