خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / شل شدن و افتادگی سینه ها
شل شدن و افتادگی سینه ها
شل شدن و افتادگی سینه ها

شل شدن و افتادگی سینه ها

شل شدن و افتادگی سینه هاReviewed by زناشویی برتر on May 20Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع شل شدن و افتادگی سینه ها می پردازیم , شل شدن و افتادگی پستان ها یکی از رایج ترین مشکلات جنسی در میان زنان محسوب میشود که نمیتوان آنرا به طور قطع یک مشکل جنسی دانست اما میتواند سبب بروز اختلالاتی در روابط زناشویی و جنسی افراد شود از این رو هیچ زنی نمیخواهد که دچار عارضه افتادگی سینه شود . در ادامه به بررسی موضوع علل بروز افتادگی سینه ها و سایر موارد مربوط به این مسئله می پردازیم .

شل شدن و افتادگی سینه ها

شل شدن و افتادگی سینه ها یکی از مواردی است که ممکن است در برخی از موارد در صورت شروع قابل پیشگیری نباشد . عواملی مانند بچه دارشدن و شیر دادن به نوزاد و بالارفتن سن و نزدیک شدن به سن یائسگی همه و همه میتوانند سبب بروز اختلال افتادگی سینه ها شوند و رشته های کلاژن نگه دارنده فرم مناسب سینه را از حالت عادی خارج کنند . از طرف دیگر عوامل ارثی و ژنتیکی نیز علاوه بر اینکه در اندازه اولیه سینه ها تاثیر دارند بر بروز مشکلاتی از قبیل افتادگی سینه ها نیز موثرند و ممکن است این مشکل در اثر عوامل ژنتیکی صورت بگیرد پس اگر مادر شما دچار افتادگی سینه بوده باشد احتمال بروز این مشکل در شما هم وجود دارد .

بسیاری از عادت هایی که حتی فکر نمیکنید در افتادگی سینه ها موثر باشند میتوانند سبب بروز این مشکل شوند بنابراین از عادت های نامناسبی مانند انجام حرکات خطرناک و روش های خطرناک برای افزایش سایز سینه میتوانند سبب بروز این مشکل شوند پس از انجام آنها خودداری کنید البته علاوه بر این عوامل باید توجه داشت که بافت تشکیل دهنده سینه به گونه ای است که قبل از سایر اعضای بدن پیر میشود و حالت شلی به خود میگیرد . در ادامه به بررسی عواملی که باعث افتادگی سینه میشوند می پردازیم .

عواملی که سبب شل شدن سینه ها میشوند

  • کشیدن سیگار

کشیدن هر مقدار سیگار با ذخیره خون بیشتر حاوی مضرات در پوست سبب پیری پوست میشود پس کشیدن سینه با تضعیف پوست نواحی مختلف بدن و بروز اختلال در شش ها میشود که همین امر موجب افتادگی سینه ها میشود .

  • نوسان زیاد وزن

نوسان زیاد وزن در حدود ۷ الی ۱۰ کیلو در هر بار میتواند سبب شل شدن سینه ها شود پس در حفظ تناسب اندام خود کوشا باشید زیرا لاغر و چاق شدن متوالی سبب بروز افتادگی سینه ها میشود .

  • عدم استفاده از کرم ضد آفتاب

طی تحقیقات انجام شده این مسئله ثابت شده است که زنانی که از کرم های ضد آفتاب استفاده نمیکنند و بیشتر در معرض نور خورشید هستند بیشتر دچار افتادگی سینه میشوند زیرا اشعه های خورشید سبب میشوند تا کلاژن کشیده شود و به بافت نواحی بدن از جمله سینه ها آسیب جدی وارد شود .

  • عدم استفاده از سینه بند های مناسب

چه از سینه بند های خیلی کوچک استفاده کنید چه از سینه بند های گشاد استفاده کنید ممکن است دچار افتادگی سینه ها شوید زیرا تکان های بیش از حد سینه ها موجب شل شدن آنها میشود پس بهتر است از سینه بند مناسب و اندازه سینه هایتان استفاده کنید نه بزرگتر و نه کوچکتر .

  • انجام ورزش های سنگین و شدید

طی تحقیقات انجام گرفته شده انجام ورزش های سنگین سبب ترکیدن کلاژن بافت سینه ها میشود ولی ورزش های سبک و مناسب با خلقیات هر فردی میتواند حتی در جلوگیری از افتادگی سینه ها نیز موثر باشند .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *