خانه / زناشویی / سرد مزاجی در مردان
سرد مزاجی در مردان
سرد مزاجی در مردان

سرد مزاجی در مردان

سرد مزاجی در مردانReviewed by زناشویی برتر on May 22Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به مشکلات جنسی به بررسی موضوع سرد مزاجی می پردازیم , سرد مزاجی یا کاهش میل جنسی را نیز میتوان یکی از اختلالات جنسی به شمار آورد که عوامل مختلفی باعث بروز آن میشوند و یا به صورت کلی آناتومی بدن شخص و رفتار و شخصیت او به گونه ای است که با تعداد رابطه جنسی کم و معمولی سازگاری داشته باشد . در ادامه به بررسی موضوع علت سرد مزاجی مردان و نشانه های سرد مزاجی مردان و … می پردازیم .

سرد مزاجی در مردان

سرد مزاجی در مردان دارای کاربرد های چندگانه ای است برای مثال اصطلاح سرد مزاجی در میان مردم به کسی گفته میشود که تمایلی به برقراری رابطه جنسی نداشته باشد و یا به علت میل جنسی کم تمایلی کمی به برقراری رابطه جنسی و روابط زناشویی دارد ولی در علم پزشکی به این راحتی ها به فردی سرد مزاج گفته نمیشود و باید تحقیقات و علائم این مشکل جنسی کاملا مشهود باشد تا به فردی سرد مزاج گفته شود از این رو در علم پزشکی به فردی که بیش از ۲۰ سال سن دارد و بعد از ازدواج فاصله بین برقراری رابطه های جنسی او بیش از ۱۰ روز باشد به این فرد سرد مزاج گفته میشود .

جالب است که بدانید میزان اوج میل جنسی ارتباط مستقیمی با سن انسان دارد و میزان میل جنسی در هر دو جنس مرد و زن با افزایش سن و نزدیک شدن به سن یائسگی زنان و یائسگی در مردان کمتر میشود . البته باید توجه داشت هستند زن و شوهر هایی که با تفاوت سن هم رابطه های جنسی موفقی را برقرار میکنند اما برخی از زوجین در عین تناسب سنی و تناسب فرهنگ جنسی دچار سرد مزاجی میشوند و این کار سبب بروز مشکلات دیگری در زندگی آنها میشود زیرا یکی از آنها به رابطه جنسی چند روزه تمایل دارد و دیگری به رابطه جنسی چند ماهه ! در این زندگی زناشویی بحث سرد مزاجی مطرح میشود .

انواع سرد مزاجی در مردان

سرد مزاجی نیز به دو نوع تقسیم میشود که در سرد مزاجی اولیه فرد از همان روز های اول ازدواج دچار بی میلی جنسی هست و در اولین ارتباط های خود این بی میلی را نشان میدهد و در بین روابط خود فاصله زیادی می اندازد . در نوع دوم سرد مزاجی فرد پس از گذشت سال ها زندگی مشترک و زناشویی دچار عارضه سرد مزاجی میشود که هر دو نوع سرد مزاجی میتواند خفیف , متوسط یا شدید باشد و در هر فردی ممکن است هر نوع با هر شدتی بروز کند .

علت سرد مزاجی مردان

عواملی همچون بروز ناراحتی های عاطفی و بی علاقگی بین زوجین و افسردگی ناشی از این موارد و کار و مشغله زیاد میتواند سبب خستگی روحی و جسمی فرد شود و در نتیجه سبب بی میلی جنسی فرد به رابطه جنسی شود . همچنین مصرف دارو ها نیز بخصوص دارو های اعصاب میتواند تا حد زیادی عامل بروز سرد مزاجی باشد و از سوی دیگر اختلالات هورمونی و کاهش هورمون مردانه تستوسترون میتواند سبب بروز این مشکل شود که هورمون مردانه به صورت طبیعی در سنین بالا کاهش می یابد ولی ممکن است در برخی از جوانان نیز این مشکل بروز کند .  از سایر عوامل بوجود آورنده بی میلی جنسی را میتوان به بیماری های جنسی مانند اختلال در نعوظ و زود انزالی نسبت داد زیرا این بیماری ها سبب کاهش اعتماد به نفس فرد برای برقراری رابطه جنسی میشوند .

همچنین مصرف موادی مانند مشروبات الکلی و سیگار و دخانیات میتواند علل تشدید کننده سرد مزاجی مردان باشد پس از مصرف چنین موادی خودداری کنید . سرد مزاجی مردان سبب میشود تا تعداد دفعات رابطه جنسی کاهش یابد و زن برای رسیدن به اوج لذت جنسی به راه هایی مانند خود ارضایی روی آورد که خود ارضایی و سایر رفتار های پر خطر جنسی سبب بروز مشکلات جنسی متعددی میشود و زن بدین وسیله از لذت ها و فوایدی مانند فواید به ارگاسم رسیدن محروم می ماند .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات زناشویی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *