خانه / زناشویی / سرد مزاجی در زنان
سرد مزاجی در زنان
سرد مزاجی در زنان

سرد مزاجی در زنان

سرد مزاجی در زنانReviewed by زناشویی برتر on May 22Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به مشکلات جنسی به بررسی موضوع سرد مزاجی در زنان می پردازیم , سرد مزاجی یکی از اختلالات جنسی مشترک در بین هر دو جنس مرد و زن است که ممکن است هر شخصی در هر سنی به عارضه بی میلی جنسی یا همان سرد مزاجی مبتلا شود . همانطور که گفته شد سرد مزاجی در مردان نیز بوجود می آید که برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مطلب مربوطه مراجعه نمایید . در ادامه این مقاله به بررسی موضوعاتی همچون کاهش میل جنسی زنان و علت سرد مزاجی زنان می پردازیم .

سرد مزاجی در زنان

سرد مزاجی در زنان رایج تر از مردان است و آمار ها به خوبی نشان دهنده این موضوع هستند که به دلیل بیماری های جنسی و مشکلات جنسی متعدد زن ها بیشتر به این عارضه مبتلا میشوند در حالیکه مردان بیشتر به دلیل عوامل روانی و بیماری های اندک جسمی به این عارضه مبتلا میشوند . از آنجایی که زنان دارای احساسات لطیفی هستند و از سوی دیگر بیماری های جنسی برای زنان بیشتر است پس تشخیص سرد مزاجی در آنها نیز به مرور سخت تر خواهد بود . سرد مزاجی در زنان ممکن است علاوه بر دلایل روانی در اثر عوامل و بیماری های متعددی بوجود بیاید که در ادامه به بررسی تمامی جنبه های این موضوع می پردازیم .

انواع سرد مزاجی در زنان

طبق آمار ها حدود یک سوم زنانی که با ازدواج زندگی مشترک را آغاز کرده اند به بی میلی جنسی مبتلا هستند که اگر این بی میلی جنسی همیشگی باشد و به مرور بیشتر شود از نوع سرد مزاجی عمومی خواهد بود ولی در نوع دوم زن هیچگونه سرد مزاجی ای ندارد و به دلایلی مانند عقد اجباری و طلاق عاطفی هیچ تمایلی به برقراری رابطه با شوهر خود ندارد این در حالیست که  اگر او با فرد مورد نظر خود ازدواج میکرد دچار این عارضه نمیشد که در این نوع کاهش میل جنسی از نوع سرد مزاجی موقعیتی و روانی است . میزان سرد مزاجی در افراد مختلف میتواند متفاوت باشد , بطوریکه در برخی موارد ممکن است خفیف باشد و هیچگاه شوهر متوجه این سرد مزاجی نشود و در برخی دیگر متوسط باشد که در این نوع زن بدون رضایت باطنی به برقراری رابطه می پردازد و فقط برای ارضای جنسی و رسیدن خود به اوج لذت جنسی دست به این کار میزند اما اگر از نوع شدید باشد میتواند موجب از هم پاشیدن زندگی زناشویی افراد شود . سرد مزاجی اولیه آن نوعی است که فرد از ابتدای ازدواج تمایلی به رابطه نداشته و سرد مزاجی ثانویه آن نوع سرد مزاجی ای است که فرد پس از گذشت مدت ها زندگی زناشویی به آن مبتلا شود .

علت سرد مزاجی در زنان

برای تشخیص علت سرد مزاجی زنان باید هم جنبه های روانی و هم جنبه های جسمی را در نظر گرفت زیرا سرد مزاجی در زنان کمی پیچیده تر از سرد مزاجی مردان است از این رو عوامل متعددی وجود دارند که میتوانند سبب بروز سرد مزاجی زنان شوند . از عوامل روانی میتوان به اختلالات عاطفی در زندگی زناشویی و افسردگی و استرس و اضطراب و تجربه های سو استفاده جنسی و … اشاره کرد و از عوامل جسمی میتوان به وجود بیماری های زمینه ای مثل دیابت بیماری های قلبی و اختلالات هورمونی و مصرف دارو هایی برای رفع این بیماری ها و پرتو درمانی و … اشاره کرد , حتی اختلاف طبقاتی و عدم اعتماد به نفس و داشتن اختلافات جنسی نیز میتواند سبب بروز سرد مزاجی شود .

تشخیص سرد مزاجی زنان

همانطور که گفته شد تشخیص سرد مزاجی زنان کمی دشوار است زیرا اختلالات جنسی دیگری مانند عدم به ارگاسم رسیدن زنان , عدم برانگیختگی جنسی  احساس درد در هنگام رابطه زناشویی , خشکی واژن , کیست تخمدان زنان و … میتواند باعث اختلال در عملکرد جنسی زنان شود و زنان این اختلالات را ناشی از سرد مزاجی بدانند .

ارتباط سرد مزاجی با یائسگی

یکی از اصلی ترین علت های سرد مزاجی را میتوان به یائسگی در مردان و یائسگی زنان نسبت داد زیرا اختلال در سطح ترشح هورمون ها میتواند مهم ترین عامل بروز سرد مزاجی باشد و از انجایی که با یائسگی سطح هورمون ها کاهش می یابد پس کاهش سطح هورمون ها در یائسگی میتواند سبب بروز سرد مزاجی شود .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *