خانه / زناشویی / بیماری های جنسی / زود انزالی چیست ؟
زود-انزالی-چیست-؟
زود انزالی چیست ؟

زود انزالی چیست ؟

زود انزالی چیست ؟Reviewed by زناشویی برتر on Apr 23Rating: 5.0

در این بخش به ارائه مطالبی در رابطه با موضوع زود انزالی چیست ؟ می پردازیم , امروزه زود انزالی یکی از بیماری های شایع جنسی است که در میان مردان و زنان بسیاری وجود دارد و میتواند عوامل مختلفی داشته باشد اما چیزی که قابل توجه است این مسئله است که انزال زودرس به عنوان یکی از اختلالات جنسی باعث شده تا علاوه بر عدم موفقیت افراد در زندگی زناشویی و رابطه جنسی مشکلات متعدد دیگری نیز از همین مسئله ناشی شود و سبب بروز اختلافات جدی در میان زوجین شود . در این مقاله به بررسی سوالاتی مانند دلایل زود انزالی در مردان و زنان و عوامل بوجود آورنده زود انزالی و … می پردازیم .

زود انزالی چیست ؟

زود انزالی یا زود ارضایی یکی از مسائل مربوط به مشکلات جنسی است که ممکن است برای هر مرد و زنی بوجود بیاید و به عنوان یک بیماری مشترک در میان مردان و زنان شناخته میشود و از رسیدن افراد به اوج لذت جنسی یا ارگاسم جلوگیری میکند و باعث میشود تا بدون رسیدن به ارگاسم انزال صورت بگیرد و هیچ لذتی به عنوان رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی صورت نگیرد . هنگامی که مرد قبل از اینکه ارضا شود از او منی خارج شود میگویند که مرد دچار زود ارضایی یا همان زود انزالی است . زودانزالی در تعریف علمی عبارت است از انزال کمتر از دو دقیقه که بدون کنترل شخص انجام میگیرد .

بطور طبیعی مدت زمان نرمال برای رسیدن به ارگاسم در یک مرد ۵ الی ۱۰ دقیقه است هرچند که بیشتر آقایان با انجام کارهای مختلف و مصرف موارد مختلف تمایل دارند که این مدت زمان را افزایش دهند اما حالت طبیعی آن مدت زمان ۵ الی ۱۰ دقیقه است و باید این را در نظر گرفت که برخلاف تصور افراد مدت زمان ارگاسم زیاد مهم نیست و کیفیت رسیدن به ارگاسم و همزمان بودن رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی دو طرف موجود در رابطه بسیار مهم است . طبق آمار ها افرادی که به زود ارضایی یا انزال زودرس مبتلا هستند در کمتر از ۲ دقیقه پس از شروع رابطه جنسی به انزال میرسند .

زود انزالی چیست
زود انزالی چیست

همانطور که گفته شد زود ارضا شدن در رابطه جنسی موجب بوجود آمدن اختلال در روابط زناشویی افراد میشود و علاوه بر تاثیرات مختلف بر رابطه جنسی باعث میشود تا زن و مردی که دچار مشکل زود انزالی هستند علاوه بر نداشتن روابط رضایتمندانه به واسطه داشتن این مشکل احساس ناتوانی در مدیریت روابط و زندگی مشترک خود داشته باشند و همین امر زمینه ساز بروز مشکلاتی شود که در نهایت به جدایی افراد از یکدیگر منجر شود پس باید به اختلال زود انزالی به عنوان یک مسئله جدی نگاه کرد زیرا رابطه جنسی به عنوان یکی از ارکان مهم زندگی زناشویی و ازدواج محسوب میشود که عدم رضایت دو طرف از این رابطه سبب بروز مشکلات متعددی میشود .

عوامل زود انزالی

با افزایش سن و کسب تجربه های مختلف بیشتر افراد یاد میگیرند که چگونه انزال خود را به تعویق بیندازند و انزال در آنها با رسیدن به ارگاسم همزمان باشد ولی در بیشتر موارد علت زود انزالی مشخص نیست اما عوامل مختلفی در زود ارضایی یا همان انزال زودرس موثر هستند که از جمله آنها میتوان به عوامل روانی موثر در زود انزالی مانند استرس , اضطراب , احساس گناه و یا افسردگی اشاره کرد اما علاوه بر عوامل روانی موثر در زود ارضایی عوامل دیگری مانند مشکلات جسمی و اختلالات هورمونی و مصرف دارو های مختلف میتواند در این امر موثر باشند که در ادامه به بررسی عوامل عمده در زود انزالی می پردازیم :

  • ایجاد فاصله زمانی زیاد بین روابط جنسی باعث زود انزالی میشود

یکی از عواملی که باعث زود انزالی میشود میتوان ایجاد فاصله زیاد بین برقراری رابطه های جنسی باشد زیرا وقتی دو فرد مدت زمان زیادی با یکدیگر رابطه نداشته باشند شدت احساسات بین آنها در هنگام نزدیکی میتواند کنترل ناپذیر باشد و نتوانند احساسات خود را کنترل کنند و همین عدم توانایی در کنترل میتواند باعث انزال زودرس شود .

  • استرس و اضطراب باعث زود انزالی میشود

حتی اگر شخصی به انزال زودرس مبتلا نباشد استرس و اضطراب میتواند یکباره باعث بوجود آمدن چنین حالتی شود و حتی در افراد مبتلا به زود انزالی هم باعث تشدید زود انزالی میشود .

  • مصرف غذای نامناسب باعث زود ارضایی میشود

مصرف غذاهای ناسالمی مانند غذاهای فست فودی میتواند سبب بروز زود انزالی در افراد و پرخاشگری جنسی در آنها شود .

  • نداشتن اطلاع کافی از بدن شخص مقابل باعث زود انزالی میشود

مطمئنا ابتدایی ترین لازمه تحریک جنسی احساس آرامش و توجه به احساسات فرد مقابل از ساعاتی پیش از شروع رابطه است پی باید اطلاع کافی در رابطه با بدن فرد مقابل در دست داشت تا با انجام معاشقه و لمس کردن و پیش نوازی او را برای برقراری رابطه آماده کرد . پس پیش از برقراری رابطه جنسی به اندازه کافی معاشقه داشته باشید تا با موفقیت این کار را انجام دهید و دچار انزال زودرس نشوید و بتوانید انتظارات طرف مقابل را براورده کنید .

  • کم خوابی میتواند باعث زود ارضایی شود

کم خوابی یکی از عواملی است که علاوه بر تاثیر منفی بر انزال بر سایر رفتار های جنسی نیز تاثیر خواهد داشت و سبب انزال زودرس میشود که کم خوابی خود نیز میتواند در اثر عواملی همچون نداشتن برنامه غذایی مناسب ,  تحمل تنش و استرس در روز , مصرف مواد و دخانیات و سایر عوامل باشد .

در انتهای این مقاله باید گفت افرادی که به عارضه زود انزالی مبتلا هستند نگران نباشند زیرا با انجام راهکار ها و روش های مناسبی میتوان این اختلال جنسی را درمان کرد , در وب سایت زناشویی برتر جدید ترین و موثر ترین روش های درمان زود انزالی ارائه میشود که هر شخصی با استفاده از این راهکار ها میتواند برای همیشه از بیماری زود انزالی رهایی پیدا کند .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *