خانه / موفقیت در زندگی / سیاست های رفتاری / زنده نگه داشتن عشق در زندگی زناشویی
زنده نگه داشتن عشق در زندگی زناشویی
زنده نگه داشتن عشق در زندگی زناشویی

زنده نگه داشتن عشق در زندگی زناشویی

زنده نگه داشتن عشق در زندگی زناشوییReviewed by زناشویی برتر on May 10Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سیاست های رفتاری به بررسی موضوع زنده نگه داشتن عشق در زندگی زناشویی می پردازیم , بسیاری از افراد معتقدند که ازدواج و آغاز شروع زندگی مشترک شروعی برای پذیرفتن روز های پی در پی و تکراری است که باید آنها را تحمل کرد اما با کمی تنوع و استفاده از راه های زنده نگه داشتن عشق و ابراز علاقه ها به سبک های مختلف میتوان این روز های تکراری را به روز های پرخاطره و شیرینی تبدیل کرد و با خوشی و خرمی در کنار همسرتان زندگی کیند .

زنده نگه داشتن عشق در زندگی زناشویی

همانطور که گفته شد افراد بسیاری شور و اشتیاق مربوط به ازدواج را فقط منحصر به دوران نامزدی میدانند و فکر میکنند که فقط در دوران نامزدی و قبل از ازدواج زوجین برای یکدیگر تازگی و جذابیت دارند و این جذابیت پس از گذشت تنها چند سال پس از ازدواج باقی است و از آن پس از بین میرود اما نباید فراموش کرد که با انجام کارهای مختلف و ابراز عشق و علاقه به سبک و سیاق های مختلف و متنوع میتوان باعث زنده نگه داشتن عشق در زندگی زناشویی شد که در ادامه به بررسی راه های حفظ عشق در زندگی زناشویی می پردازیم .

  • بهبود رفتار از سوی یک طرف

با کمی توجه به زوجین میتوان فهمید که یکی از زوجین بیشتر از دیگری به بهبود روابط زناشویی و روابط احساسی و عاطفی اهمیت میدهد و با انجام کار های مختلف سعی میکند دوری و فاصله گرفتن را کم کند و سبب نزدیکی بیشتر شود . در بیشتر موارد خانم ها این نقش را برعهده دارند اما نباید مردان نیز از انجام این کار غافل باشند زیرا ممکن است زنان در مواقعی مانند شروع چرخه قاعدگی به دلیل مشکلات روحی و جسمی نتوانند این نقش خود را ایفا کنند و باید مرد این کار را انجام دهد تا زن نیز احساس کمبود عشق و ابراز علاقه یک طرفه نداشته باشد .

  • قرار ملاقات های عاشقانه

مسلما هر دو نفر موجود در رابطه زناشویی در دوران دوستی و دوران نامزدی خود قرار ملاقات های زیادی داشته اند و به هر بهانه ای فرصتی برای دیدن هم فراهم میکردند تا به مکان هایی مانند سینما و کافی شاپ و رستوران و … بروند و اوقاتی را با هم باشند که این عمل میتواند مختص به دوران دوستی و عقد نباشد و حتی پس از ازدواج و آغاز زندگی مشترک این کار را انجام دهید و از معجزه ی آن بی بهره نباشید زیرا این کار ها باعث زنده شدن خاطرات خوب قدیمی میشود که همراه یکدیگر سپری کرده اید .

  • به ماه عسل بروید

ماه عسل را فقط محدود به سال اول زندگی نکنید و شما میتوانید با تکرار ماه عسل های بدون بچه لذت بیشتری را از روابط و زندگی خود ببرید .

  • مسافرت

مسافرت دو نفره میتواند لذت بسیاری را برای هر دوی شما فراهم آورد و بهتر است برای مسافرت جایی را انتخاب کنید که ساکت باشد و آنقدر با دنیایی که همواره در آن هستید شباهت نداشته باشد برای مثال به دور از تکنولوژی های پیشرفته باشید و کمی در این مدت طبیعت گرایانه رفتار کنید .

  • سرگرم شوید

بعضی از کار ها میتوانند بسیار ساده و در عین حال جذاب باشند پس با انجام بازی های مورد علاقه خود و همسرتان میتوانید اوقات خوشی را برای یکدیگر رقم بزنید .

  • در انجام کارها به یکدیگر کمک کنید

فراموش نکنید که زندگی زناشویی یعنی پذیرش زندگی دو نفره پس با کمک کردن به یکدیگر میتوانید جذابیت بیشتری در زندگی ایجاد کنید برای مثال شما میتوانید با تراشیدن ریش همسرتان و مدل دادن به مو های او به او کمک کنید و مرد نیز با شانه کردن مو های زن میتواند به او کمک کند و به علاوه با این کار ابراز علاقه خود را نشان دهند به همین سادگی !

  • غذا دادن به یکدیگر

غذا خوردن های رمانتیک را فراموش نکنید برای مثال برای یکدیگر لقمه بگیرید و آنرا در دهان یکدیگر بگذارید .

زنده نگه داشتن عشق
زنده نگه داشتن عشق
  • موسیقی دو نفره

برای اینکه بیشتر خوشگذرانی کنید میتوانید به انتخاب مشترک هر دویتان آهنگی را انتخاب کیند و در صورت تمایل با آن برقصید و یا آرامش را با آن تجربه کنید .

  • بیان جملات عاشقانه

فراموش نکنید که کلوه دوستت دارم معجزه میکند و شما میتوانید با یک شاخه گل هم این دوستت دارم را نثار همسرتان کنید . با زبان عشق با همسرتان حرف بزنید به طوریکه احساس از کلام شما لبریز شود .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات موفقیت در زندگی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *