خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / روابط جنسی دردناک
رابطه جنسی دردناک
رابطه جنسی دردناک

روابط جنسی دردناک

روابط جنسی دردناکReviewed by زناشویی برتر on Jun 18Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع روابط زناشویی دردناک می پردازیم , رابطه جنسی موفق رابطه ای است که به دور از هر گونه مشکلات جنسی برقرار شود و هر دو طرف با انجام وظایف خود در این رابطه و توجه به مسائل مهم در رابطه جنسی این رابطه را با رسیدن به اوج لذت جنسی به پایان برسانند اما در این میان اکثر زوجین با مشکلاتی روبرو هستند که مانع موفق بودن رابطه میشود .

روابط جنسی دردناک

مسئله روابط جنسی دردناک امروزه دغدغه افراد زیادی است که بنا به دلایلی همچون بیماری های جنسی مختلف و … گریبان گیر افراد زیادی میشود و نه تنها رابطه جنسی افراد را تحت تاثیر قرار میدهد بلکه سایر روابط زندگی زناشویی مانند روابط عاطفی و حتی معاشرت های بین زوجین را تحت تاثیر منفی قرار میدهد از این رو برای رفع این مشکلات باید هر چه زود تر اقدام کرد . در ادامه به بررسی موضوع علل رابطه جنسی دردناک می پردازیم .

  • یکی از علت های روابط زناشویی دردناک میتواند تنگی پرده بکارت باشد , تنگی پرده بکارت در اولین رابطه و حتی نوع آن نیز میتواند در دردناک بودن رابطه تاثیر داشته باشد و با توجه به تاثیر اولین رابطه همواره این درد هنگام برقراری رابطه وجود داشته باشد . بهتر است خانم ها قبل از ازدواج و در دوران نامزدی اقدام به تست سالم بودن پرده بکارت و سایر معاینات بکنید تا دچار مشکلاتی در آینده نشوید .
  • یکی از علل رابطه جنسی واژنی دردناک میتواند وستیبولیت یا التهاب قسمت ناحیه تناسلی باشد که این التهاب با راهکار های درمانی مناسب درمان میشود و مشکل خاصی را بوجود نمی آورد و قابل رفع است .
  • آندومتریوز در زنان میتواند عامل بروز رابطه جنسی دردناک باشد در این نوع بیماری ناحیه هایی در هنگام قاعدگی دچار خونریزی میشوند و با ایجاد درد در ناحیه اطراف و پایین لگن سبب رنجش افراد میشوند .
  • از سایر علل رابطه واژنی دردناک میتوان به واژینیسموس اشاره کرد که در این نوع اختلال عضلات اطراف واژن و درگیر برای رابطه جنسی دچار انقباضات غیر ارادی میشوند و با تنگ شدن واژن از دخول جلوگیری میکنند که برای درمان این نوع اختلالات جنسی میتوان با مشاوره های روانپزشکی و پزشکی به درمان آنها اقدام کرد , در رابطه با درمان واژینیسموس میتوانید به مطلب مربوطه مراجعه کنید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *