خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / رفتار های پر خطر جنسی
رفتار های پر خطر جنسی
رفتار های پر خطر جنسی

رفتار های پر خطر جنسی

رفتار های پر خطر جنسیReviewed by زناشویی برتر on Jun 2Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع رفتار های پرخطر جنسی می پردازیم , متاسفانه امروزه به دلایل مختلفی از قبیل عدم آگاهی کافی و نداشتن اطلاعات کافی بسیاری از زوجین به انجام رفتار های جنسی پر خطری از قبیل انجام حرکات تقلیدی از فیلم های پورنو بدون در نظر گرفتن عوارض و پیامد های این رفتار ها می پردازند و ممکن است انجام این رفتار ها از سوی یکی از زوجین موجب بروز مشکلات جنسی و سایر مشکلات در زندگی زناشویی افراد شود .

رفتار های پر خطر جنسی

در همه نوع رابطه جنسی احتمال انتقال بیماری های جنسی و سایر عوامل بیماری زا وجود دارد برای مثال در دو نوع رفتار رابطه جنسی دهانی و رابطه جنسی معقدی احتمال انتقال انواع بیماری ها مانند سوزاک و … وجود دارد که علاوه بر این دو نوع رفتار خطرناک جنسی رفتار های دیگری وجود دارند که در صورت برقراری همچنین روابطی احتمال انتقال بیماری ها و سایر مشکلات نیز وجود دارد که در ادامه به معرفی کامل تر رفتار های پر خطر جنسی می پردازیم .

 • برقراری رابطه جنسی دهانی , معقدی , واژنی بدون استفاده از کاندوم

به طور کلی استفاده از کاندوم میتواند احتمال انتقال بیماری ها و عوامل بیماری زا در طول رابطه جنسی را به کمترین مقدار ممکن برساند , فرقی نمیکند که شما از بهداشت جنسی فرد مقابل اطلاع داشته باشید یا نه در هر بار رابطه جنسی استفاده از کاندوم را در اولویت قرار دهید .

 • برقراری رابطه جنسی پس از مصرف مواد مخدر

به طور کلی مصرف مواد مخدر باعث میشود که فرد در دنیایی غیر از دنیای حقیقی به سر ببرد و از این رو فردی که قبل از رابطه جنسی مواد مصرف میکند بر رفتار های خود کنترل ندارد و ممکن است رفتار هایی را انجام دهد که موجب بروز مشکلات بزرگی در رابطه زناشویی شود .

 • رابطه جنسی با افراد بی بند و بار

افرادی که در برقراری رابطه جنسی بی بند و بار بوده اند و بدون داشتن هیچ اطلاعی از سلامت جنسی افراد به برقراری روابط جنسی متعدد با افراد زیاد پرداخته اند ممکن است مبتلا به انواع بیماری هایی مثل ایدز باشند .

 • رابطه جنسی با افراد هم جنس گرا

طبق آمار موجود مبتلا بودن به انواع بیماری های مقاربتی در افرادی که روابط همجنس گرایی داشته اند بیشتر است از این رو با برقراری رابطه با چنین افرادی ممکن است طرف سالم موجود در رابطه نیز به انواع بیماری ها مبتلا شود .

 • برقراری رابطه جنسی با افراد مبتلا به بیماری های مقاربتی و جنسی

بدن افرادی که مبتلا به بیماری های مقاربتی هستند بیشتر در معرض مبتلا شدن به سایر بیماری ها قرار دارد و از سوی دیگر برقراری رابطه با چنین افرادی سبب انتقال این بیماری ها میشود و زمینه را برای ابتلای خود این افراد به سایر بیماری ها فراهم میکند .

 • رابطه جنسی تحت تاثیر الکل و مشروبات الکلی

در رابطه جنسی تحت تاثیر الکل افراد آگاهی کامل بر نوع رفتار های خود ندارند و ممکن است رفتار های پرخطری انجام دهند که علاوه بر بروز مشکلات در روابط عاطفی موجب بروز صدمات متعددی به فرد مقابل شوند .

 • رابطه جنسی با افرادی که سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است

افرادی که سیستم ایمنی ضعیف تری دارند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مقاربتی قرار دارند .

 • رابطه جنسی با افراد معتاد

از آنجایی که در افراد  معتاد خطر مبتلا بودن به بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت وجود دارد پس باید از برقراری رابطه جنسی با چنین افرادی خودداری شود .

 • رابطه جنسی در دوران عادت ماهانه

رابطه جنسی در دوران قاعدگی میتواند از رفتار های پرخطر جنسی محسوب شود زیرا خونی که در این هنگام از بدن زن خارج میشود میتواند سبب بروز مشکلاتی شود .

 • رابطه جنسی با افراد زیر هجده سال

سیستم ایمنی ضعیف تر در نتیجه احتمال ابتلای بیشتر به بیماری های جنسی و عدم داشتن اطلاعات کافی در مورد روابط جنسی میتواند عاملی برای خودداری از برقراری رابطه جنسی با افراد زیر هجده سال باشد .

 • رابطه جنسی در دوران مبتلا بودن به بیماری های حاد

افرادی که به بیماری خاصی مبتلا هستند سیستم ایمنی ضعیف تری دارند زیرا سیستم ایمنی آنها در حال جنگیدن با یک عامل خارجی است پس در هنگامی که فرد به بیماری خاصی مبتلا است احتمال ابتلای او به انواع بیماری های عفونی وجود دارد .

 • رابطه جنسی تحت فشار زیاد و عواملی همچون کم خوابی

برقراری رابطه جنسی در مواقعی که افراد تحت فشار های روانی و روحی قرار دارند نمیتواند گزینه خوبی باشد .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات جدید زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *