خانه / ازدواج / رفتار های مناسب دوران نامزدی
رفتارهای-مناسب-دوران-نامزدی
رفتار های مناسب دوران نامزدی

رفتار های مناسب دوران نامزدی

رفتار های مناسب دوران نامزدیReviewed by زناشویی برتر on Apr 13Rating: 5.0

در این بخش میخواهیم به ارائه ی مطالبی در رابطه با رفتار های مناسب دوران نامزدی بپردازیم که رفتار ها در دوران نامزدی یکی از مهمترین و شاید در وهله اول مهم ترین اصول باشند که میتواند سرنوشت و سرانجام زوجین را در آینده مشخص کند چرا که در این دوران است که دو فرد از رفتارهای یکدیگر مفاهیمی را استنباط میکنند و در صورت وجود تفاهم در میان رفتار های یکدیگر تصمیم به اقدام های دیگری مانند ازدواج و آغاز زندگی مشترک میکنند . همانطور که گفته شد رفتار های زوجین بیانگر کیفیت طرز فکر و شخصیت آنهاست پس این رفتار ها هستند که باعث افزایش محبت و علاقه و یا کاهش آن میشوند در اینصورت باید هر فردی در دوران حساس نامزدی رفتار های مناسبی داشته باشد که سبب جذب بیشتر طرف مقابل او بشود .

رفتار های مناسب دوران نامزدی

طبعا هر کسی دارای اخلاق و رفتار های بخصوص خود است حال چه این رفتار ها خوب باشند چه بد به خود فرد مربوط میشود اما وقتی فردی تصمیم به ازدواج میگیرد و به همین منظور با کسی عقد میکند و در دوران نامزدی با او بیشتر آشنا میشود باید یک سری از رفتارهای نامناسب خود را تغییر دهد تا موجب دل آزاری و ناراحتی فرد مقابل نشود ودر نقطه مقابل نیز باید فرد مقابل نیز همین کار را در قبال شما انجام دهد چرا که هنگامی که دوران نامزدی را شروع کرده اید پذیرفته اید که باید یک زندگی مشترک را آغاز کنید و تمامی لحظات زندگی را با هم باشید و از زناشویی و زندگی مشترک یکدیگر خرسند و خوشحال باشید . از رفتار های مناسب دوران نامزدی که  انجام شود میتوان به موارد زیر اشاره کرد که این رفتار ها موجب موفقیت و خوشحالی بیشتر طرفین در این دوران حساس در زندگی میشوند :

حفظ علاقه و محبت دائمی

برخی از افراد هستند که با گذر زمان و کمی آشنایی با طرف مقابل و با بوجود آمدن شرایطی خاص از او دلسرد میشوند و پیش خود فکر میکنند این آن شخصی نبود که من فکر میکردم . اما نباید با بوجود آمدن یک مشکل کوچک یا دلخوری ناچیز فرد اجازه ی خطور چنین فکر هایی را به ذهن خود بدهد مسلما با صحبت کردن و کمی معاشرت مشکل هایی که فکر میکنید بزرگ هستند حل میشوند و ساده تر از آن چیزی هستند که شما فکر میکنید . پس سعی کنید که در طول این دوران همواره علاقه و محبت خود را نسبت به طرف مقابل حفظ کنید و در جهت افزایش آن بکوشید .

رفتار های مناسب دوران نامزدی
رفتار های مناسب دوران نامزدی

دیدو بازدید ها

با نامزد خود درباره ی برنامه ریزی و وقت گذاری برای انجام ملاقات و بازدید ها صحبت کنید و همواره سعی کنید که یک وقت مشخص برای قرار ملاقات تنظیم کنید تا در طول هفته چندین بار یکدیگر را ببینید و درباره ی مسائل مشترکتان صحبت کنید و به توافق برسید و اگر اختلاف نظری در میان شما وجود دارد با صحبت کردن و ارائه نظر آنرا حل کنید . البته توجه داشته باشید که قرار ملاقات ها باید به گونه ای تنظیم شود که  دو طرف بتوانند در آن وقت حاضر باشند زیرا ممکن است برای انجام این کار خانواده ی عروس بسیار موافق نباشند .

وضعیت ظاهری در دوران نامزدی

رسیدن به وضع ظاهری و آرایش مناسب با سلیقه ی طرف مابل و پوشیدن لباس هایی که سبب خشنودی زوج میشود میتواند بسیار قابل اهمیت باشد زیرا اگر شما طبق سلیقه ی طرف مقابل تان لباس بپوشید و به وضعیت ظاهری خود برسید او می فهمد که نظر او برای شما قابل اهمیت و با ارزش است و باعث میشود که او حس کند که برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است .

خریدن هدیه به مناسبت های مختلف در دوران نامزدی

شما میتوانید با خریدن کادو هایی به مناسبت های مختلف طرف مقابل را از میزان علاقه و محبت خود نسبت به او مطلع کنید . برای این کار میتوانید کادو های خود را با بسته بندی های زیبا و قشنگ  و با درج کلماتی مناسب مانند دوستت دارم و … بیارایید و با یان کار طرف مقابل را خوشحال کنید . حتی اگر یادتان رفت که برای او کادو بخرید یا فرصت و وقت مناسب برای انجام این کار را نداشتید به او گوشزد کنید که دلم میخواست برایت کادوی مناسبی تهیه کنم اما به دلیل مشکلات نتوانستم . گفتن همین جمله میتواند نظر اور ا نسبت به شما عوض کند . به یاد داشته باشید که گفتن اینکه وقت نداشته اید یا نتوانستید کادو تهیه کنید بهتر از این است که خود را گمراه کنید و خود را به فراموشی بزنید .

رفتار های دوران نامزدی
رفتار های دوران نامزدی

رفتن به خرید

رفتن به خرید یکی از کارهایی است که زن ها بسیار دوست دارند بخصوص در دوران نامزدی . با انجام این کار میتوانید به او بفهمانید که برای خوشحالی او حاضرید هر کاری کنید و او را خوشحال کنید . پس با پذیرفتن رفتن به خرید سبب نزدیکی بیشتر خود با طرف مقابلتان شوید .

ولخرجی

ممکن است این کار برای برخی کار اشتباهی به نظر برسد و از انجام این کار سرباز بزنند اما نباید فراموش کرد که در هنگام خرید ممکن است طرف مقابل از چیزی خوشش بیاید و از شما درخواست خرید آنرا بکند اما شما پول کافی برای خرید آنرا نداشته باشید پس در مواقع به خرید رفتن پول کافی همراه خود داشته باشید . برای یک بار هم که شده در هنگام به خرید رفتن ولخرجی کنید تا در نظر نامزدتان فرد خسیسی به نظر نرسید .

 

هیچگاه طرف مقابلتان را با دیگران مقایسه نکنید

اگرچه ممکن است برخی از افراد بدون اینکه قصد و نیت بدی داشته باشند به مقایسه ی طرف مقابل بپردازند ولی ممکن است این کار سبب ناراحتی او شود پس از مقایسه کردن او با دیگران جدا خودداری کنید زیرا یکی از کارهایی است که موجب سرافکندگی فرد و احساس کمبود کردن در خود میشود .

نشان دادن احساس متقابل

افکار غلط افراد باعث می شود که مانع محبت طرفین به یکدیگرشود برای مثال اگر به همسرم محبت کنم او سوء استفاده میکند و دیگر از من حساب نمیبرد و توقعات او بالا میرود ولی انسان در هر حالتی چه خوب و چه بد نیازمند توجه و محبت میباشد و این یک نیاز طبیعی است که در هر فردی با هر شخصیتی احساس میشود و این محبت باید توسط کسی برای او جبران شود و او با دیدین محبت از سوی فرد مورد نظر به او علاقه پیدا میکند و همین علاقه سبب نزدیکی زوجین به یکدیگر میشود .

منیع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات ازدواج

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *