خانه / موفقیت در زندگی / سیاست های رفتاری / راه های فراموش کردن خاطرات بد
فراموش کردن خاطرات بد
فراموش کردن خاطرات بد

راه های فراموش کردن خاطرات بد

راه های فراموش کردن خاطرات بدReviewed by زناشویی برتر on Apr 30Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سیاست های رفتاری به بررسی موضوع راه های فراموش کردن خاطرات بد می پردازیم , مسلما برای هر کسی اتفاقات مختلفی در طول زندگی رخ میدهد و همین اتفاقات باعث بوجود امدن خاطراتی چه خوب و چه بد میشوند که همین خاطرات اگر بد باشند میتوانند سبب شوند تا آسیب های روحی زیادی و مشکلات متعددی در زندگی شخص بوجود بیاید بخصوص زمانی که فرد زندگی زناشویی داشته باشد زیرا در این صورت علاوه بر اینکه این خاطرات باعث رنجیده شدن خود فرد میشوند میتوانند باعث ناراحتی طرف دیگر موجود در رابطه شوند .

راه های فراموش کردن خاطرات بد

هنگامی که دو فرد اقدام به ازدواج و شروع زندگی مشترک میکنند باید این را مد نظر داشته باشند که از آن لحظه به بعد همه چیز این دو فرد مشترک میشود و باید تمامی لحظات زندگی خود را صرف یکدیگر بکنند و تمامی خاطرات گذشته را فراموش کند تا با ذهنی پاک و بدون خاطرات بد به شروع زندگی بپردازند و خاطرات جدیدی در ذهن هر دوی آنها رقم بخورد و این خاطرات شیرین همواره همراه آنها باشد و با به یاد آوردن این خاطرات شیرین که با همسر خود داشته اند احساس لذت بخشی به آنها دست بدهد , در ادامه این موضوع به معرفی راه های فراموش کردن خاطرات بد می پردازیم .

  • برای از بین بردن خاطرات بد تمامی چیز هایی که در اطراف شما وجود دارند و باعث میشوند آن موضوع را به یاد آورید را از بین ببرید , نباید به بهانه های مختلف از انجام این کار خودداری کنید زیرا اگر بهانه تراشی کنید یعنی این که شما هنوز انگیزه ای برای فراموش کردن این خاطرات ندارید .
  • قدم دوم عدم پرداختن به پرورش افکار منفی است زیرا این کار نه تنها تاثیر در فراموش کردن خاطرات بد ندارد بلکه سبب میشود تا این خاطرات ریشه بیشتری در ذهن شما ایجاد کنند . متاسفانه بیشتر افراد به جای اینکه در صدد فراموش کردن خاطرات بد خود برآیند با نشستن و پرورش دادن افکار منفی خود را بیشتر آزار میدهند . به این منظور میتوانید برای اینکه یک بار دیگر به افکار منفی نپردازید برای خود تنبیه تعیین کنید و بگویید اگر بار دیگری به پروراندن این افکار بپردازم خودم را تنبیه میکنم .
  • میتوانید برای فراموش کردن خاطرات بد آنها را بر روی کاغذ بنویسید و تمامی جنبه های مثبت آنرا در نظر بگیرید , این را فراموش نکنید که هر خاطره ای هرچند هم که تلخ باشد دارای جنبه مثبتی است که برای مثبت بودن خاطرات بد همین کافیست که شما از آن درس عبرت گرفته اید و اکنون به اشتباه بودن این کار پی برده اید و دیگر به سراغ آن نمیروید .
  • همواره در حالاتی که خاطرات بد به سراغتان می آیند سعی کنید که خاطرات خوب را به یاد آورید و یا مشغول کاری شوید که به آن علاقه دارید .
  • شما میتوانید این تصور را در ذهن خود بگنجانید که هر کسی دچار اشتباهاتی میشود و میتواند آنرا فراموش کند , شما با گذراندن وقت بیشتر با خانواده و بیشتر درگیر شدن در روابط زناشویی میتوانید خاطرات بد را به طور کلی فراموش کنید .

در صورت امتحان کردن راه هایی که ذکر شد و به نتیجه نرسیدن میتوانید به یک روان پزشک مراجعه کنید تا بیشتر شما را راهنمایی کند در ضمن نباید فراموش کنید که همه چیز به خود شما بستگی دارد یعنی تا زمانی که انگیزه لازم برای فراموش کردن خاطرات نداشته باشید نمیتوانید این کار را انجام دهید .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات موفقیت در زندگی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *