خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / راه های رفع تیرگی واژن
راه های رفع تیرگی واژن
راه های رفع تیرگی واژن

راه های رفع تیرگی واژن

راه های رفع تیرگی واژنReviewed by زناشویی برتر on Jun 28Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع راه های رفع تیرگی آلت تناسلی زنان می پردازیم , رابطه جنسی یکی از مسائل مهم در زندگی زناشویی افراد محسوب میشود که این رابطه و عوامل وابسته به آن تاثیرات مستقیمی بر کیفیت زندگی مشترک افراد دارند پس باید مورد توجه افراد قرار گیرند تا دچار مشکلات جنسی و سایر مشکلات مربوط به زندگی زناشویی نشوند از این رو در این مفاله به بررسی یکی از دغدغه های خانم ها با عنوان رفع تیرگی آلت تناسلی می پردازیم .

راه های رفع تیرگی واژن

در بحث رعایت بهداشت جنسی زنان زدودن مو های زائد اطراف اندام تناسلی یکی از مواردی است که موجب حفظ سلامت این ناحیه میشود از این رو بیشتر زنان برای زدودن مو های این ناحیه به استفاده از تیغ و ژیلت می پردازند که این کار باعث تیرگی اطراف واژن و بروز التهابات پوستی در این نواحی میشود پس برای جلوگیری از بروز تیرگی واژن و التهابات پوستی این ناحیه باید از روش های جایگزین دیگری استفاده شود که قبل از بیان روش های جایگزین و بیان راه های رفع تیرگی واژن بپردازیم به بررسی روش شیو کردن مو های اطراف ناحیه تناسلی می پردازیم که شیو کردن باعث بروز عوارض پوستی همچون موارد زیر میشود :

  • شیو کردن باعث بروز جوش ها و التهابات قرمز رنگی در پوست فرد میشوند که اغلب چرکی نیستند و برجستگی های قرمزی هستند .
  • در برخی از موارد شیو کردن باعث بروز جوش های کوچک با سر چرکی هستند که در این صورت این جوش ها فولیکولیت نام دارند و خطری ندارند .
  • شیو کردن باعث تیرگی اطراف آلت تناسلی میشود .

برای جلوگیری از بروز عوارضات پوستی ناشی از شیو کردن بهتر است ابتدا ناحیه را با آب و صابون بشویید و از تیغ های تمیز و یکبار مصرف استفاده کنید و بعد از اصلاح نیز از صابون و یک نوع آنتی بیوتیک ضعیف همچون کلیندامایسین ۲ % استفاده کنید . همچنین بجای استفاده از شیو کردن بهتر است از کرم های مو بر استفاده کنید .

روش های رفع تیرگی واژن

  • چند عدد لیموی تازه را آب بگیرید و به مقدار همان آب لیمو به آن آب بیفزایید و آنرا به اندام تناسلی خود بمالید و پس از ۵ دقیقه ناحیه تناسلی را بشویید البته در صورت احساس سوزش زیاد و بروز حساسیت پوستی ناحیه را زود تر با آب فراوان بشویید .
  • کسانی که به لیمو حساسیت دارند و در صورت تماس با آن التهاب پوستی پیدا میکنند میتوانند بعد از انجام این کار از کرم سفید کننده استفاده کنند .
  • از کرم های موبر استفاده کنید و برای انجام این کار ناحیه مربوطه را مرطوب کنید نه خیس و کرم را به آن ناحیه بمالید و بعد از ۵ دقیقه بشویید .
  • توجه داشته باشید که استفاده از کرم و یا آبلیمو برای قسمت خارجی واژن است از این رو از مالیدن این مواد به قسمت داخلی واژن خودداری کنید .
  • تیرگی واژن میتواند در مورادی ناشی از عوامل ژنتیکی باشد .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه جدید ترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *