خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / راه هایی برای مراقبت از اسپرم ها
راه هایی برای مراقبت از اسپرم ها
راه هایی برای مراقبت از اسپرم ها

راه هایی برای مراقبت از اسپرم ها

راه هایی برای مراقبت از اسپرم هاReviewed by زناشویی برتر on Apr 30Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت مردان به بررسی موضوع راه هایی برای مراقبت از اسپرم ها می پردازیم , همانطور که میدانید هر فردی در پی آن است که با داشتن اسپرم های سالم و طبیعی موفق ترین باروری را داشته باشد و بتواند بدون هیچ دغدغه و نگرانی ای به برقراری روابط جنسی بپردازد و با مطمئن بودن از طبیعی بودن اسپرم های خود تصمیم به بچه دار شدن بگیرد . در ادامه به بررسی موضوعاتی همچون نحوه نگهداری از اسپرم ها و راه های حفظ سلامت اسپرم ها می پردازیم .

راه هایی برای مراقبت از اسپرم ها

اگر شخصی از سلامت اسپرم های خود اطمینان داشته باشد و بداند که در صورت تصمیم به بارروری یک باروری موفق خواهد داشت تاثیرات مثبتی در او بوجود می آید مانند اینکه باعث افزایش اعتماد به نفس او میشود و سبب افزایش کیفیت ارگاسم میشود زیرا فرد فکر میکند که در بهترین شرایط موجود قرار دارد و میتواند بهترین رابطه جنسی ممکن را از هر لحاظی داشته باشد . مردان همیشه سعی میکنند که با انجام کارهای مختلف باروری خود را بالا ببرند   که در این میان عواملی وجود دارندکه باعث کاهش باروری میشوند و باعث میشوند تا اسپرم های موجود در منی فرد حالات طبیعی خود را از دست بدهند که در این رابطه میتوانید به مطلب کاهش قدرت باروری در مردان مراجعه کنید تا اطلاعات بیشتری در این رابطه بدست آورید .در ادامه به بررسی موضوعاتی می پردازیم که سبب افزایش سلامت اسپرم ها و افزایش قدرت باروری میشوند .

  • از راه های افزایش اسپرم و افزایش سلامت اسپرم ها میتوان به این نکته اشاره کرد که هر چقدر میزان رابطه جنسی بیشتر باشد اسپرم هایی با کیفیت بیشتر تولید میشوند پس روابط جنسی خود را در زندگی زناشویی افزایش دهید .
  • از عادات بدی که سبب غیر طبیعی شدن اسپرم ها میشود میتوان به تاثیر لپ تاپ ها اشاره کرد زیرا برخی از افراد عادت دارند که هنگام استفاده زا لپ تاپ آنرا بر روی ران های خود بگذارند و این عمل سبب میشود تا اسپرم ها حالت طبیعی نداشته باشند پس از انجام این عمل خودداری کنید .
  • میزان استفاده از گوشی همراه را کاهش دهید زیرا اسفاده بیش از حد و بیشتر از ۴ ساعت از گوشی باعث بوجود آمدن اختلالات جنسی مانند غیر طبیعی شدن اسپرم ها میشود .
  • مناطق آلت تناسلی را خنک نگه دارید زیرا در دمایی کمتر از دمای معمولی بدن اسپرم سازی صورت میگیرد پس شما با خنک نگه داشتن این ناحیه به این امر کمک میکنید , پس از پوشیدن شلوار های تنگ و لباس های زیر چسبان خودداری کنید .
  • از نشستن به مدت زیاد پرهیز کنید و در هنگام نشستن از انداختن پا ها بر روی یکدیگر خودداری کنید زیرا سبب آسیب رسیدن به اسپرم ها و کیفیت تولید آنها میشود .
  • در رژیم غذایی خود مصرف کلم بخصوص از نوع بروکلی را فراموش نکنید .
  • میزان مصرف ویتامین ها را افزایش دهید البته برای این کار با پزشک مشورت کنید , مصرف ویتامین های ای و سی میتواند تاثیر مثبتی در تولید اسپرم های با کیفیت داشته باشد .
  • به سلامت دندان ها و لثه اهمیت دهید زیرا طی تحقیقاتی مشخص شده که بین سلامت لثه و دهان و کیفیت تولید اسپرم ها رابطه وجود دارد .
  • سعی کنید که همواره وزن متعادلی داشته باشید و چاق نشوید زیرا در برابر هر ۲۵ پوند وزن اضافه ۱۰ درصد خطر کاهش باروری افزایش پیدا میکند .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات سلامت خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *