خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / رابطه جنسی پس از زایمان
رابطه جنسی پس از زایمان
رابطه جنسی پس از زایمان

رابطه جنسی پس از زایمان

رابطه جنسی پس از زایمانReviewed by زناشویی برتر on Jun 12Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع نزدیکی جنسی پس از زایمان می پردازیم , رابطه جنسی یکی از مهم ترین ارکان ازدواج است که کیفیت انجام آن تاثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی زناشویی افراد دارد . برخی از زوجین ممکن است بعد از زایمان در رابطه با برقراری رابطه جنسی دچار مشکلاتی شوند و قادر به انجام این رابطه همچون دوران قبل از بارداری زن نباشند که در ادامه به بررسی نکاتی برای نزدیکی بعد از زایمان می پردازیم .

رابطه جنسی پس از زایمان

اصولا زنان پس از زایمان با قرار گیری در حالت جسمی و روحی کمی متفاوت تر از قبل بارداری ممکن است تغییرات خلقی و رفتاری زیادی داشته باشند و به طور کلی نگرشی متفاوت به همه چیز داشته باشند , در این میان رابطه جنسی نیز ممکن است تحت تاثیر این تغییرات قرار گیرد و به نوعی سرد مزاجی در زنان رخ دهد و تمایل چندانی به برقراری رابطه نداشته باشند که در این صورت با مرور زمان و بروز رفتار های عاطفی و معاشقه از سوی شوهر و حتی مراجعه به روانشناس میتوان این مشکل را برطرف کرد زیرا برخی از زنان بعد از زایمان به افسردگی و سایر اختلالات روانی دچار میشوند . در ادامه به بررسی نکاتی برای رابطه جنسی پس از زایمان می پردازیم .

  • اولین مقاربت بعد از زایمان دردناک است

رابطه جنسی پس از زایمان دردناک است و این درد ممکن است از اولین رابطه تا یک سال هم با زن همراه باشد و در این مدت دخول برای زن دردناک باشد , درد بعد از زایمان در هر دو حالت زایمان طبیعی ( واژینالی ) و سزارین وجود دارد و بعد از گذشت مدتی که این مدت در زنان میتواند متفاوت باشد برطرف میشود .

  • رابطه جنسی پس از زایمان و جلوگیری از بارداری

برخی بر این تصورند که بعد از زایمان به علت شیر دهی به نوزاد حتی با ورود اسپرم به واژن بارداری رخ نمیدهد و زن باردار نمیشود , اما این تصور غلطی است که عموم فکر میکنند به علت رخ ندادن قاعدگی در دوران شیر دهی بارداری صورت نمیگیرد بلکه با اینکه قاعدگی رخ نمیدهد اما همچنان تخمک گذاری صورت میگیرد و در این صورت برای پیشگیری از بارداری بعد از زایمان از دارو های جنسی مختلف مانند قرص ال دی و سایر روش های پیشگیری از بارداری استفاده شود .

  • نزدیکی جنسی بعد از زایمان را به مرور انجام دهید

به علت تغییرات خلقی در برخی از خانم ها بعد از زایمان باید مواردی مانند معاشقه زیاد بجای دخول را برای مدتی جایگزین کنید تا همه چیز به آرامی پیش برود و خانم دچار بی میلی جنسی نشود . مدت زمان رابطه جنسی از واژن را کم کم افزایش دهید .

  • رابطه جنسی بعد از بچه دار شدن را با برنامه انجام دهید

برای برقراری رابطه جنسی پس از زایمان برنامه ریزی کنید و اتاقی را با متناسب با سلیقه خود و همسرتان مزین کنید و با برنامه ریزی خاص مانند اینکه سیر کردن نوزاد و خواباندن او با خیال راحت و اطمینان خاطر به برقراری یک رابطه آرام و لذت بخش بپردازید . لازم نیست که از رفتار ها و پوزیشن های دردناک و سخت برای اولین بار استفاده کنید شما میتوانید حتی بدون دخول و از راه های دیگری همچون لمس نقاط حساس بدن زنان و ارضا کردن همسر با دست و … استفاده کنید و همسر خود را به اوج لذت جنسی برسانید .

  • رابطه جنسی بعد از زایمان و خونریزی

خونریزی در صورت برقراری رابطه بعد از زایمان کاملا طبیعی است و به احتمال زیاد تمامی افراد خونریزی بعد از رابطه جنسی پس از زایمان را تجربه کرده اند .

  • برای رابطه جنسی پس از زایمان عجله نداشته باشید

به علت بروز تغییرات در حالت جسمی و حتی خالت واژن برای برقراری رابطه جنسی کمی صبر کنید و حدودا بعد از دو هفته به رابطه جنسی بپردازید , برخی از افراد بعد از شش هفته و یا بیشتر برای این کار اقدام میکنند که این کار اشتباه است و ممکن است سبب بروز مشکلات جنسی متعدد شود البته برای اینکه چه زمانی بعد از زایمان به رابطه جنسی بپردازید بهتر است با پزشک حود مشورت کنید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *