خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / رابطه جنسی معقدی
رابطه جنسی معقدی
رابطه جنسی معقدی

رابطه جنسی معقدی

رابطه جنسی معقدیReviewed by زناشویی برتر on May 13Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع رابطه جنسی معقدی می پردازیم , رابطه جنسی معقدی نیز همانند خود ارضایی یکی از رفتار های جنسی خطرناک می باشد که سبب بوجود آمدن مشکلات جنسی متعدد میشود و متاسفانه به یکی از رایج ترین روابط جنسی در میان افراد تبدیل شده است که افراد زیادی بدون داشتن اطلاعات کافی در مورد این نوع رابطه و عوارض آن به این کار روی می آورند و متحمل آسیب های جدی زیادی میشوند . در ادامه به بررسی موضوعاتی همچون عوارض رابطه جنسی معقدی و … می پردازیم .

رابطه جنسی معقدی

همانطور که گفته شد متاسفانه به دلیل نداشتن اطلاع کافی درباره رابطه از پشت و عوارض رابطه معقدی افراد زیادی آنرا انجام میدهند و بنا به سخنانی که از دیگران شنیده اند انجام آنرا برای افزایش کیفیت ارگاسم لازم و ضروری میدانند و انجام این کار را در رسیدن به اوج لذت جنسی موثر میدانند . علی رغم اینکه رسانه ها و توصیه های پزشکی و شرعی مانع انجام رابطه جنسی معقدی میشوند اما باز هم افرادی تحت تاثیر عوامل مختلف مانند فیلم های پورنو و سخنان دیگران تن به انجام چنین کاری میدهند و متاسفانه دچار انواع آسیب از جمله بیماری های جنسی خطرناک میشوند .

عوارض رابطه جنسی معقدی

  • از انجایی که رابطه معقدی به اسفنگتر های معقد آسیب وارد میکند از این رو سبب میشود تا فرد پس از مدتی کنترل ارادی مدفوع خود را از دست بدهد و در برخی موارد بدون اراده مدفوع خارج شده و فرد دچار لکه بینی مدفوع میشود .
  • باکتری های موجود در مدفوع از طریق شستشو از بین نمیروند از این رو احتمال انتقال این باکتری ها در صورت برقراری رابطه زیاد است .
  • وجود باکتری استریپکوک در انتهای کولن روده با جذب آب سبب جلوگیری از یبوست میشود و از سوی دیگر این باکتری عامل بیماری سوزاک می باشد و آلت مرد به این بیماری آلوده میشود و در صورت برقراری رابطه از راه واژن این بیماری به واژن زن نیز سرایت میکند و سبب بیمار شدن هر دو فرد میشود .
  • ریختن منی در داخل معقد مکان بهتری را برای رشد این باکتری فراهم می آورد از این رو از ریختن منی در داخل معقد خودداری کنید .
  • احتمال انتقال بیماری های مقاربتی در این نوع رابطه بیشتر است .
  • رابطه معقدی سبب پارگی دهانه معقد میشود .
  • احتمال بوجود آمدن بواسیر بیشتر میشود .

بر خلاف تصور عموم رابطه جنسی از پشت هیچگونه ارتباطی با اندازه باسن و بزرگ شدن آن ندارد و این یک تصور غلط است که رابطه جنسی معقدی سبب بزرگ شدن باسن میشود , از سوی دیگر استفاده از مواد روان کننده و بی حس کننده هیچ تاثیری در کاهش عوارض این نوع رابطه ندارد و رابطه از راه معقد سبب بارداری نمیشود . بسیاری از افراد با تماشای فیلم های پورنو دست به انجام چنین کاری میزنند اما باید گفت که این نوع فیلم ها فقط جنبه تبلیغاتی و تجاری دارند و اینگونه رفتار ها در رابطه جنسی زناشویی هیچ جایی ندارد و باعث بروز مشکل در میان زوجین میشود . برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تشخیص رابطه جنسی معقدی به مطلب مربوطه مراجعه کنید .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *