خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / رابطه جنسی دهانی
رابطه جنسی دهانی
رابطه جنسی دهانی

رابطه جنسی دهانی

رابطه جنسی دهانیReviewed by زناشویی برتر on Jun 2Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به دانستنی های جنسی به بررسی موضوع رابطه جنسی دهانی می پردازیم , رابطه جنسی دهانی را میتوان یکی از رفتار های موثر در تحریک جنسی و برانگیختگی افراد دانست و این نوع رابطه میتواند قبل از دخول یعنی در طول معاشقه صورت گیرد و یا بعد از دخول برای رسیدن به اوج لذت جنسی صورت گیرد که در هر دو صورت انجام این رفتار برای برخی از زوجین لذت بخش بوده و انجام این کار را در روابط جنسی خود قرار میدهند .

رابطه جنسی دهانی

رابطه جنسی دهانی یا oral sex نوعی از رابطه است که در آن تحریک اندام تناسلی مرد توسط زن و بطور برعکس تحریک اندام تناسلی زن توسط مرد از طریق دهان صورت میگیرد که معمولا مردان از انجام این کار ابایی ندارند و به راحتی به انجام این کار می پردازند ولی ممکن است برخی از زنان از انجام این کار خودداری کنند و رابطه جنسی دهانی را بدلایلی مانند شرم و حیا در رابطه خود قرار ندهند اما باید گفت که نزدیکی از طریق دهان میتواند در رسیدن افراد به اوج میل جنسی موثر باشد و به افزایش کیفیت ارگاسم کمک کند اما نباید فراموش کرد که این رفتار دارای خطرات و عوارض متعددی نیز هست که در ادامه به بررسی این موضوعات می پردازیم .

آمیزش جنسی دهانی سبب تحریک اندام هایی مانند حلق , گلو , زبان و … میشود و در اصطلاح علمی اگر آمیزش جنسی دهانی از سوی زن برای مرد انجام شود به آن Fellatio و اگر آمیزش دهانی از سوی مرد برای زن انجام شود Cunnilingus نامیده میشود که در زبان فارسی نیز این نام ها به ترتیب ساک زدن و لیس زدن نامیده میشود . انجام نزدیکی از دهان برای زنان بیشتر لذت بخش خواهد بود یعنی اگر مرد اندام تناسلی مرد را بوسیله زبان و دهان خود تحریک کند زن لذت بیشتری را از رابطه خواهد برد زیرا همراه لمس آلت زن اندام هایی همچون کلیتوریس در واژن زن نیز تحریک میشوند و کلیتوریس نیز از نقاط حساس بدن زنان محسوب میشود .

خطرات رابطه جنسی دهانی

  • از بیماری های شایع حاصل از رابطه جنسی دهانی میتوان رایج ترین آنرا هرپس دانست که از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل میشود که خود هرپس یا HSV دو نوع دارد که در نوع اول در صورت ابتلا دانه ها و زخم هایی در اطراف دهان فرد بوجود می آید و در نوع دوم منجر به زخم های تناسلی میشود .
  • Human Papilloma Virus نیز ممکن است در صورت انجام رابطه جنسی دهانی منتقل شود و موجب پدید آمدن زخم ها و زگیل هایی در اطراف و داخل دهان شود , HPV از طریق آلت یکی از افراد به دهان فرد دیگر منتقل میشود و به این طریق موجب آلوده شدن هر دو فرد موجود در رابطه به این ویروس میشود که در صورت ابتلا به این نوع ویروس در گلو برای رفع آن طول درمانی حدود ۳ ماه لازم است و برای بروز این ویروس در آلت تناسلی باید از آنتی بیوتیک های مختلف در مدت زمان بیشتری استفاده کرد .
  • کلامیدیا نیز میتواند از طریق نزدیکی دهانی منتقل شود و موجب بروز زخم هایی شود , ممکن است هر فردی این میکروب را داشته باشد و از آن بی اطلاع باشد و از این رو با سالم پنداشتن خود موجب انتقال فرد مقابل به این میکروب نیز شود .
  • سیفلیس ( syphilis ) نیز ممکن است در طی رابطه دهانی منتقل شود مخصوصا اگر دهان در معرض زخم های عفونی و خراش های عفونی باشد . در صورت تماس دهان با معقد نیز ممکن است انواع انگل ها و میکروب ها مانند هپاتیت A منتقل شوند پس از تماس دهان با معقد خودداری کنید و همچنین از انجام رابطه جنسی معقدی نیز خودداری کنید زیرا این نوع رابطه از رفتار های پرخطر جنسی است که در رابطه با عوارض آن میتوانید به عوارض رابطه جنسی معقدی مراجعه کنید .
  • هپاتیت B نیز میتواند منتقل شود ولی این نوع هپاتیت فقط در خون است و در صورتیکه در تماس جنسی دهانی خونی وجود داشته باشد منتقل میشود .

رابطه جنسی دهانی ایمن

استفاده از وسایلی مانند کاندوم تا حدودی میتواند رابطه دهانی را ایمن کند و انتقال بیماری های جنسی را تا حدودی کاهش دهد و مانع بروز مشکلات جنسی شود و افراید که ترشحات بدن را دوست ندارند استفاده از کاندوم های طعم دار را بهتر می دانند . از ریختن مایع منی در دهان و اطراف دهان و اطراف چشم زن جلوگیری کنید زیرا اگر مایع منی مرد دارای بیماری های مقاربتی باشد احتمال انتقال این بیماری ها افزایش می یابد . از تماس زبان با معقد خودداری کنید زیرا در صورت لمس اطراف معقد نیز احتمال انتقال بیماری های جنسی متعدد و انگل ها وجود دارد . از مسواک زدن قبل از رابطه جنسی دهانی خودداری کنید چون باعث میشود که زخم ها و خراش های کوچک احتمال انتقال بیماری ها و باکتری ها را افزایش دهند .

رابطه دهانی از نظر شرعی

در دین مبین اسلام انجام هر گونه کار حلالی که موجب افزایش لذت جنسی شود هیچ مانعی ندارد اما رفتار های پرخطری مانند رابطه جنسی معقدی و رابطه جنسی دهانی بدلیل داشتن عوارض زیاد و بروز مشکلات در زندگی زناشویی افراد و بهداشت جنسی زنان و مردان مورد کراهت قرار دارند و بسیاری از علماء انجام این نوع رفتار های پرخطر را جایز نمی دانند .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *