خانه / زناشویی / دانستنی های جنسی / رابطه جنسی در دوران قاعدگی
رابطه جنسی در دوران قاعدگی
رابطه جنسی در دوران قاعدگی

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

رابطه جنسی در دوران قاعدگیReviewed by زناشویی برتر on Jun 6Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به سلامت زنان به بررسی موضوع برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی می پردازیم , افرادی که زندگی زناشویی و مشترک دارند و این مقاله را میخوانند با رابطه جنسی و مسائل مهم در رابطه جنسی آشنایی کامل دارند و همچنین خانم ها نیز که در رابطه با قاعدگی و سیکل قاعدگی اطلاعات کاملی دارند پس نیازی به توضیح اضافه نیست و در صورت نیاز به اطلاع بیشتر میتوانید به مطالب نامبرده مراجعه کنید اما آنچه بیشتر مورد سوال زوجین چه مرد و چه زن قرار میگیرد رابطه جنسی در هنگام پریود است که در ادامه به بررسی موضوع برقراری رابطه در هنگام قاعدگی می پردازیم .

رابطه جنسی در دوران قاعدگی

با صرف نظر از مسئله حرام بودن رابطه جنسی در دوران قاعدگی با در نظر گرفتن مسائلی همچون بهداشت جنسی زنان در این دوران و سایر مسائل به ارائه این مقاله می پردازیم , اکثر افراد از خطرات و حرام بودن رابطه جنسی در هنگام پریود اطلاع دارند و از انجام این کار خودداری میکنند اما در این میان افرادی نیز وجود دارند که به دلایلی مانند کمبود اطلاعات در رابطه با مسائل جنسی و یا بیش فعالی جنسی نمیتوانند خود را کنترل کنند و حتی در هنگام قاعدگی نیز به برقراری رابطه جنسی می پردازند که در این مقاله به بررسی دقیق تر موضوع رابطه جنسی در دوران قاعدگی می پردازیم .

قاعدگی و خطر ابتلا به بیماری های جنسی

آیا قاعدگی سبب انتقال بیماری های عفونی میشود ؟ همانطور که میدانید خون محیط مناسبی برای رشد انواع عوامل بیماری زا و باکتری هاست پس اگر یکی از طرفین موجود در رابطه به یکی بیماری ها مثل سوزاک , ایدز , سیفلیس و … مبتلا باشد ممکن است در هنگام داشتن رابطه جنسی در قاعدگی این بیماری یا مشکل را به طرف مقابل نیز انتقال بدهد . از سوی دیگر طی انجام تحقیقاتی بوجود آمدن عفونت های کلامیدیایی تاثیر مستقیمی با برقراری رابطه در دوران پریود دارد .

تاثیر رابطه جنسی در زمان و شدت خونریزی قاعدگی

آیا رابطه جنسی در شدت خونریزی تاثیر دارد ؟ در برخی از مواقع ممکن است بدلیل افزایش انقباضات رحمی و عضلات کف لگن در هنگام انزال دیواره رحم سریعتر ریزش کند و قاعدگی زود تر بروز کند , طی تحقیقاتی ثابت شده است که داشتن رابطه جنسی در دوران قاعدگی در زنانی که به سن یائسگی کمی نزدیک شده اند ارتباط مستقیمی با افزایش میزان خونریزی و زمان شروع قاعدگی دارد یعنی با داشتن رابطه جنسی در این دوران ممکن است در دوره های بعدی به عادت ماهانه نا منظم دچار شوید . جالب است بدانید افرادی که رابطه جنسی در دوران قاعدگی انجام میدهند بیشتر مورد عمل های جراحی برداشتن رحم و هیسترکتومی قرار میگیرند . همچنین بروز آندومتریوز در زنان با داشتن رابطه جنسی در دوران قاعدگی ارتباط مستقیمی دارد .

رابطه جنسی دهانی در دوران قاعدگی

آیا رابطه جنسی دهانی در دوران قاعدگی امکان پذیر است ؟ رابطه جنسی دهانی از نظر شرعی جایز نیست و از نظر پزشکی نیز به علت داشتن عوارض زیاد توصیه نمیشود اما زوجینی که به انجام این کار تمایل دارند میتوانند در دوران قاعدگی نیز این کار را انجام دهند اما هنوز هم خطرات این نوع رابطه وجود دارد .

استفاده از مواد ضد بارداری در دوران قاعدگی

از آنجایی که اسپرم ها میتوانند تا چند روز داخل واژن زن باقی بمانند پس استفاده از وسایل ضد بارداری مانند دارو های جنسی مثل قرص ال دی و کاندوم برای احتیاط بیشتر لازم است که برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بارداری در دوران قاعدگی میتوانید به موضوع مربوطه مراجعه کنید .

بررسی ها نشان میدهد که افراد کمی به برقراری رابطه جنسی در زمان قاعدگی تمایل دارند و درصد کمی از افراد برای ارضای جنسی خود به رفتار های پرخطر جنسی مانند رابطه جنسی معقدی و خود ارضایی می پردازند و بیشتر افراد تمایلی به انجام رابطه جنسی در قاعدگی ندارند . نباید فراموش کرد که قاعدگی یکی از اتفاقات مهم در زندگی هر فردی است که باید تمامی موارد بهداشتی در این دوره رعایت شود که بدین منظور میتوانید به مطالب توصیه های مهم برای دوران قاعدگی و نکات بهداشتی در دوران قاعدگی مراجعه کنید .

منبع : وب سایت زناشویی برتر مرجع ارائه بهترین مقالات سلامت خانواده و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *