خانه / زناشویی / بیماری های جنسی / دیسپارونی چیست ؟
دیسپارونی چیست ؟
دیسپارونی چیست ؟

دیسپارونی چیست ؟

دیسپارونی چیست ؟Reviewed by زناشویی برتر on May 26Rating: 5.0

در این بخش از مطالب مربوط به بیماری های جنسی به بررسی موضوع بیماری دیسپارونی چیست ؟ می پردازیم , دیسپارونی یکی دیگر از اختلالات جنسی رایج در میان زنان محسوب میشود که زنان زیادی به آن مبتلا میشوند و مبتلا شدن به این بیماری مساوی است با بروز مشکلات جنسی متعدد و همچنین بروز مشکلات در زندگی زناشویی و مشترک که هر چه زود تر باید به درمان بیماری دیسپارونی اقدام کرد تا از پیشرفت مشکلات جلوگیری کرد . در ادامه این مقاله به بررسی موضوعاتی همچون اختلال دیسپارونی و علل بروز دیسپارونی و … می پردازیم .

دیسپارونی چیست ؟

دیسپارونی چیست ؟ دیسپارونی حالتی است که فرد هنگام آمیزش جنسی احساس درد میکند که این درد ممکن است در ابتدای دخول و ورود آلت به واژن بروز کند و یا در مراحل مختلف رابطه جنسی و دخول بروز کند اما در هر حالت به بروز درد واژن در هنگام رابطه جنسی عارضه دیسپارونی میگویند . دیسپارونی نسبت به مرحله بروز و میزان درد و حتی دلیل بروز درجه های مختلف و در نتیجه درمان های مختلف دارد , دیسپارونی ممکن است در هر فردی و در هر سنی رخ بدهد و یا حتی از اولین رابطه جنسی بروز کند و مانع برقراری رابطه جنسی راحت در شب اول ازدواج شود که میتوان با راهکار های مختلف و درمان های مناسب این مشکل را برطرف کرد و پس از درمان دیسپارونی به رابطه جنسی زناشویی موفق همراه با رسیدن به اوج لذت جنسی دست پیدا کرد .

دلایل بروز دیسپارونی

  • یکی از دلایل بروز دیسپارونی میتواند خشکی واژن باشد زیرا اگر خانم ها به هر دلیلی شرایط لازم برای برقراری رابطه جنسی را نداشته باشند این عمل میتواند برای آنها بسیار دردناک باشد . در بیشتر موارد خشکی واژن به دلیل عدم پیش نوازی و معاشقه کافی است به این معنی که تحریک کافی برای ترشح و لیز شدن واژن صورت نگرفته است .
  • علت بیماری دیسپارونی میتواند عدم ترشحات کافی باشد که در اینصورت میتوان از ژل های آمیزشی مانند لوبریکانت استفاده کرد که باید مراقب بود که استفاده از این ژل ها سبب بروز عفونت های واژنی و عوارضی همچون خارش پس از رابطه جنسی نشود .
  • از سایر دلایل بروز دیسپارونی میتوان به سابقه آزار جنسی , آسیب های جنسی , جراحات و آسیب های ناشی از رابطه جنسی خطرناک , بیماری های تناسلی , اختلال در عادت ماهانه مانند عادت ماهانه نا منظم و … اشاره کرد .

درمان دیسپارونی

برخی از پزشکان دیسپارونی را جزو اختلالات جنسی نمیدانند و نحوه برخوردشان با بیمارانی که از این اختلال رنج میبرند با شناخت کافی همراه نیست و در اکثر موارد این اختلال را با سایر اختلالات جنسی اشتباه میگیرند که برای درمان دیسپارونی باید اقدامات لازم روانپزشکی نیز صورت گیرد . علاوه بر درمان پزشکی برای دیسپارونی برای جلوگیری از بروز دیسپارونی میتوان پیش نوازی و معاشقه طولانی را مد نظر قرار داد زیرا بدن زنان طوری طراحی شده است تا با اولین تحریک جنسی برای بارداری آماده شود و با معاشقه و تحریک زیاد میتوان ترشحات واژن را افزایش داد و با این کار رحم کمی بالاتر کشیده میشود و این طول به واژن افزوده میشود و گنجایش واژن برای آلت بیشتر میشود و با این کار سبب افزاش کیفیت ارگاسم میشوید .

منبع : زناشویی برتر مرجع ارائه مقالات زناشویی و تنظیم خانواده

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *